Προς το περιεχόμενο

Brexit - Goodbye stranger


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΚΟΥ ΒΛΑΚΑΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ ΟΤΑΝ ΜΟΥ  ΕΠΙΤΙΘΕΣΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ  τα προιοντα που παραγω ειναι εσπεριδοειδη ΒΛΑΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΔΟΤΟΥΝΤΑΙ

ΚΑΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΕΙΝΑΙ 500 -600 ΕΥΡΩ    ΤΟ  ΧΡΟΝΟ . Τα στρεμματα που καλλιεργω  ειναι 20 ολα κι ολα. Τα καλλιεργω μονος μου.Αντε που μου μαθατε την καραμελα για τις επιδοτησεις.

 

Δεν "μάθαμε" τίποτε.

Έτσι ζείτε σε όλη την περιοχή σου, εδώ και πολλά χρόνια.

Αν (από θαύμα) εσύ έχεις μείνει έξω από το χορό... οκ.

 

Εγώ κύριε αγρότη, δεν έχω πάρει επιδοτήσεις για τίποτε.

Δε σου τα χρωστάει κανείς τα 500 ευρώ το χρόνο.

Άμα τα κάνουμε 5000, τότε ξαφνικά θα ξαναγίνει καλή η Ε.Ε., έτσι;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν "μάθαμε" τίποτε.

Έτσι ζείτε σε όλη την περιοχή σου, εδώ και πολλά χρόνια.

Αν (από θαύμα) εσύ έχεις μείνει έξω από το χορό... οκ.

 

Εγώ κύριε αγρότη, δεν έχω πάρει επιδοτήσεις για τίποτε.

Δε σου τα χρωστάει κανείς τα 500 ευρώ το χρόνο.

Άμα τα κάνουμε 5000, τότε ξαφνικά θα ξαναγίνει καλή η Ε.Ε., έτσι;

 

Και κάτι ακόμη Panosprog, επειδή είσαι εντελώς άσχετος. Μην χαίρεσαι για το Brexit, διότι εκείνοι που το προκάλεσαν είχαν ως κύριο επιχείρημα ότι κακώς παίρνουν λεφτά της Ε.Ε. κάποιοι σαν εσένα (εγώ όπως σου είπα, δεν έχω πάρει ποτέ τίποτε). Οπότε πρόσεχε ποιον λες "βλακάκο".

 

Φιλικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν "μάθαμε" τίποτε.

Έτσι ζείτε σε όλη την περιοχή σου, εδώ και πολλά χρόνια.

Αν (από θαύμα) εσύ έχεις μείνει έξω από το χορό... οκ.

 

Εγώ κύριε αγρότη, δεν έχω πάρει επιδοτήσεις για τίποτε.

Δε σου τα χρωστάει κανείς τα 500 ευρώ το χρόνο.

Άμα τα κάνουμε 5000, τότε ξαφνικά θα ξαναγίνει καλή η Ε.Ε., έτσι;

Γραφεις που γραφεις μαλακιες συνεχιζεις και φαινεται οτι εισαι ασχετος.Ρε πριν την Ε.Ε.  με παραγωγη 20 τονων  λεμονιου ησουν νοικοκυρης  και ζουσες οικογενεια.Τωρα δουλευει ολοκληρη οικογενεια και δεν μπορεις να ζησεις.Στην αλλη μαλακια που γραφεις για το πως τα καταφερνω και τους King Crimson τον thomann και τα ενοικιαζομενα.Δεν εχω παρει κανενα δανειο δεν χρωσταω πουθενα αντιθετα μου χρωστανε εμποροι  κανω μετρημενη ζωη και τα καταφερνω για την ωρα.

Επειδη μου κανεις και τον εξυπνο οτι ξερεις την περιοχη μου (οπως ισχυριζεσαι) και το πως ζει ο καθενας σε προκαλω να τα βαλουμε κατω τα πριν την ευρωπαικη ενωση και τα τωρα.

Θα εκπλαγεις  στο υποσχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμη Panosprog, επειδή είσαι εντελώς άσχετος. Μην χαίρεσαι για το Brexit, διότι εκείνοι που το προκάλεσαν είχαν ως κύριο επιχείρημα ότι κακώς παίρνουν λεφτά της Ε.Ε. κάποιοι σαν εσένα (εγώ όπως σου είπα, δεν έχω πάρει ποτέ τίποτε). Οπότε πρόσεχε ποιον λες "βλακάκο".

 

Φιλικά.

Ρε καταλαβαινεις τι σου γραφω το ποιος ειναι ασχετος φαινεται .Με κατηγορησες οτι ζω απο επιδοτησεις και εγω σου λεω οτι ζω απο το προιον που παραγω .Στα παπαρια μου η επιδοτηση

εγω θελω να συνεχισω να παραγω και να αμειβομαι γι αυτο .Ε οι χαρτογιακαδες της ευρωπαικης ενωσης δεν μου το επιτρεπουν  αυτο  το καταλαβαινεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το θεμα μας ειναι το BREXIT και επειδη πολλη ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ εχει πεσει επι του θεματος.... ;D εγω το φρικτο θατσερικο καπιταλιστικο φιλελευθερο  και φιλοευρωπαικο ΓΟΥΡΟΥΝΙ θα παραθεσω τα ΣΤΟΙΧΕΙΑ για την οικονομικη κατασταση του UK ΕΝΤΟΣ ΕΕ:

 

The United Kingdom has the fifth-largest national economy measured by nominal GDP and ninth-largest in the world measured by purchasing power parity.

 

The UK economy currently makes up 4% of world GDP.

 

Unemployment rate: 5.4% (Feb 2015) Eurostat

 

Gross domestic product: 2.678 trillion USD (2013) World Bank

 

GDP per capita: 41,787.47 USD (2013) World Bank

 

Government debt: 90.6% of GDP (2013) Eurostat

 

Minimum wage: 1,378.87 EUR per month (Jan 2015) Eurostat

 

GDP growth rate: 1.7% annual change (2013) World Bank

 

εδω επισης βλεπουμε την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανοδο του πλουτου του απο την ημερα που ΜΠΗΚΕ στην ΕΕ (1972).......

 

http://www.theguardian.com/news/datablog/2009/nov/25/gdp-uk-1948-growth-economy

 

αρα οι Βρεττανοι ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΡΕΛΛΑ  απο την ΕΕ τοσα χρονα και ας λενε οι κουραδομαγκες αντιευρωπαιοι το αντιθετο...(αυτος ειναι αλλωστε ο λογος που οι ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΙ σε ολες τις χωρες ΜΙΣΟΥΝ τα ΣΤΟΙΧΕΙΑ και τα ακριβη νουμερα)   

 

δεν εχουμε παρα να περιμενουμε 1 ΕΤΟΣ απο σημερα για να δουμε τι θα δουμε....ΤΟΣΟ απλα ειναι τα πραγματα και χωρις φιλοσοφιες και καυγαδες...αν τα νουμερα αυτα ειναι αρνητικα κατα 5%  και ανω τοτε απλα οι Αγγλοι εκαναν μαλακια ολκης αν ειναι θετικα κατα 5% και ανω τοτε καλα εκαναν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις που γραφεις μαλακιες συνεχιζεις και φαινεται οτι εισαι ασχετος.Ρε πριν την Ε.Ε.  με παραγωγη 20 τονων  λεμονιου ησουν νοικοκυρης  και ζουσες οικογενεια.Τωρα δουλευει ολοκληρη οικογενεια και δεν μπορεις να ζησεις.Στην αλλη μαλακια που γραφεις για το πως τα καταφερνω και τους King Crimson τον thomann και τα ενοικιαζομενα.Δεν εχω παρει κανενα δανειο δεν χρωσταω πουθενα αντιθετα μου χρωστανε εμποροι  κανω μετρημενη ζωη και τα καταφερνω για την ωρα.

Επειδη μου κανεις και τον εξυπνο οτι ξερεις την περιοχη μου (οπως ισχυριζεσαι) και το πως ζει ο καθενας σε προκαλω να τα βαλουμε κατω τα πριν την ευρωπαικη ενωση και τα τωρα.

Θα εκπλαγεις  στο υποσχομαι.

 

Θυμάμαι ότι την δεκαετία του 70, τα σπίτια σας στα χωριά δεν είχανε τούβλα, εκτός από ένα-δύο, των πιο ευκατάστατων. Μετά τι έγινε και βρεθήκατε όλοι με ακριβά (γερμανικά συνήθως) αυτοκίνητα ρε Πάνο; Ακριβήνανε τα λεμόνια;

 

Τέλος πάντων, επειδή σε σέβομαι, σου γράφω το εξής : τα λεφτά της Ε.Ε. που κατέληξαν στην Ελλάδα (και ειδικώς στην αγροτιά της) είναι μετρημένα, καταγεγραμμένα και (πρόσεχε) περισσότερα από κάθε άλλη χώρα της Ένωσης. Αυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις εσύ, όσο και αν δεν σου αρέσει.

 

Το τι τα έκανε η αγροτιά τα λεφτά το ξέρουμε όλοι, ίσως όχι εσύ, αλλά η συντριπτική πλειοψηφία. Επίσης, εγώ δεν σε εγκάλεσα για το πως ζεις, ούτε σε είπα κλέφτη - απλά σου θύμισα ότι ο τρόπος ζωής σου είναι ο τρόπος ζωή ενός πολίτη της Ευρωπαϊκής Ένωσης και (απ' όσο σε παρακολουθώ τόσα χρόνια) σου ΑΡΕΣΕΙ.

 

Εύκολες τις έχεις τις λέξεις (π.χ. "μαλακίες") όταν όμως πριν λίγο μας έγραφες ότι δεν υπάρχει ειρήνη στην Ε.Ε. επειδή έχει πόλεμο η Λιβύη. Είσαι φάουλ λοιπόν, αλλά δεν (με) πειράζει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikolas, απαντώ στον Πάνο, διότι είναι πολλοί που τα πιστεύουν αυτά. Και χαίρονται για το Brexit, από άγνοια. :)

 

Kαλα εχουμε δει και αλλους με παρομοια μυαλα που πανηγυριζαν οταν επεσαν οι Πυργοι....οποτε το οτι  πανηγυριζουν για το Brexit ειναι πταισμα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άσχετοι από τον τρόπο που λετουργεί ο κόσμος έξω από τον δικό τους μικρόκοσμό πιστεύουν πως οι ευρωπαίοι απλά μαζεύουν μήλα από ένα πεπερασμένο αριθμό δέντρων που υπάρχει στην ευρώπη, οπότε με αυτήν την λογική, αν βγάλουμε από το παιχνίδι τους "κσενους" βγαίνοντας από την ένωση, θα μείνουν περισσότερα μήλα για εμάς, επειδή δεν θα μας τα τρώνε οι "κσενοι". Ούτε που τους περνάει από το μυαλό πως οι ευρωπαίοι φυτεύουν τόσο καιρό και νέα δέντρα, αυξάνοντας τα διαθέσιμα μήλα προς συλλογή.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου