Προς το περιεχόμενο

Βίντεο πρόβας/live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

 

Η απορία μου είναι σχετικά απλή. Έχω μια μπάντα σχετικά πρόσφατη. Θέλουμε με τα παιδιά να τραβήξουμε βίντεο κάποια κομμάτια κατά την διάρκεια της πρόβας ή και από κάποια μικρά live (εννοώ σε μικρούς χώρους). Ο λόγος είναι ότι θέλουμε να φτιάξουμε μερικά teaser videos αλλά και γενικά να έχουμε υλικό για την σελίδα μας, γιατί με τα κινητα δυστυχώς η ποιότητα είναι πολύ κακή, ιδιαίτερα στον ήχο. Έχετε να προτείνετε κάποια κάμερα που να μπορεί να κάνει για αυτή τη δουλεια;

 

Μπορεί πχ μια κάμερα σαν την παρακάτω να κάνει:

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/videocameras/videocamera-all/Sony-Digital-Videocamera-HDR-CX240E.htm

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.με λιγα λογια,η βιντεοκαμερα αυτη σου κανει,να ξερεις ομως οτι αλλο η ληψη η οποια προυποθετει βασικες γνωσεις φωτογραφιας,και αλλο το επεξεργαστικο μερος που χρειαζεσαι καποιο προγραμμα ωστε να μπορεισεις να κανεις το δικο σου "μονταζ".

η συγκεκριμενη καμερα για τη συγκεκριμενη δουλεια σου κανει,προυποθεση να υπαρχει επιπλεον φωτισμος .κατα τη γνωμη μου χρειαζεσαι καμερα με 3ccd=αισθητηρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρά μπορείς με αυτην την κάμερα.

Κατά τα άλλα,ό,τι σου είπε ο  korman709 ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου