Προς το περιεχόμενο

Περί του Block AdBlock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά διαβάζω μια χαρά λόγω του κενού που υπάρχει πάνω/κάτω απο το παραθυράκι. Έκανα και ζουμ στο 50% και έχω ακόμα πιο πολύ κενό και μπορω και διαβάζω περισσότερα!!1! Σε κάνα 6μηνο οπως το βλέπω, θα χρειαστεί να βγάλω και το AdBlock, να βρω οφθαλμίατρο και μαγαζι με οπτικά αφού θα έχω στραβωθεί με τις ψείρες γραμματοσειρά 0,5 που διαβάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Rebel_Of_South

 

Κατανοώ ότι μπορεί να σου φάνηκε άστοχο το χιούμορ μου.

 

Ίσως γιατί θεωρούσες το θέμα πιο σημαντικό από ότι εγώ....(θα το θεωρούσα και εγώ , αν δεν είχε την μορφή ανακοινωθέντος- "λέω την γνωμη μου και δεν διαβάζω απάντηση"), ίσως γιατί δεν είχες διάθεση για χιούμορ τη συγκεκριμένη στιγμή.....ίσως....

 

Ελπίζω να κατανοείς και εσύ, ότι και εγώ , όταν έχω διάθεση για χιούμορ, δεν θα χρειάζεται να φοβαμαι  να χιουμορίσω.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μαυρομούρη, αφού σε ενδιαφέρει η ανάλυση του θέματος στα σοβαρά μπορείς να δεις και την άλλη πλευρά. Εδω ας πούμε μπορείς να δεις και τη γεωγραφική κατανομή της χρήσης add blockers για να διαπιστώσεις ότι είναι νεοελληνοπρεπές attitude.

 

https://downloads.pagefair.com/wp-content/uploads/2016/05/2015_report-the_cost_of_ad_blocking.pdf

 

Σκέφτομαι αυτόν που περιμένει υπομονετικά το "you can skip this add in 5, 4.... seconds" και μετά αισθάνεται ότι μπορεί να διαμαρτύρεται για το ΕΛΑΧΙΣΤΟ banner στο noiz και εκνευρίζομαι, αλήθεια το λέω.  ;D

 

Ρόλερ Σκίασης. Νέα Σχέδια - ΟΙ καλύτερες τιμές.

praktika.gr

 

 

 

 

roller_skiasis.png.d9a46ccbdece73982aaf5142ba955aec.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και επί της ουσίας.

Μία «εισήγηση» του O.P. ήταν η συνδρομή των μελών.

Ποιος και πόσα είναι διατεθειμένος να πληρώνει, για να πάρει κωδικούς στο Noiz;

Η ακόμα καλλίτερα.

Να αγοράσει συνδρομή, με χρέωση ανά ποστ (αλά sms), για να είμαστε και φειδωλοί και ουσιαστικοί στο τι ποστάρουμε.

 

Ή μήπως τότε θα ετίθετο "ταξικό" θέμα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατανοώ ότι μπορεί να σου φάνηκε άστοχο το χιούμορ μου.

 

Ίσως γιατί θεωρούσες το θέμα πιο σημαντικό από ότι εγώ....(θα το θεωρούσα και εγώ , αν δεν είχε την μορφή ανακοινωθέντος- "λέω την γνωμη μου και δεν διαβάζω απάντηση"),

 

Αυτό συνέβη. Δεν είναι υποχρεωτικό να διαβαθμίζουμε όλοι το ίδιο τα ζητήματα. Προσωπικά δεν με ενοχλούν οι διαφημίσεις, όσο η τεράστια ειδοποίηση για απενεργοποίηση του μπλοκερ. Τη βρίσκω ενοχλητική και θα ήθελα αν είναι δυνατόν να βρεθεί μια εναλλακτική

 

Οι διαφημίσεις είναι σχετικά διακριτικές και δεν βαραίνουν τη σελίδα. Τα ad blockers εξυπηρετούν στο να μην "πυρπολείσαι" από pop ups , να μη βαραίνει η σελίδα κτλ. Στο νοιζ δεν είναι τραγικά τα πράγματα αλλά και πάλι, αν γίνεται, σκεφτείτε κάτι άλλο

 

ίσως γιατί δεν είχες διάθεση για χιούμορ τη συγκεκριμένη στιγμή.....ίσως....

 

 

Προφανώς και το χιούμορ είναι θέμα timing

 

Ελπίζω να κατανοείς και εσύ, ότι και εγώ , όταν έχω διάθεση για χιούμορ, δεν θα χρειάζεται να φοβαμαι  να χιουμορίσω.  ;)

 

Προφανώς επίσης. Αλλά επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται, έχουν μπει στην ιντερνετική ζώη μας τα emoticons για να δηλώνουν "ΥΦΟΣ"

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ποιος και πόσα είναι διατεθειμένος να πληρώνει, για να πάρει κωδικούς στο Noiz;

Η ακόμα καλλίτερα.

Να αγοράσει συνδρομή, με χρέωση ανά ποστ (αλά sms), για να είμαστε και φειδωλοί και ουσιαστικοί στο τι ποστάρουμε. "

 

 

άλλος είναι διατεθιμένος να πληρώνει, άλλος όχι

άλλος είναι διατεθιμένος να βλέπει διαφημίσεις, άλλος όχι

κανείς δεν είναι υποχρεωμένος όμως

ο ιδιοκτήτης του forum τα βάζει κάτω και κρίνει τι τον συμφέρει

τα μέλη του forum επίσης από την πλευρά τους

 

προσωπικά έκανα διακοπή του ad blocker για το noiz, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι θα το διατηρήσω. Στοιχηματίζω όμως ότι σύντομα θα πέσει πολύ η δημοτικότητα της σελίδας όσο υπάρχει αυτό το τεράστιο "block ad-block"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

άλλος είναι διατεθιμένος να πληρώνει, άλλος όχι

άλλος είναι διατεθιμένος να βλέπει διαφημίσεις, άλλος όχι

κανείς δεν είναι υποχρεωμένος όμως

ο ιδιοκτήτης του forum τα βάζει κάτω και κρίνει τι τον συμφέρει

τα μέλη του forum επίσης από την πλευρά τους

 

προσωπικά έκανα διακοπή του ad blocker για το noiz, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι θα το διατηρήσω. Στοιχηματίζω όμως ότι σύντομα θα πέσει πολύ η δημοτικότητα της σελίδας όσο υπάρχει αυτό το τεράστιο "block ad-block"

 

Οκ. Σαφές.

Εγώ πιστευώ, ότι τη στιγμή που θα χρειαστεί να πληρώσει κάποιος έστω και μισό ευρώ σε έναν δικτυακό τόπο είτε είναι Noiz έιτε FB είτε youtube....είτε ό,τι θες, θα πατήσει αποσύνδεση και δεν θα ξαναμπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαυρομούρη, αφού σε ενδιαφέρει η ανάλυση του θέματος στα σοβαρά μπορείς να δεις και την άλλη πλευρά. Εδω ας πούμε μπορείς να δεις και τη γεωγραφική κατανομή της χρήσης add blockers για να διαπιστώσεις ότι είναι νεοελληνοπρεπές attitude.

    Να επαναλάβω άλλη μια φορά ότι μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με τις διαφημίσεις γιατί είναι διακριτικές και δεν ενοχλούν. Πρόβλημα έχουμε με τον τρόπο επιβολής της απενεργοποίησης του AdBlocker.

 

  Τώρα όσον αφορά τα dad jokes δεν τα λαμβάνω υπόψιν γιατί είναι ίδιον της ηλικίας σου όπως και η ασχετοσύνη σου σε ότι αφορά τον τρέχοντα σύγχρονο ιντερνετικό κόσμο στον οποίο οι αντιλήψεις και οι πρακτικές σου θεωρούνται ξεπερασμένες.

 

Υ.Γ. Το σωστό είναι Ad εκ του advertisement και όχι add=προσθέτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

    .....είναι ίδιον της ηλικίας σου ...

Πάντως. κατά τα δηλωθέντα στο προφίλ σας, δεν έχετε μεγάλη διαφορά στην ηλικία.

Σε αυτές τις δεκαετίες, συνομήλικοι θεωρείστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου