Προς το περιεχόμενο

Αλοιφή ή σπρέι αντί παγοθεραπείας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

όπως προανέφερα, ο πάγος κάνει συγκεκριμένα πράγματα. αποτρέπει το πρήξιμο και ηρεμεί τον πόνο.

δεν είναι θεραπευτικό. εφόσον σε ανακουφίζει και γενικά δεν έχεις κάποιο πρόβλημα άπλα συνέχισε να το κάνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Διχως να επεκταθω ιδιαιτερα,σε εγχειρησεις που εχω κανει τενοντιτδες μετεπειτα,συνδρομο quervin κτλ,αυχενικο συνδρομο και αλλους ομορφους τσαμπουκαδες,να πω οτι μετα απο δραστηριοτητα(η και πριν) χρησιμοποιω την nimesulide gel,διαφορετικη η χρηση της,αλλα βοηθαει μετα απο μπασκετ η μετα απο ενα λαιβ..τωρα το biofreeze δεν το ηξερα και μολις περισευει κανα φραγκο θα το δοκιμασω οπωσδηποτε μιας και οι παθησεις μου ειναι πολλες,χρονιες και μη.Απλα,απο ενα σημειο και μετα μαθαινεις να ακους το σωμα σου.

some you win some you lose,ετσι ειναι αυτα,αλλα η ζωη συνεχιζετε,thanks gia to tip με biofreeze ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Καλημέρα παιδιά, το ξέρω ότι το θέμα είναι αρκετά παλιό αλλά τώρα το βρήκα. Αυτο που λέει ο ychris για τον πάγο δεν έχει άδικο. Το πιο σωστό είναι να επισκευθείς έναν γιατρό αμέσως σε τέτοια περίπτωση. 

Γενικά αυτό ισχύει και για τον αθλητισμό, πριν την "προπόνηση" μπορείς να βάλεις ζεστή κομπρέσα ώστε να ενεργοποιήσεις τους μυς μαζί με διατάσεις και μετά την "προπόνηση" να βάλεις πάγο ώστε να μειώσεις το πρήξιμο και τον πόνο. 

Η κρέμες κάνουν δουλειά έχω βρει μία κρυοτζελ που με βόλεψε και είναι σχετικά φτηνή, όσο για τα σπρέι δεν έχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου