Προς το περιεχόμενο

Περί του Block AdBlock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

..

Αν το λες στον εαυτό σου για να το εμπεδώσεις έχει καλώς, γιατί απ' ότι διαβάζω με ψεκασμένους και συνομωσιολογίες και το ότι ακόμα δεν έχετε καταλάβει τη βαρύτητα και τη σημαντικότητα του θέματος, το πρόβλημα το έχετε εσείς  :)

 

Ναι αλλά θα ήθελες να μας εξηγήσεις τη βαρύτητα του θέματος να την πιάσουμε δηλαδή κι εμείς?

 

Φάε και μια διαφήμιση, CheapOair.com "Πετάξτε Φτηνά αλλά όχι φτηνιάρικα"

(ναι, πρέπει να πάω Barcelona για μια δουλειά στις 20/6 και μου τη "σέρβιρε" επειδή το μεσημέρι έψαχνα εισιτήριο.)

tsipoear.png.829fc76bffb9e1345b1b4240a398d2ec.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ασφαλώς "συνωμοσιολογία" σημαίνει.

 

Από την άλλη, ας κρατήσουμε και κάποια επαφή με τον ρεαλισμό.

Η άποψη του OP και καναδυό που προσυπέγραψαν  μου φαίνεται δηθεν

Προσωπικά οτι είπα το εννοώ και δεν ειμαι καθολου δήθεν...

Υποχρεωτικά να τρωω στη μαπα διαφημίσεις δεν γουστάρω..Γιατι? Γιατι ετσι θελω εγω!

Θελω επιλογές οπως κανουν ΣΕ ΟΛΑ τα sites, ενα Χ, μια χρονική διάρκεια, κάτι, αν δεν υπάρξει ευχαριστω και γεια σας...

Απλα πραγματα...

Βεβαια εσεις(noiz) στοχευετε οχι σε μενα ή σε άλλους που αντιδρουν..

Πιστευτε οτι θα πουν την π@π@ρια τους και θα το βουλώσουν....

Ακυρο χιουμορ, αναλυσεις επι αναλυσεων να την πει ο ενας στον αλλον  ππφφφφφφ

Αυτη η κουτοπονηριά μας εφαγε...

Καλο σας βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνατε πλάκα δύο μοντεράτορες κάτω από το ποστ του ΟΡ. το οποίο σημαίνει ότι και να μην ήθελε ο ΟΡ απάντηση του απαντήσατε με τον τρόπο σας στο πόσο σοβαρά πήρατε το θέμα του.

 

Οκ αν το στυλ γραφής σου είναι όταν καταθέτει κάποιο μέλος τον προβληματισμό του να του απαντάς με Ρολερ σκίασης, στόρια , κουρτίνες, ξυριστικές μηχανές για καραφλούς κλπ τότε πάω πάσο.

 

Προσωπικά εισέπραξα ακριβώς αυτό. Πιθανώς και άλλα μέλη να κατάλαβαν το ίδιο. Συνεπώς αν κάποια μέλη σας λένε το ίδιο πράγμα και ότι το εξέλαβαν σαν ειρωνεία-διακωμώδηση μιας έκφρασης παραπόνου, θα σας παρακαλούσα τουλαχ. να το λάβετε υπόψιν σας

 

Παρόλα αυτά, οι απαντήσεις του LK εμένα με κάλυψαν. Έκανε-αν χιούμορ, για μένα εξαιρετικά άστοχο, οπότε δε βρίσκω λόγο να συνεχιστεί η συζήτηση.

 

Εξάλλου το νοιζ είναι μια ιντερνετική παρέα, θα κάνουμε και πλάκες, θα διαφωνήσουμε, ίσως θα παρεξηγηθούμε στιγμιαία, ΑΛΛΑ θα at the end of the day είμαστε εδώ για τη μουσική, κάτι που ενώνει όλους μας

 

Μπαίνει ο άλλος στο σπίτι σου:

"Καλά ρε φίλε φοράς κόκκινο? Δεν ξέρεις ότι μου φέρνει γρουσουζιά? Δεν φαντάστηκες ότι μπορεί να περάσω και να σε δω?"

-Αλλη φορά να με παίρνεις τηλέφωνο να ρίχνω από πάνω μια κελεμπία.

"Νά΄το. Με ειρωνεύεσαι. Με αστειάκια δεν πείθεις όμως."

Αυτά ζούμε.

 

Το φόρουμ δεν είναι σπίτι κανενός μας. Μόνο του ιδιοκτήτη και εξ ονόματος του εγώ προσωπικά δε θα μιλήσω. Αλλά θα ήθελα να πιστεύω ότι και ο ίδιος δεν το βλέπει έτσι, ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΛΕΣΧΗ που όλοι είναι ευπρόσδεκτοι και φιλοξενούμενοι....Φιλοξενούμενοι και καλεσμένοι που χαίρεται να τους "βλέπει" . Εσύ παρέθεσες ένα αρκετά άστοχο παράδειγμα κατά την ταπεινή μου άποψη

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλό θα είναι επίσης να σταματήσεις...

...Το θέμα μας είναι άλλο και ας μείνουμε σ' αυτό

 

αυτό ευκτική δεν είναι;

 

πάντως μία με την πλάκα, μία με την ειρωνία, μία με την ευκτική και την προστακτική το θέμα πάει περίπατο.

 

κρίμα γιατί μας αφορά

 

η άποψή μου είναι ότι δεν είμαι υποχρεωμένος ]να δω τις διαφημίσεις.

Είναι δικαίωμά μου να βάζω ad blocker όπως επίσης να κλείνω το ραδιόφωνο σε όλη τη διάρκεια του διαφημιστικού διαλειματος.

Σέβομαι τις ανάγκες του Forum. Θα το εκτιμούσα αν γινόταν με παρότρυνση και όχι με "τσαμπουκά".

Θα ήθελα να μάθω την άποψη και των άλλων μελών.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά οτι είπα το εννοώ και δεν ειμαι καθολου δήθεν...

Υποχρεωτικά να τρωω στη μαπα διαφημίσεις δεν γουστάρω..Γιατι? Γιατι ετσι θελω εγω!

...

 

Μιλάμε για μεγάλη βαρύτητα και σημαντικότητα του θέματος (sic). Είναι θέλημα του Satana  ;D

 

Θα επιμείνω λίγο επιθετικά μέχρι να ακούσω μια σοβαρή (δηλαδή διαφορετική από το "δε γουστάρω) ένσταση για τις ελάχιστες και καθόλου παρεμβατικές διαφημίσεις του noiz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αυτό ευκτική δεν είναι;

 

 

 

 

Οι εγκλίσεις (αναφέρομαι στην Ευκτική και την Προστακτική)  στην νέα Ελληνική και η διάκρισή τους δεν είναι ορατές στον γραπτό λόγο.

Είναι θέμα ύφους.

Εγω το ξεκαθάρισα ότι χρησιμοποιώ ευκτική. Ο ίδιος δεν το διέψευσε ότι χρησιμοποίησε προστακτική. Το δέχτηκε, έστω και σιωπηρά. Από το σύνολο δε του κειμένου, προκύπτει και η πρόθεση χρήσης της προστακτικής.

Κατά τα λοιπά, σου απανταώ off topic, γιατί με ρώτησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ξεκαθάρισα ότι χρησιμοποιώ ευκτική. Ο ίδιος δεν το διέψευσε ότι χρησιμοποίησε προστακτική. Το δέχτηκε, έστω και σιωπηρώς.

Δεν το δέχτηκα, απλά το θεώρησα άνευ σημασίας ώστε να σταθώ σε κάτι ανούσιο για να μην εκτροχιαστεί η συζήτηση σε άλλη κατεύθυνση τη στιγμή που το θέμα μας είναι άλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν το δέχτηκα, απλά το θεώρησα άνευ σημασίας ώστε να σταθώ σε κάτι ανούσιο για να μην εκτροχιαστεί η συζήτηση σε άλλη κατεύθυνση τη στιγμή που το θέμα μας είναι άλλο.

Είναι η σειρά μου , λοιπόν, να πω, δεν με πείθεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H αλήθεια είναι ότι δε με απασχολεί ιδιαίτερα  8)

Λογικό. Ούτε και εμένα θα με απασχολούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου