Προς το περιεχόμενο

που είσαι Roland A90??


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ένα midi controller το οποίο να έχει: 88 βαρυκεντρισμένα πλήκτρα, τα κλασικά midi κόλπα, aftertouch, να είναι καλής κατασκευής και μιας υποτιπώδους αισθητικής. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σταμάτησε να βγαίνει το Α90 ή τουλάχιστον γιατί δεν βγάζει η Roland κάτι ανάλογο...Τα FATAR είναι ψεύτικα, τα KURZWEIL είναι άσχημα και έχουν ήχους=πιο ακριβά, τα YAMAHA τα ίδια, τα stage pianos της KORG δεν κάνουν για midi controller, το Α37 της ROLAND ακούω οτι είναι λίγο "μούφα" και δεν έχει "βαριά" πλήκτρα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο απο το Α90, αλλα δεν βγαίνει πια....

Τι να κάνω? να περιμένω μήπως βγεί κάποιο καινούργιο Α90 ή θα περιμένω μια ζωή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το SL-990 pro δεν νομίζω πως είναι ψευτικο(και με λίγα λεφτά πρπ 500 απο Γερμανία) αλλιως για δες το ''σκληροπυρηνικό'' Doepfer LMK2+(αλλά με 1000 ευρά πρπ..........)

εγώ πάντως δεν θα περίμενα μiα εταιρεία (λεγε με Roland) που έχει ''προδώσει'' τις ρίζες κ τα πιστεύω της χάριν του marketing μήπως και επανεκδόσει το Α-90............αν δεν ικανοποιήσαι με αυτά που πρότεινα κάνε την κίνηση για μτχ :arrow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουάου!! τι πράγμα είναι αυτό!!! φαίνεται ενδιαφέρον!! κάτσε να το ψάξω λίγο..αυτό φαντάζομαι θα έρχεται μόνο απ'έξω ε?...το φέρνει κανένας εδώ? το design του είναι πολύ τρελό πάντως, μου θυμίζει ταινία επιστημονικής φαντασίας του 50..πολύ καλό! Αυτοί οι γερμανοί δεν παίζονται σε αυτα..πόσο να έχει άραγε....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι και πολύ φιλότιμο παιδί :oops: :lol: έπεσα πάνω στα Oberheim series (για παράδειγμα http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_artikel-168155.html ) αλλά και η Fatar ετοιμάζει το νέο VMK-188.προσωπικά περπάτησα το 49' το οποίο μου άφησε τις καλλίτερες εντυπώσεις (όχι απο πλευράς τιμής όμως :evil: :evil: :evil: )...

 

η επιλογή δική σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά, έχω πάθει πλάκα με το Doepfer. Είναι keyboard με προσωπικότητα. Φεύγω Δεκέμβρη για Γερμανία να το πάρω! Ευχαριστώ korgy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου