Προς το περιεχόμενο

Ντρέπομαι αλλά το παραδέχομαι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούω JJ Cale μόνο από τα ηχεία του λάπτοπ και χαμηλά γιατί μου θυμίζει το παλιό μου κασετόφωνο τα καλοκαίρια ,κλείνω τα μάτια και είμαι 30 χρόνια πίσω .

 

Είμαι ανώμαλος γιατρέ μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω JJ Cale μόνο από τα ηχεία του λάπτοπ και χαμηλά γιατί μου θυμίζει το παλιό μου κασετόφωνο τα καλοκαίρια ,κλείνω τα μάτια και είμαι 30 χρόνια πίσω .

 

Είμαι ανώμαλος γιατρέ μου;

 

Μια χαρα εισαι Πανωριε,απλως μας εχει χτυπησει το γηρας. :)

Οπως και να ακους ομως JJ Cale ειναι ωραια,μεγας ητο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω JJ Cale μόνο από τα ηχεία του λάπτοπ και χαμηλά γιατί μου θυμίζει το παλιό μου κασετόφωνο τα καλοκαίρια ,κλείνω τα μάτια και είμαι 30 χρόνια πίσω .

 

Είμαι ανώμαλος γιατρέ μου;

Ανωμαλος δεν εισαι αλλα ουτε καλα εισαι παντως.  ;D

Ειναι δυνατον να προτιμας το τενεκεδακι απο τα κανονικα ηχεια.

Κι εγω μικρος ακουγα αναγκαστικα σε  κατι τρανζιστορ  τον αμερικανικο και μετα σε ενα Sanyo στερεοφωνικο-βαλιτσα τους πρωτους δισκους μου, αλλα δεν μου λειπει καθολου ο ηχος,

 

 

edit ελα βρηκα και φωτο ιδιο σαν κι αυτο που ειχα

(ερε μελετη που εχει πεσει με αυτο - αυτο ηταν και ο πρωτος ενισχυτης μου για την πρωτη μου κιθαρα. Mια Teisco. Kαι για πεταλι ενα coron distortion, το μουσταρδι σαν τo mxr)  :D :D :D :D  :P

$_1.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Spyros Delta

 

Πολύ ωραίο το μηχάνημα.

Έχω ένα παρόμοιο....ΜΟΝΟ πικάπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανώμαλος γιατρέ μου;

E, λίγο.

Κι εγώ το Troubadour, Grasshopper και Naturally μου είναι δύσκολο να μην τα ακούσω σε βινύλιο αλλά o Μάστορας έχει αφιερώσει τόσο χρόνο και κόπο στο στούντιό του για να μου πει το πόνημά του, και εφόσον έχω πλέον την δυνατότητα (κι εγώ σε τρισάθλια ηλεκτρόφωνα πρωτάκουσα) , δεν βρίσκω απολύτως κανένα λόγο ψυχαναγκασμού με μειωμένη ακουστική απόλαυση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω JJ Cale μόνο από τα ηχεία του λάπτοπ και χαμηλά γιατί μου θυμίζει το παλιό μου κασετόφωνο τα καλοκαίρια ,κλείνω τα μάτια και είμαι 30 χρόνια πίσω .

 

Και γω , προχθές  με τον ίδιο  τρόπο άκουγα Ramones,  και μου ρθε να βάλω τα κλάματα  και μέθυσα  και μετά ξεχάστηκα..  :)

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άλλη η χάρη του μονοφωνικού τίγκα στα παράσιτα, τι να λέμε τώρα. Εγώ κάθε φορά που ακούω "το καλοκαιράκι" από τρανζιστοράκι δακρύζω, θυμάμαι οικογενειακές εξορμήσεις σε παραλίες με το ΚΤΕΛ, καρπούζι από τάπερ και λουκουμάδες παραλίας με ζάχαρη. Παλιοζωή, τι τα θες;

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μεγάλωσα ακούγοντας μουσική σε ένα...Silver, ακριβώς σαν κι αυτό:

 

ss_3850_1019928.jpg

 

Ο ήχος του όχι, δεν μου έχει λείψει, αλλά κάθε φορά που επισκέπτομαι το πατρικό μου και το βλέπω, μπαίνω στο τριπάκι των αναμνήσεων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξαρτάται και ΤΙ μουσική ακούς σε τέτοια μηχανήματα,

 

Αν π.χ. ακους Julie London, είναι τελεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου