Προς το περιεχόμενο

Απ: Dreadbox synths (ελληνική εταιρεία) - περι νοιζ κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε νομίζω ότι χρειάζεται τόσο ένταση πια...

 

και μάλιστα για ένα θέμα τόσο θεωρητικά ακίνδυνο...

δηλ αν το πλήκτρο θα είναι αναλογικό ή όχι ή μονοφωνικό ή όχι ή υβριδικό ή ψευτουβριδικό ....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

και μάλιστα για ένα θέμα τόσο θεωρητικά ακίνδυνο...

δηλ αν το πλήκτρο θα είναι αναλογικό ή όχι ή μονοφωνικό ή όχι ή υβριδικό ή ψευτουβριδικό ....

 

Συμφωνώ.

 

Ο καθένας ας παίξει με ό,τι θέλει....μονοφωνικά, πολυφωνικά.....πάμε παρακάτω, μην χαλάμε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντως να σημειώσω (για να μην παρεξηγηθω) ότι ΔΕΝ είναι σωστό να πιάνουμε μια φράση από ένα ποστ, να την απομονωνουμε και να αλλάζει έτσι το νόημα.  Δεν είναι καθόλου σίγουρος ότι αυτο έγινε με τον neeq αλλά το λέω ως γενική παρατήρηση...

 

Πάντα φιλικά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρίσκομαι σε ένα τραίνο προς τη δουλειά μου και δε μπορώ να γράψω πολλά.

 

Αλλά ομολογώ ότι δε βλέπω κάτι ΤΟΣΟ βαρύ στο ποστ του neeq.

 

Προς ολους: Κυριακή σήμερα. Καλή μερα πρέπει να έχει στην Ελλαδα... δε νομίζω ότι χρειάζεται τόσο ένταση πια... δε μπορούμε να έχουμε όλοι την γνώμη μας;

 

Η χρονική στιγμή του επίμαχου πόστ του neeq σε συνδυασμό με το αρχικό θέμα και τις αντιπαραθέσεις που δημιουργήθηκαν μεταξύ κάποιων μελών στα οποία δεν ανήκω και η αρνητικότητα που το πόστ αυτό εμμέσως αποδίδει σε κάποια μέλη ώς δικαιολογία απουσίας απτο φορουμ των "σωστών" υπερασπιστών της μίας πλευράς (αναλογικής) της αντιπαράθεσης και η επαίσχυντη διαστρέβλωση μίας φράσης μου η οποία με αλλοιωμένο νόημα παρατίθεται σε άσχετο τόπο και χρόνο, δίνουν βαρύτητα στην άσχημη ετούτη πράξη του καθηγητή μας.

 

Με λίγα λόγια, γιατί με εμπλέκει σε αυτό το συγκεκριμένο θέμα, μετά από κάποιες διαμάχες μεταξύ άλλων μελών στα οποία θέση δεν πήρα και μάλιστα αλλοιώνοντας φράσεις από το άρθρο μου; Τί προσπαθεί να παρουσιάσει με αυτή την πράξη; Τί σχέση έχει η φράση από το άρθρο μου με το θέμα Dreadbox synths αλλά και με τα άλλα μέλη που μέχρι στιγμής συμμετείχαν στο θέμα και την καταθέτει εδώ χωρίς μάλιστα να έχω δηλώσει πρώτα παρουσία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Axtarma, δεν κατάλαβες το σχόλιο του neeq,  απαντάς σε θέματα που δεν τέθηκαν και γενικώς τα έχεις κάνει... αχταρμά. Αν είναι δυνατόν, τουλάχιστον μην το κάνεις με περισπούδαστο ύφος.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς clopy

 

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα της Dreadbox που κατάφερε να φτιάξει synths (Erebus , murmux) που χαίρουν αναγνώρισης και εκτίμησης απο την διεθνή κοινότητα synth users

Keep em coming

 

+1000

 

απο οτι καταλαβαινω ΕΞΑΓΕΤΕ  τα μηχανηματα σας (τα οποια ειναι προϊοντα ΥΨΗΛΗΣ ΥΠΕΡΑΞΙΑΣ και οχι.... rent a room,ντοματες και πεπονια),και μαλιστα ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ  ,αρα ειστε απο τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ Ελληνες που οχι μονο  δεν τρωτε τα λεφτα των φορολογουμενων ‘‘εργαζομενοι‘‘ στο δημοσιο,τα δανεικα των κΣενων εργαζομενοι σχεδον...οπουδηποτε αλλου και δεν ‘‘επενδυετε‘‘ σε τουβλα και σουβλακοζαχαροπλαστειοσκυλαδικα...αλλα ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΠΛΟΥΤΟ μονο για αυτο εχετε την ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκτιμηση και τον ΘΑΥΜΑΣΜΟ μου και σας ευχομαι καλο κουραγιο.....αν ειχαμε αλλους....1000 σαν και εσας μπορει και να ειχαμε μελλον σαν οικονομια και χωρα.

 

Σας ευχομαι καποτε  η ΥΠΕΡΑΞΙΑ (και αρα η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ πραγματικου ΠΛΟΥΤΟΥ)  των προιοντων σας να ξεπερασει κατα πολυ αυτη των Moog.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά το έχετε κάνει το θέμα ότι νά'ναι! :(

 

+1000

 

απο οτι καταλαβαινω ΕΞΑΓΕΤΕ  τα μηχανηματα σας (τα οποια ειναι προϊοντα ΥΨΗΛΗΣ ΥΠΕΡΑΞΙΑΣ και οχι.... rent a room,ντοματες και πεπονια),και μαλιστα ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ  ,αρα ειστε απο τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ Ελληνες που οχι μονο  δεν τρωτε τα λεφτα των φορολογουμενων ‘‘εργαζομενοι‘‘ στο δημοσιο,τα δανεικα των κΣενων εργαζομενοι σχεδον...οπουδηποτε αλλου και δεν ‘‘επενδυετε‘‘ σε τουβλα και σουβλακοζαχαροπλαστειοσκυλαδικα...αλλα ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΠΛΟΥΤΟ μονο για αυτο εχετε την ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκτιμηση και τον ΘΑΥΜΑΣΜΟ μου και σας ευχομαι καλο κουραγιο.....αν ειχαμε αλλους....1000 σαν και εσας μπορει και να ειχαμε μελλον σαν οικονομια και χωρα.

 

Σας ευχομαι καποτε  η ΥΠΕΡΑΞΙΑ (και αρα η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ πραγματικου ΠΛΟΥΤΟΥ)  των προιοντων σας να ξεπερασει κατα πολυ αυτη των Moog.

Βρε ΣΦ. Το πολιτικό-κοινωνικό μέρος τι το ήθελες; Δεν έφτανε να τους πεις ότι κάνουν εξαιρετική δουλειά (που κάνουν), και ότι αφού εξάγουν θα πάνε πολύ καλά; Και εκεί να το κλείσεις; Τα υπόλοιπα τι δουλειά έχουν εκτός εσπρέσσο?

 

Προς όλους, για άλλη μια φορά:

Καταρχήν, είμαστε εδώ στο νοιζ γιατί μας ενώνει η μουσική. Αν είναι να μας χωρίζει καήκαμε!

 

Δεύτερον, αφού είμαστε ενήλικες όλοι μπορούμε είτε να τα βρούμε μεταξύ μας, χωρίς πολλα προβλήματα, είτε να ξεχάσουμε το (τεραστίο και καλά) κακό που μας έχει κάνει ο άλλος. Να πετάμε σπόντες από άρθρο του 2015 (Αχταρμά, ΤΩΡΑ το κατάλαβα) είναι πράγματι απαράδεκτο!

 

Τρίτον, όπως είδατε, οι μοντς είναι εδώ και προσπαθούν να κάνουν δουλειά. Ήδη ελπίζω ότι, τουλάχιστον εδώ στα keyboards έχει δοθεί ένα σαφέστατο μήνυμα κι ελπίζω αυτό να είναι αρκετό.

 

Καλή σας Κυριακή από το ηλιόλουστο (!!!!) Λονδίνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Αχταρμά, ΤΩΡΑ το κατάλαβα)

 

Οκ, οπότε αυτό μας κάνει 3 που το έχουν καταλάβει, ένας εσύ, ένας ο θύτης neeq και ένας το θύμα η φάτσα μου. O0

Να δούμε αν θα πηδήξει και κανείς άλλος στο βαγόνι της κατανόησης. :angel:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω θα έλεγα οτι εχω πιάσει τα βαθύτερα νοήματα. .. Ασε που ακομα προσπαθω να βρω ποιος είναι ο κύριος καθηγητής. ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω θα έλεγα οτι εχω πιάσει τα βαθύτερα νοήματα. ..

 

 

Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο...

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=921

 

 

δεν έχει νόημα να αναπτυχθούν οι διαφορές μεταξύ αναλογικούρας και ψηφιακούρας σε ένα πόνημα που στοχεύει σε νεοεισερχόμενους στον χώρο. Απλά κάντε μια χάρη στον εαυτό σας οι νέοι και αγοράστε ψηφιακά όργανα για να έχετε πολυφωνία, αποφύγετε τα αναλογικά όπως αποφεύγετε τις κατσαρίδες.

 

 

Τι να πρωτοπεί κανείς  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου