Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν vapes με 7W και με 200W. Με διαφορετικά έκδοχα, διαφορετικά αρώματα, διαφορετικά σύρματα (υλικά) και διαφορετικά φιτίλια (από βαμβάκι μέχρι υαλονήματα.)

Πρώτα απ' όλα όμως υπάρχουν διαφορετικοί χρήστες. Αυτοί που καταλαβαίνουν τι κάνουν και αυτοί που σχεδόν πυρπολούν στεγνές αντιστάσεις για να πάρουν δεν-ξέρω-γω-τι.

 

Υπάρχει πάντα και η δυνατότητα (όπως προανέφερα) να καπνίσεις το στεγνό σου βότανο (dry herb) στην ιδανική θερμοκρασία (κάθε βότανο έχει τη δική του), όχι με απευθείας καύση στην αντίσταση αλλά με περιρρέουσα θέρμανση του θαλάμου.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το herbstick. Όχι συνέχεια και ανελλιπώς αλλά όταν νοιώθω ότι θα ήθελα λίγο είτε recreational είτε medicinal άτμισμα. 

ky02-3.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Υπάρχει πάντα και η δυνατότητα (όπως προανέφερα) να καπνίσεις το στεγνό σου βότανο (dry herb) στην ιδανική θερμοκρασία (κάθε βότανο έχει τη δική του), όχι με απευθείας καύση στην αντίσταση αλλά με περιρρέουσα θέρμανση του θαλάμου.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το herbstick. Όχι συνέχεια και ανελλιπώς αλλά όταν νοιώθω ότι θα ήθελα λίγο είτε recreational είτε medicinal άτμισμα. 

...

 

 

Αν εγώ θέλω recreational νικοτίνη θα πρέπει να βάλω φύλλα καπνού? Μου φαίνεται πιο κακό από τη φαρμακευτική γλυκερίνη+νικοτίνη+water for injection.

Στην πραγματικότητα, έτσι που το έχω στήσει/ρυθμίσει το δικό μου vape παράγει ένα αερόλυμα χαμηλής θερμοκρασίας από γλυκερίνη με νικοτίνη.

2-3 τζούρες και ξεχνάω την επιθυμία για τσιγάρο + έχω αυτά τα ... recreational που κρατάνε τον κόσμο στη νικοτίνη (focus, αντι-stress, καθημερινή επαφή με την τουαλέτα κλπ)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω το θεματάκι και ερωτώ. Γνωρίζετε κανένα ηλεκτρονικό τσιγάρο (πακετάκι/kit/κάτι τέτοιο τέλος πάντων λογικά) της προκοπής χωρίς να σπάσουμε την μπάνκα; Όσο φθηνότερο τόσο καλύτερο!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το θεματάκι και ερωτώ. Γνωρίζετε κανένα ηλεκτρονικό τσιγάρο (πακετάκι/kit/κάτι τέτοιο τέλος πάντων λογικά) της προκοπής χωρίς να σπάσουμε την μπάνκα; Όσο φθηνότερο τόσο καλύτερο!  8)

για mod κοιτα το Mini volt  και για ατμοποιητη  τον aspire nautilus X......πολύ ευχρηστο σετακι....πολύ μικροσκοπικό και ελαφρυ.....βολευει απιστευτα......απλα δεν ξερω αν θα σου φτανει η μπαταρία όλη τη μέρα.....εγω φαντασου  ετοιμαζομαι να το χτυπησω.......μπαινει παντου....και βολευει...τσεκαρε το ομως σε καποιο καταστημα πρωτα...

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1000  και άμα  να σου φανεί  ακριβός  ο ναυτίλος  , κοιτά  για  τον gs air m της  Eleaf

 

Το mini volt μια χαρά  θα σε βγάζει  την μέρα

 

Δες ξανά την φώτο που έχω ανεβάσει  παραπάνω  ;)

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aerotang Mega (Kanger) ατμιστής, με μπαταρία istick 30w - 50w (Eleaf).

Είναι ένα καλό πακέτο για να μην ψάχνεσαι με μικρά και ξοδεύεις χρήμα. (Μια κι έξω λέμε).

Κάπνιζα από τα 14 περίπου μέχρι τώρα στα 48 και έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου περίπου 40 - 50 μέρες. Έχει ανοίξει ο λαιμός μου, τραγουδάω καλύτερα, έχω καλύτερες ανάσες και ευελπιστώ να το κόψω τελείως. Αν και δεν κάπνιζα ποτέ πολύ (μισό περίπου πακέτο την ημέρα) 34 χρόνια είναι πολλά.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά αλλά δεν μου βγαίνουν για τόσα. Σκεφτόμουν κάτι κάτω του 50ρικου είναι η αλήθεια. Κάτι απ'αυτά τα έτοιμα σετάκια τύπου eGo δεν κάνει δουλειά ή θα'χω τα ίδια με το παλιό μου που πετούσε λάδια στο στόμα, ζεματούσε κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά αλλά δεν μου βγαίνουν για τόσα. Σκεφτόμουν κάτι κάτω του 50ρικου είναι η αλήθεια. Κάτι απ'αυτά τα έτοιμα σετάκια τύπου eGo δεν κάνει δουλειά ή θα'χω τα ίδια με το παλιό μου που πετούσε λάδια στο στόμα, ζεματούσε κτλ;

Αν ειναι να κανεις προσπαθεια να σταματησεις το τσιγάρο, πηγαινε και σε Ego, δεν ειναι ασχημο, δεν ειναι και σαν τα αλλα ομως....εχουν εξελιχθει πια δεν νομιζω να σου φτηνει υγρό.....εφοσον το συντηρεις και σωστα πάντα...κατι το οποίο ισχυει σε όλα.....Εgo for it

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου