Προς το περιεχόμενο

Περί του Block AdBlock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τι βάζετε add blocker όταν μπαίνετε σε κανονικά site με ένα μπανεράκι.

  To add blocker το έχω μόνιμα ανοιχτό στον browser για όλες τις ιστοσελίδες που μπαίνω. Παρόλο που καταλαβαίνω την ανάγκη του να υπάρχουν διαφημίσεις για την επιβίωση του noiz εν τούτοις που προκάλεσε αλγεινή εντύπωση ο "εκβιαστικός" τρόπος που επελέγη ώστε να προβούμε στην απενεργοποίησή του.

  Από κει και πέρα το ότι οι moderators διακωμωδείτε τον προβληματισμό και την άποψη ενός μέλους για να δείξετε (μάλλον) ότι το θέμα είναι ήσσονος σημασίας και ότι δεν υπάρχει λόγος να το παίρνουμε στα σοβαρά είναι και αυτό ακόμα ένα φάουλ.

  Φιλικά  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

  To add blocker το έχω μόνιμα ανοιχτό στον browser για όλες τις ιστοσελίδες που μπαίνω. Παρόλο που καταλαβαίνω την ανάγκη του να υπάρχουν διαφημίσεις για την επιβίωση του noiz εν τούτοις που προκάλεσε αλγεινή εντύπωση ο "εκβιαστικός" τρόπος που επελέγη ώστε να προβούμε στην απενεργοποίησή του.

  Από κει και πέρα το ότι οι moderators διακωμωδείτε τον προβληματισμό και την άποψη ενός μέλους για να δείξετε (μάλλον) ότι το θέμα είναι ήσσονος σημασίας και ότι δεν υπάρχει λόγος να το παίρνουμε στα σοβαρά είναι και αυτό ακόμα ένα φάουλ.

  Φιλικά  :)

 

Προσωπικά μιλώντας απαντάω έτσι διότι δεν θα μπορούσα να φανταστώ να με ενοχλούν οι διαφημίσεις. 

 

Δεν απαντάω προσωπικά στον OP γιατί το ζήτησε

Προσωπική απάντηση δεν χρειάζεται εδώ, καθώς δεν πρόκειται να τη δω - λόγω του Block AdBlock.

(Αν και δεν συμφωνω με το γραφω κάτι, και ανακοινώνω ότι ΔΕΝ διαβάζω την απάντηση)

 

Αν κάποιον τον ενοχλούν οι διαφημίσεις, αν και  δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί, το σέβομαι.

 

Απο εκεί και περα είχα 100+ επιχειρήματα, αν ο OP "επιθυμούσε απάντηση"

 

Μια μονο όμως απάντηση είναι σίγουρη

Αν δεν γουστάρει (ο οποιοσδήποτε τις διαφημίσεις) , δεν μπαίνει.

Απλά πράγματα είναι, μεγάλα παιδιά είμαστε.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά δηλαδή και μπορείτε να προτρέπετε τους χρήστες να σας πληρώνουν το site (μέσω των ads), όχι όμως να τους υποχρεώνετε.

 

Ίσως και να μη μου πέφτει λόγος αλλά συμφωνώ

 

αγαπητοί moderators,

με την πλακίτσα δεν πείθετε για το αντίθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

  To add blocker το έχω μόνιμα ανοιχτό στον browser για όλες τις ιστοσελίδες που μπαίνω. Παρόλο που καταλαβαίνω την ανάγκη του να υπάρχουν διαφημίσεις για την επιβίωση του noiz εν τούτοις που προκάλεσε αλγεινή εντύπωση ο "εκβιαστικός" τρόπος που επελέγη ώστε να προβούμε στην απενεργοποίησή του.

  Από κει και πέρα το ότι οι moderators διακωμωδείτε τον προβληματισμό και την άποψη ενός μέλους για να δείξετε (μάλλον) ότι το θέμα είναι ήσσονος σημασίας και ότι δεν υπάρχει λόγος να το παίρνουμε στα σοβαρά είναι και αυτό ακόμα ένα φάουλ.

  Φιλικά  :)

 

Εγώ πάλι κυκλοφορώ στα ιντερνέτς από τότε που βγήκαν και δεν έχω βάλει ποτέ add blocker ούτε έχω ασχοληθεί να δω πως μπαίνει.

Γιατί τα βάζετε? Ψευδαίσθηση κυριαρχίας? Μανία καταδίωξης? Άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα βάζετε? Ψευδαίσθηση κυριαρχίας? Μανία καταδίωξης? Άλλο?

 

Άλλο.

αλλά νομίζω ότι δεν είναι αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@mauromouris

Ο «προβληματισμός» του μέλους έβριθε ,όπως διατυπώθηκε , με επιλογή λέξεων με αρνητική χροιά (και δεν εννοώ για τον ιδιοκτήτη, who cares).

Ένα παράδειγμα

 

(όπως αρμόζει σε ώριμα μέλη)

 

Άρα εγώ που δεν έχω θέλω να πληρώνω συνδρομη για να μπαίνω στο νόιζ, είμαι ανώριμο μέλος.

 

Εκει δεν ενοχλήθηκες;

Σε "ενόχλησε" ότι φαντάστηκες ότι διακωμώδησα τον "προβληματισμό" του μέλους.

Γιατί δεν υπέθεσες το απλούστερο,  ότι απαντάω με το δικό μου στυλ, όπως έγραψε και ο op (με το δικό του στυλ).

 

Επίσης δεν ενδιαφέρομαι να πείσω κανέναν, την άποψή μου λέω.

Δεν την διατυπώνω σαν Mod. Σαν μέλος την λέω.

 

Ένας Mod, πραγματοποιεί διαχειριστικές πράξεις, στα πλαισια των αρμοδιοτήτων του. Τέτοια δεν είναι η διατύπωση της γνωμης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Ένας Mod, πραγματοποιεί διαχειριστκές πράξεις, στα πλαισια των αρμοδιοτήτων του. Τέτοια δεν είναι η διατύπωση της γνωμης του.

 

Πάντως διέκρινα ένα pattern "έχω τους δικούς μου (άλλους) λόγους να μπλοκάρω τις διαφημίσεις" και "έχω την αίσθηση ότι οι mod στρατευμένα λοιδορούν χασκογελώντας το μέλος που τόλμησε να σηκώσει κεφάλι".

Ψεκασμός είναι αυτά τα πράματα παιδιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε "ενόχλησε" ότι φαντάστηκες ότι διακωμώδησα τον "προβληματισμό" του μέλους.

Γιατί δεν υπέθεσες το απλούστερο,  ότι απαντάω με το δικό μου στυλ, όπως έγραψε και ο op (με το δικό του στυλ).

αρμοδιοτήτων του. Τέτοια δεν είναι η διατύπωση της γνωμης του.

 

αν αναφέρεσαι σε μένα θέλω να διευκρινήσω ότι δεν με ενόχλησε τίποτα, δεν φαντάστηκα τίποτα, δεν υπέθεσα τίποτα. Είπα κι εγώ τη γνώμη μου όπως κι εσύ.

Εκτός αν δεν αναφέρεσαι σε μένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αν αναφέρεσαι σε μένα θέλω να διευκρινήσω ότι δεν με ενόχλησε τίποτα, δεν φαντάστηκα τίποτα, δεν υπέθεσα τίποτα. Είπα κι εγώ τη γνώμη μου όπως κι εσύ.

Εκτός αν δεν αναφέρεσαι σε μένα.

Όχι δεν απάντησα για εσένα.

Στον mauromouris απαντούσα.

Sorry , θα το βάλω τώρα το @ , στο προηγούμενο Post.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψευδαίσθηση κυριαρχίας? Μανία καταδίωξης? Άλλο?

Το ειρωνικό στυλάκι δε βοηθάει και πολύ. Από κει και πέρα όπως είπα καταλαβαίνω την ανάγκη της ύπαρξης των διαφημίσεων και για αυτό το απενεργοποίησα για αυτό το σάητ. Και μέχρι στιγμής οι διαφημίσεις ΔΕΝ είναι ενοχλητικές και συνυπάρχουν διακριτικά με το υπόλοιπο περιεχόμενο.

 

Το ότι είστε μεγάλοι σε ηλικία προφανώς δεν σας βοηθάει ώστε να αφουγκραστείτε τι συμβαίνει στον ιντερνετικό χώρο. Η πλειοψηφία των χρηστών θεωρούν αυτές τις τακτικές...χμμμ ας πούμε όχι καλές

 

Ο «προβληματισμός» του μέλους έβριθε ,όπως διατυπώθηκε , με επιλογή λέξεων με αρνητική χροιά (και δεν εννοώ για τον ιδιοκτήτη, who cares).

Δεν είδα κάποια αρνητική χροιά, αλλά μια σωστά διατυπωμένη άποψη που απ 'ότι είδα συμφωνούν και άλλοι

 

Σε "ενόχλησε" ότι φαντάστηκες ότι διακωμώδησα τον "προβληματισμό" του μέλους.

Γιατί δεν υπέθεσες το απλούστερο,  ότι απαντάω με το δικό μου στυλ, όπως έγραψε και ο op (με το δικό του στυλ).

Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, δεν το φαντάστηκα. Τα μηνύματά σας είναι εκεί και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του

 

Επίσης δεν ενδιαφέρομαι να πείσω κανέναν, την άποψή μου λέω.

Δεκτόν, όπως και ο ΟΡ τη δικιά του και εγώ τη δικιά μου η οποία ισορροπεί ανάμεσα στις δικές σας  :)

 

Ψεκασμός είναι αυτά τα πράματα παιδιά.

Έλα τώρα, πιστεύω ότι μπορείς και καλύτερα από αυτό. Όποιος δε συμφωνεί με αυτά που λες είναι ψεκασμένος? Τι είναι αυτά που γράφεις? Είναι σοβαρά πράγματα τώρα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου