Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; VI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σόρρυ αν ρίξω λίγο την διάθεση  :)

 

Επειδή ο καιρός εδώ στα ξένα (Φρανκφούρτη) δεν βοηθάει πολύ, και επειδή με τον τρόπο μου θέλω να αποτίσω έναν ελάχιστο φόρο τιμής σε κάποιον, που μαζί με κάποιους άλλους της γενιάς του μου "ξυπνήσαν" την ανάγκη να πιάσω μια πάμφθηνη ηλεκτρική κιθάρα και να βγάλω από μέσα μου ό,τι δεν εκφραζόταν με λόγια, ορίστε και από μένα το soundtrack των τελευταίων 2-3 ημερών. Μου θυμίζει εκείνα τα live στη Μαλακάσα του 08-09 που βλέπαμε τους ήρωες μας από κοντά για πρώτη φορά διάολε, και νιώθαμε άτρωτοι.

 

 

Τhank you Chester  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το αφήγημά σου, φίλε μου!

Για να αρχίσεις κάτι χρειάζεται πάντα ένα ισχυρό κίνητρο.

Σε όλα σχεδόν τα πράγματα.

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα ! Ακριβώς! Και μεταξύ άλλων να (ξανά) αρχίσω να γράφω στο νοιζ μετά από

πολυυυύ καιρό :)

 

Και για να μην είμαι και on topic πάμε ακόμα ένα κομματάκι σε άλλο ύφος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει εκείνα τα live στη Μαλακάσα του 08-09 που βλέπαμε τους ήρωες μας από κοντά για πρώτη φορά διάολε, και νιώθαμε άτρωτοι.

 

εγώ είμαι της γενιάς που μεγάλωσε όταν ήταν στο εμπορικό απόγειο τους μπάντες όπως οι Linkin Park ( SOAD επίσης, Slipknot και πολλοί άλλοι ) . Θυμάμαι στη Μαλακάσα το 2008 έκανα πολύ ωραία εμφάνιση που δε θα ξεχάσω ποτέ. Πιτσιρικαρία μεσ' στην κ***λα

 

και επειδή τα κοριτσάκια δίπλα μου , τότε, έκλαιγαν σε αυτό το κομμάτι και επειδή προφανώς οι πληγές του Τσεστερ δεν έκλεισαν ποτέ

 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για τον g.p που προσπαθούσε μάταια να το ανεβάσει (για κάποιο λόγο πλέον το link από την "κοινή χρήση" του youTube δεν φορτώνει το video στο noiz)... ;) :D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου