Προς το περιεχόμενο

Πως θα βελτιώσουμε το noiz?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικά το μόνο που με ενοχλεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ' date=' είναι η "ράδιο αρβύλα" σε κάποια αμιγώς τεχνικά θέματα...

 

Δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις (είμαι σίγουρος γι αυτές) των συμετεχόντων στο "σπασμένο τηλέφωνο" αλλά δυστυχώς το αποτέλεσμα πολλές φορές τις ακυρώνει...

 

Γι αυτό και κάνω έκληση σε όλους μας για αυτοσυγκράτηση...

ένα μικρό παράδειγμα...παρότι υπήρξα στο παρελθόν επαγγελαματίας κιθαρίστας με αποτέλεσμα δεκάδες κιθάρες (κάποιες ακριβές και κάποια σπάνια κομματια) να έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν τόλμησα να μιλήσω ποτέ για τα "ξύλα" τους αφού ποτέ δεν ασχολήθηκα ποτέ σοβαρά μαζί τους και εξακολουθώ να τα μπερδεύω με αυτά της ...τραπεζαρίας μου... :)

αφήνω τους φίλους με την απαραίτητη γνώση να καλύψουν τα κενά μου και βγαίνω πάντα κερδισμένος...

σεβόμενος την ημιμάθειά μου βοηθώ και τους υπόλοιπους... 8)

 

τέλος θεωρώ σημαντικό τον διαχωρισμό που έγινε στην κατηγορία "περί ανέμων..." γιατί πιστευω στην αναγκαιότητα της υπαρξής της μέσα στα πλαίσια των κανόνων του forum...[/quote']

 

Πάνω σε αυτό που λες...Έχεις δίκιο αλλά σκέψου ότι πολλοί έχοντας διαβάσει/ακούσει/ενημερωθέι απο κάπου παραθέτουμε τη γνώμη μας για να διασταυρωθεί αν ισχύει με των άλλων και στην τελική να την εμπλουτίσουμε και να βγούμε κερδισμένοι.Τώρα αν μιλάς για πράγματα που είναι είτε έτσι είτε αλλιώς και δεν τίθεται θέμα υποκειμενικής γνώμης εκεί ναι.

 

Όποιος πει οτι η γη δεν γυρίζει στην πυρα!! :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι αλλά το κακό είναι όταν κάποιοι ενώ γίνεται 1 επικοδομητική κουβέντα επιμένουν σε λάθη, εμφανίζοντας τον εαυτό τους ως μέγα παντογνώστη και ότι τίποτε άλλο δεν ισχύει και καταστρέφεται έτσι το όλο κλίμα γιατί θα εμφανιστούν και άλλοι που θα του την πουν, θα τους την πει και αυτό ήταν! Για άλλη 1 φορά εκτροχιασμός!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ντροπη να μην γνωριζεις κατι ισα ισα..οσα περισσοτερα μαθαινεις τοσα λιγοτερα διαπιστωνεις οτι ξερεις τελικα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάνω σε αυτό που λες...Έχεις δίκιο αλλά σκέψου ότι πολλοί έχοντας διαβάσει/ακούσει/ενημερωθέι απο κάπου παραθέτουμε τη γνώμη μας για να διασταυρωθεί αν ισχύει με των άλλων και στην τελική να την εμπλουτίσουμε και να βγούμε κερδισμένοι.Τώρα αν μιλάς για πράγματα που είναι είτε έτσι είτε αλλιώς και δεν τίθεται θέμα υποκειμενικής γνώμης εκεί ναι.

 

Όποιος πει οτι η γη δεν γυρίζει στην πυρα!! :lol: :lol:

 

Φίλε μου Jan αναφέρεσαι στα αυτονόητα και θεμιτά και φυσικά συμφωνώ... :wink:

 

Απλά η ταπεινή γνώμη μου είναι, όταν για κάτι έχω διαβάσει/ακούσει/ενημερωθέι και δεν έχω ιδία εμπεριστατωμένη γνώμη , θα πρέπει με κάποιο τρόπο να το γνωστοποιώ στον ανυποψίαστο

αναγνώστη του post μου για να διευκολύνω την κρίση του και να αποφύγω τον αποπροσανατολισμό του...κάτι που δεν γίνεται απ' όλους όπως έγραψε ο boukaw7 με τα γνωστά παρατράγουδα...

 

όσο για την "πυρά", όταν κάποιος επιμείνει ότι "η γη δεν γυρίζει" και απλά προσπαθήσεις να του "αντιπαρατεθείς" παρουσιάζεσαι σαν ιεροεξεταστής...

 

όπως και οι "ταλαίπωροι" modς (οι χωρίς κερδος κέρατα) που κάποιες φορές τους θαυμάζω για την υπομονή τους και σίγουρα δικαιολογώ κάποιες εκρήξεις τους, γιατί προσπαθώ να δω τις "συμπεριφορές" κι εδώ όπως στην ζωή μου, στο σύνολο κι όχι αποσπασματικά...

 

την ουσία την έθεσε πολύ παραστατικά ο white...

"δεν ειναι ντροπη να μην γνωριζεις κατι ισα ισα..οσα περισσοτερα μαθαινεις τοσα λιγοτερα διαπιστωνεις οτι ξερεις τελικα"

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλοι μου σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

 

Την άποψη μου την είπα ήδη, και συμφωνώ στο ότι χρειαζόμαστε μια ανανεωσούλα. Δουλεύουμε γι αυτό.

 

Σε πρώτη φάση βρέθηκε τρόπος για ασφαλή και εκτενή Αναζήτηση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρωτεινω να βαλουμε και καρεκλες στο φορουμ !!

Η να βαλουμε και ταμπελακια φωτεινά ... :lol:

Δεστε τις ζωνες σας ..

Προσοχη απογειωση .. και τετοια :D

 

Μια ευχη, κανω οταν γραφωμε μελος σε ενα φορουμ .. δηλαδη σε μια, απλη ιντερνετικη παρεα !!

 

Να υπαρχη αρκετη ελευθερια ωστε να μπορω να εκφραστω .

Αμα ηθελα ενα περιβαλων γεματο απο κανονισμους, θα πηγενα, να πιω καφε μεσα στα αστυνομικα τμηματα.

 

Εχω μαθει να σεβομε την ιδιαιτεροτητα του αλλου, μου αρεσουν - δεν μου αρεσουν αυτα που λεει.

 

Καποια φορουμ , πιστεψαν οτι εαν μετατραπουν σε εγκυκλοπεδια, και καταπιεζουν τον καθε επισκεπτη προς την κατευθηνση αυτη .. θα ειναι πλεον σοβαρα φορουμ ..

 

Το σημαντικο σε καθε φορουμ για μενα , ειναι η ελευθερη κοινονικοτητα.

Η επαφη μεταξι των μελων ..

Βιβλια και περιοδικα εχουμε , ανθρωπινη επαφη δεν εχουμε..

Και δεν μιλαω γενικα, μιλαω για ανθρωπινη επαφη , με ατομα που εχουν τα ιδια ενδιαφερωντα .

 

Η ενασχοληση με την μουσικη , ή με την ψηφιακη φωτογραφια ειναι δυσκολα αντικειμενα..

 

Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις στην γειτονια σου ατομα με τετοια ενδιαφέρωντα..

 

Ευχομε να μην εκμεταλευτη, ποτε κανεις, την αναγκη των ανθρωπων για επικοινωνια, με εμπορικες πρακτικες.... διοτι οσοι προσπαθησαν .... απλα απετυχαν .

 

Το χρυσαφι σε καθε φορουμ ειναι οι επισκεπτες !!

Ο ρολος του αρχηγου ειναι να φροντιζει για την σωστη φιλοξενεια των επισκεπτων.

 

Και μεχρι σημερα τουλαχιστων δεν εχω κανενα σοβαρο παράπωνο σε αυτην την κατευθηνση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρωτεινω να βαλουμε και καρεκλες στο φορουμ !!

Η να βαλουμε και ταμπελακια φωτεινά ... :lol:

δεν ειμαι ο μονος που το ειδε αρνητικα...ευτυχως

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν συναντιέσαι με 5-10 ανθρώπους και συζητάς ένα θέμα ίσως αναζητώντας κάποιες απαντήσεις στις απορίες σου τότε στην πορεία της συζήτησης αυτής ανάλογα με αυτά που θα ακούσεις απτών καθένα θα κρίνεις ποιος πράγματι έχει τις κατάλληλες γνώσεις για να σε βοηθήσει

δεν νομίζω να ωφελούν οι ταμπέλες τύπου VIP κλπ γιατί ακυρώνουν όλους τους άλλους (ίσως να τους προσβάλουν πολλές φορές).

χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.

 

το καλύτερο είναι όπως είπε και ο φίλος npap είτε στο νοιζ είτε σε πραγματική συντροφιά' date='αν θέλουμε να θεωρούμαστε αξιόπιστοι, να μιλάμε όταν ξέρουμε καλά κάτι

 

αν πιστεύουμε κάτι επειδή το ακούσαμε από έγκυρο πρόσωπο (κατά την γνώμη μας) να το αναφέρουμε,έτσι ώστε να κρίνει ο ακροατής αν αξίζει να δώσει σημασία.[/quote']

 

+1

 

επισης:

>ηλικία στο profile

>επιτελους καλο search

 

>+1000 σε αυτα τα δυο που ειπε ο ηλιας:

1) Χρειάζεται να αλλαχθεί το PHP Nuke με vBullentin. Είναι σαφώς καλύτερο από όλες τις απόψεις (search, καλύτερη διαχείριση, quick reply κλπ κλπ)

2) Είμαι ΚΑΘΕΤΑ αντίθετος στο να καταργηθούν οι συζητήσεις γύρω από photos και videos μέσα στα διάφορα threads.

 

-1000 σε αυτο που ειπε ο ηλιας :) δηλαδη:ειπε:"Συμφωνώ με τον yameth στο να δωθούν κάποιες ταμπέλες σε άτομα"(οπως διαφωνησε και ο whitenoise και ισως και αλλοι σε αυτο..)

>να φαινεται ο συγγραφεας του καθε thread οπως γινεται ΣΕ ΟΛΑ τα αλλα forums που ξερω...και αυτο για πολλους λογους

 

και κατι τελευταιο..ισως επεθδη το εχω συνηθησει αλλα σαν πρωτη σελιδα του νοιζ εγω θα προτιμουσα μια του στυλ:

http://www.thegearpage.net/board/

http://www.tdpri.com/forum/

 

Που δεν χρειαζεται να ειναι ολα τα θεματα χυμα στην πρωτη σελιδα αλλα να μπαινει ο καθενας εκει που τον ενδιαφερει...με βασικες κατηγοριες τις υπαρχουσες..δηλαδη:

1)Guitars, Bass & Amps

2)Computers

3)Recording

4)Keyboards

5)Drums & Percussion

6)Ημερολόγιο

7)Μουσική & Μουσικοί

8)Reviews

9)Περι ανέμων και υδάτων...

10)Clips

11)Video

12)Η Αγορά

13)Session Music

14)About Noiz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα λεγατε για online ραδιοφωνο?... :lol: Δεν ξερω κατα

ποσο ειναι εφικτο,αλλα σκεφτομαι κατι σε στυλ να παιζει

συνεχως στο forum(τα ειδη μουσικης και τα τραγουδια ειναι λεπτομερειες),

και αν καποιος δεν θελει να ακουσει,απλα να παταει ενα mute!!

 

Οσο για τους 'ψαγμενους' και παλιοτερους στον χωρο*,θα ηταν

πολυ σημαντικο να εχουν ενα 'διακριτικο' στα χαρ/κα τους,που

θα μαρτυραει οτι εχουν καποια παραπανω εμπειρια στον τομεα της

μουσικης-και οχι απλα ειναι παλια μελη.Υπαρχουν και νεα μελη

που μπορει να δουλευουν στα Abbey Road!

 

:D :D :D

 

*κανενα ιχνος χλευασμου,μονο σεβασμος :P

Αυτα.Φιλικα

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα λεγατε για online ραδιοφωνο?... Δεν ξερω κατα

ποσο ειναι εφικτο' date='αλλα σκεφτομαι κατι σε στυλ να παιζει

συνεχως στο forum(τα ειδη μουσικης και τα τραγουδια ειναι λεπτομερειες),

και αν καποιος δεν θελει να ακουσει,απλα να παταει ενα mute!![/quote']

 

Δεν ξέρω κατα πόσο θα ήταν λειτουργικό (γιατί εφικτό μου φαίνεται) για τους χρηστες dial-up 56κ...Ένταξει με adsl θα σηκώνεται...Αλλά δεν έχουν όλοι οι χρήστες ADSL....(κακώς :lol:)

 

Πάντως podcast δεν μου φαίνεται δύσκολο....

 

(πληροφορίες)>>

http://en.wikipedia.org/wiki/Podcasting

 

 

Επίσης καλή ιδέα θα ήταν και να κάνουμε κάποια tests σε όργανα καταγράφωντάς τα με κάμερα...(το είχα δει σε ένα site..θα προσπαθήσω να το βρώ...)

 

Αυτά...Όρεξη να υπάρχει και όλα γίνονται...Αλλά δυστυχώς όσες προσπαθείες και αν έχω κάνει για τέτοια πράγματα πάντα μένω πορωμένοσ μόνος μου και όσοι λεγανε "ναι""βέβαια""τέλεια ιδέα" κτλ...Κάπου στη μέση αρχιζαν οι υποχρεώσεις και οι δουλειές και μου την έκαναν.... :)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου