Προς το περιεχόμενο

Seth Lover neck γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Λολ δε το ξερα, σε ολα τα  μαγαζια που το βλεπα ελεγε 2-conductor.. good to know, ευχαριστω SF!!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η λύση σου μάλλον (εγώ θεωρώ σίγουρα) είναι εδώ:

http://www.gaspickups.gr/

 

Εχθές άλλαξα μαγνήτη στην Gibson L5, βάζοντας τον GAS PAFoid N.

Η διαφορά του ήχου προς το καλύτερο ήταν απίστευτη!!! Η κιθάρα έγινε Wes Montgomery ready... Ο Γιάννης είναι πραγματικά γνώστης του θέματος.

Από εχθές, είμαι με ένα χαμόγελο ως εδώ :) :)

 

Ασε που δοκιμάζεις, τι κάνει για την κιθάρα σου, αφού πρώτα ακούσεις...

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ξαναφτιάχνω μια gibson lp από την αρχή, αλλο χρώμα, νέο hardware άλλους μαγνήτες κ.α.

Ο ήχος που ψάχνω γενικά είναι mellow warm, κάτι σαν jazz δηλαδή (όχι όμως πολύ muddy).

 

Παίζω 90% με τον neck μαγνήτη και πάντα καθαρά. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τον seymour duncan jazz αλλά θεωρώ ότι είναι ελαφρώς bright  και γι'αυτό σκέφτομαι (μετά από λίγο ψάξιμο)  τον seth lover.

 

Έχοντας κάνει βαριά χρήση σε Burstbucker (θεωρώ πως πρόκειται πρακτικά για τον ίδιο μαγνήτη με τον SL) και παίζοντας αποκλειστικά σχεδόν με neck, συμφωνώ πως ο Seth Lover ή όποιος άλλος μαγνήτης αυτών των προδιαγραφών είναι ενδιαφέρουσα επιλογή. Από την άλλη, δε ζητάς κάτι έξω από τις δυνατότητες των περισσοτέρων humbuckers με "λίγα κυβικά". Οι triple ceramic με 20k output ορθώς δεν έχουν μπει στη συζήτηση... 8)

Ίσως ο Seth Lover είναι καλό σημείο για να αρχίσεις, σκεπτόμενος ότι εάν δεν είναι τελικά αυτό που ψάχνεις θα πουληθεί εύκολα λόγω καλή φήμης (και δίκαια).

 

Feedback ίσως και να έχεις, αλλά δύσκολα θα το αντιμετωπίσεις πριν φτάσεις σε εντάσεις αστυνομίας...

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση σου μάλλον (εγώ θεωρώ σίγουρα) είναι εδώ:

http://www.gaspickups.gr/

 

...Ο Γιάννης είναι πραγματικά γνώστης του θέματος.

 

2:46  Yeap!  ;D  ;D

 

 

 

Tους seths τους έχω χρόνια σε κιθάρα μου και δεν φεύγουν.

Τέλειοι για οποιοδήποτε είδος. (Εκτός του metal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου