Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιποοον, ηρθε η ωρα να αγορασω ενισχυτη. Τa ειδη που παιζω ειναι garage,blues,rock&roll.Οι επιλογες που εχω στο μυαλο μου ειναι:

α)VOX AC15

β)VOX AC15 blue alnico speakers

γ)Carvin vintage 16

δ)Fender pro junior tweed (ebay hunting)

ε)Fender pro junior.

 

Oι λογοι που με αποθουν απ τον Vox ειναι το οτι δεν εχει καθαρα'καθαρα και το οτι ειναι κινεζικης κατασκευης.Ο λογος που με απωθει απ τον Καρβιν ειναι το οτι ειναι τελειως ξερα μια απλη κοπια που και το τουιντ της ειναι πλαστικο. Ο φεντερ ο μεξικανος δεν ξερω κατα ποσο θα αποδιδει καλα και ο αμερικανικος θελει πολυ κυνηγι στο ebay.Ποια ειναι η γνωμη σας; Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oι λογοι που με αποθουν απ τον Vox ειναι το οτι δεν εχει καθαρα'καθαρα

 

τον εχεις ακουσει?

Εχει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ καθαρα ,απλα αυτα τα καθαρα δεν ειναι καθαρα τυπου Fender :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοον' date=' ηρθε η ωρα να αγορασω ενισχυτη. Τa ειδη που παιζω ειναι garage,blues,rock&roll.Οι επιλογες που εχω στο μυαλο μου ειναι:

α)VOX AC15

β)VOX AC15 blue alnico speakers

γ)Carvin vintage 16

δ)Fender pro junior tweed (ebay hunting)

ε)Fender pro junior.

 

Oι λογοι που με αποθουν απ τον Vox ειναι το οτι δεν εχει καθαρα'καθαρα και το οτι ειναι κινεζικης κατασκευης.Ο λογος που με απωθει απ τον Καρβιν ειναι το οτι ειναι τελειως ξερα μια απλα κοπια που και το τουιντ της ειναι πλαστικο. Ο φεντερ ο μεξικανος δεν ξερω κατα ποσο θα αποδιδει καλα και ο αμερικανικος θελει πολυ κυνηγι στο ebay.Ποια ειναι η γνωμη σας; Εχετε κατι αλλο να προτεινετε;[/quote']

 

Κακώς σε απωθεί ο Κάρβιν, μιας και πρόκειται για τον καλύτερο σε σχέση τιμής/ποιότητας απ'αυτούς που αναφέρεις.

 

Και τι εννοείς κόπια; Ποιου ενισχυτή; Γιατί αν εννοείς 'μια ακόμα κόπια 18watt'... και το πρωτότυπο... κόπια ήταν!

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vox ac-15 τον εχω και εχω να σου πω οτι γ@μ@3! εμενα μου αρεσει παρα πολυ και για την φαση που τον θες ειναι σουπερ!!!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι λογοι που με αποθουν απ τον Vox ειναι το οτι δεν εχει καθαρα'καθαρα

 

τον εχεις ακουσει?

Εχει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ καθαρα ' date='απλα αυτα τα καθαρα δεν ειναι καθαρα τυπου Fender :wink:[/quote']

Nαι, τον εχω παιξει και αυτο που εννοουσα ειναι αυτο που καταλαβες... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε δεν νομιζω να σου κανει κανενας ενισχυτης απο αυτους που αναφερεις μια και εχουν ολοι EL84 & οχι κλασσικο Fender ηχο 6L6,6V6. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Abraxas, απλα μου φανηκε πολυ φεντεροειδης ηχος που θυμιζει AC15 στα πριμαριστα του. Και λεπτομερειες οπως το πλαστικο τουιντ και αλλα τετοια με ενοχλησαν καθαρα απο προσωπικο κολλημα μιας και ο,τι εχω θελω να το χω οσο το δυνατον πιο ¨original¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν ξερω τιποτα απο λαμπες και δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω τον εξυπνο. Καθαρα φεντερ λεγοντας εννοω τα καθαρα του fender pro junior tweed που εχω αkουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε αυτο που δεν σου αρεσει ειναι το ηχοχρωμα της (ψευτο)ταξης Α που εχει ο AC15 (& ο Carvin),oποτε πας για τον σε ταξη Α/Β Fender. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν ξερω τιποτα απο λαμπες και δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω τον εξυπνο. Καθαρα φεντερ λεγοντας εννοω τα καθαρα του fender pro junior tweed που εχω αkουσει.

 

Αυτά δεν είναι 'καθαρά Φέντερ'.

 

Όσο για τον Κάρβιν, δεν είναι original έτσι κι'αλλιώς, είναι ένας πιο μοντέρνας αντίληψης ενισχυτής.

 

Όπως και ο Vox εξάλλου, δεν αποτελεί πιστό αντίγραφο των παλιών AC15 με κανέναν τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου