Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εύγε nickel, είσαι στο σωστό δρόμο... το "Let Me Get By" που κυκλοφόρησαν φέτος είναι το άλμπουμ της χρονιάς, και μια δουλειά που θα μείνει διαχρονική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Τι εκτέλεση !!!

 

 

ωραία εκτέλεση αγαπητέ ΜΜ και την ευχαριστήθηκα δεόντως στο σύνολο, αλλά ρε γμτ μου τσάκισαν τα εσώψυχα οι ατσούμπαλες δυναμικές στο παίξιμο του Brooker στο πιάνο, σε κοντράστ με την ορχήστρα πίσω του... σαν να πετάει ατάκτως βότσαλα στην λίμνη παίζει ο φουστης...

 

ή εγώ έχω καταντήσει τόσο γεροπαράξενος από τώρα?... καλά παίζει κι αυτό...  8)  :D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή εγώ έχω καταντήσει τόσο γεροπαράξενος από τώρα?... καλά παίζει κι αυτό...  8)  :D

Όχι δεν έχεις, γιατί όντως ισχύει αυτό

 

οι ατσούμπαλες δυναμικές στο παίξιμο του Brooker στο πιάνο, σε κοντράστ με την ορχήστρα πίσω του... σαν να πετάει ατάκτως βότσαλα στην λίμνη παίζει ο φουστης...

  ;D

 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα προσέξει μέχρι που το είπες.  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα προσέξει μέχρι που το είπες.  :P

 

να απολογηθώ τότε... η αλήθεια είναι ότι από τα 20μου που ασχολήθηκα ενεργά πλέον με την ηχοληψία, έχω να απολαύσω ανέμελα μουσική χωρίς αντανακλαστική κριτική στάση περί εκτέλεσης, παραγωγής και μέσου αναπαραγωγής... και είναι βασανιστικό ενίοτε...

 

βέβαια από την άλλη, τις ελάχιστες στο όλον (αλλά αρκετές) "πολυοργασμικές" ακουστικές εμπειρίες ζωής όταν βρισκόμουν αυτήκοος μάρτυρας μιας συνύπαρξης ενός εμπνευσμένου μουσικού έργου, σωστά εκτελεσμένου, με καλή audiophile παραγωγή σε ένα κορυφαίο hi end αναπαραγωγικό σύστημα, δεν τις αλλάζω με τίποτα...  :angel: O0 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου