Προς το περιεχόμενο

Απ: Dreadbox synths (ελληνική εταιρεία) - περι νοιζ κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δούμε αν θα πηδήξει και κανείς άλλος στο βαγόνι της κατανόησης.

Βρε εντάξει, το πιάσαμε το θέμα, αλλά και πάλι θεωρώ υπερβολική την αντίδρασή σου.

Όντως κάποτε, κάπου, πήρες μια σαφή θέση για κάτι, το οποίο ο neeq θεωρεί λάθος, αλλά επίσης θεωρεί ότι είναι γραμμένο και με λάθος - αφοριστικό τρόπο.

 

Από κει και πέρα δεν έθιξε εσένα βρε αχταρμά, αλλά την συγκεκριμένη θέση σου.

 

Τεράστια η διαφορά. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε εντάξει, το πιάσαμε το θέμα, αλλά και πάλι θεωρώ υπερβολική την αντίδρασή σου.

Όντως κάποτε, κάπου, πήρες μια σαφή θέση για κάτι, το οποίο ο neeq θεωρεί λάθος, αλλά επίσης θεωρεί ότι είναι γραμμένο και με λάθος - αφοριστικό τρόπο.

 

Από κει και πέρα δεν έθιξε εσένα βρε αχταρμά, αλλά την συγκεκριμένη θέση σου.

 

Τεράστια η διαφορά. :)

 

Την συγκεκριμένη θέση μπορεί να την θίξει όσο θέλει όποιος θέλει όποτε θέλει αλλά στο θέμα που ανήκει η θέση, τί δουλειά έχει να μεταφέρει την όπως λές και εσύ, δική μου θέση σε ένα άλλο θέμα στο οποίο δεν έχω συμμετάσχει κάν; Ποιό σκοπό εξυπηρετεί αυτή η πράξη; Δηλαδή προσπαθεί να μιλήσει εκ μέρους μου σε αυτό το θέμα μεταφέροντας μία δική μου θέση από αλλού;

 

 

Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο...

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=921

 

 

 

 

Τι να πρωτοπεί κανείς  :-\

 

Και συνεχίζεται η κατακρεούργηση των γραπτών μου. Αλήθεια, τί να πρωτοπεί κανείς.

"Αυτή η λέξη σημαίνει ούτε λίγο ούτε πολύ "συνθετητής" και έχει να κάνει με την σύνθεση ήχου. Το συνθεσάιζερ μας δίνει την δυνατότητα να δημιουργούμε σχεδόν από το μηδέν, τους δικούς μας ήχους και φυσικά να τους παίζουμε. Το συνθεσάιζερ μπορεί να είναι είτε αναλογικό είτε ψηφιακό, όπως εξάλλου συμβαίνει και με τα "αρμόνια" όπου κάποτε ξεκίνησαν με αναλογική τεχνολογία η οποία δεν θα αναλυθεί εδώ, δεν έχει νόημα να αναπτυχθούν οι διαφορές μεταξύ αναλογικούρας και ψηφιακούρας σε ένα πόνημα που στοχεύει σε νεοεισερχόμενους στον χώρο. Απλά κάντε μια χάρη στον εαυτό σας οι νέοι και αγοράστε ψηφιακά όργανα για να έχετε πολυφωνία, αποφύγετε τα αναλογικά όπως αποφεύγετε τις κατσαρίδες. Παρά ταύτα, πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε και τις κατσαρίδες και όλες τις μορφές ζωής, όσο μικρές και αν είναι, εξάλλου μην ξεχνάμε και την παροιμία "μικρός στο μάτι, μεγάλος στο κρεβάτι"."

 

Κατανοώ ότι ορισμένοι δεν έχουν την δυνατότητα να αντιληφθούν κάποια πράματα (έστω και με την μορφή υποννοούμενων) αλλά επειδή άλλοι την έχουν την δυνατότητα, το σωστό θα είναι να αντιγράφετε ολόκληρες τις παραγράφους που περιέχουν άμεσα σχετικά μηνύματα με τις επίμαχες φράσεις έτσι ώστε ο καθένας να μπορεί να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

 

Πέρα τούτου, εξαρχής δεν σκόπευα να συμμετέχω καθόλου στο θέμα αυτό, απλά το παρακολουθούσα για να μάθω κάποια πράματα αλλά και επειδή θαυμάζω την προσπάθεια Ελλήνων στον συγκεκριμένο χώρο και χαίρομαι να βλέπω να εξελίσσεται θετικά μία τέτοια προσπάθεια, μέχρι που εξαναγκάστηκα να τοποθετηθώ και μάλιστα για άσχετο εντελώς λόγο. Και τώρα, βλέπω ότι και κάποιος άλλος άθελα του ίσως, πάει να το συνεχίσει το ατόπημα και μάλιστα κατακρεουργώντας επίσης τμήματα από το άρθρο.

 

Προτείνω στους Moderators να σβήσουν όλα τα σχόλια μου, μαζί με όλα τα σχόλια όσων απευθύνθηκαν στο άρθρο μου και μαζί με το αρχικό ατόπημα του neeq που με ενέπλεξε δίχως λόγο διότι είναι κρίμα που το τοπικ στο οποίο βρισκόμαστε μετατράπηκε από τόπικ ενός Α θέματος σε τόπικ ενός άλλου θέματος και η προσοχή του λαού αποσπάστηκε από το αρχικό θέμα.

Όσοι έχουν τσιμπηθεί από την μύγα του άρθρου, να πάνε στο άρθρο και να το ξεχέσουν, πάψτε να φέρνετε άσχετα θέματα εδώ.

 

Βρε εντάξει, το πιάσαμε το θέμα, αλλά και πάλι θεωρώ υπερβολική την αντίδρασή σου.

 

Όταν κάποιος κατακρεουργεί το άρθρο μου, κατακρεουργεί την ορθογραφία μου. Αυτό είναι προσβλητικό. Και ακόμα δεν έχω αναφερθεί στο ότι μία από τις πιό πετυχημένες μεθόδους συκοφάντησης και προπαγάνδας είναι η απόσπαση λεγομένων δηλώσεων γραπτών ή προφορικών από κάποια πρόσωπα πρός δημιουργία λανθασμένων εντυπώσεων...

 

Και τελευταίο, περιμένω μία αντρίκια και 100% ειλικρινή απάντηση από τον neeq έστω και σε προσωπικό μήνυμα να μου πεί με ποιό σκεπτικό έκανε την συγκεκριμένη πράξη. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τί τον έπιασε και το έκανε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτον, όπως είδατε, οι μοντς είναι εδώ και προσπαθούν να κάνουν δουλειά. Ήδη ελπίζω ότι, τουλάχιστον εδώ στα keyboards έχει δοθεί ένα σαφέστατο μήνυμα κι ελπίζω αυτό να είναι αρκετό.

 

Όχι Νικόλα και σόρρυ.

Οι μοντς δεν κάνουν καμιά δουλειά.

Όσο για το "μήνυμα" το πήρε ο αέρας και το σήκωσε.

Είμαστε σε ένα θέμα για μια αξιόλογη νέα ελληνική εταιρεία και ασχολούμαστε με μαλακίες.

 

Να σημειωθεί ότι δεν κακίζω τους μοντς αλλά τη γενική στάση του φόρουμ στα μπάχαλα η οποία ήταν έτσι από την πρώτη στιγμή που θυμάμαι εγώ προσωπικά - και από το πρώτο θρεντ που ξεκίνησα εγώ προσωπικά.

 

Δυστυχώς αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι σε ηγετική θέση για τους μουσικούς της ελληνικής σκηνής. Αλλά δεν είναι και όλοι ξέρουμε γιατί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δινω καμια αντρικια απαντηση, διαφωνω με αυτο το σεξιστικο απομειναρι. Μια unisex θα δωσω.

 

Πρωτον στον Νικολα. Νικολα μου, δεν ειναι θεμα του 2015, ειναι θεμα που ακομα και απο αυτο που θα γραψω τωρα, ειναι πιο πανω στον πινακα. Ειναι διαχρονικα επικαιρο, δεν ανασταίνω τιποτα παλιο.

 

Επειτα, πηρα αυτη τη φραση ενδεικτικα, ξεκολληστε απο το δράμα. Ολοι ξερουμε οτι εχουν γραφτει ΠΑΡΑ πολλα παραπανω για τους «αφελεις που επιμενουν στα moog» κτλ. Δε θα εξηγω τα αυτονοητα επειδη ο αχταρμας αποφασισε να παιξει Αντιγονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όχι Νικόλα και σόρρυ.

Οι μοντς δεν κάνουν καμιά δουλειά.

Όσο για το "μήνυμα" το πήρε ο αέρας και το σήκωσε.

Είμαστε σε ένα θέμα για μια αξιόλογη νέα ελληνική εταιρεία και ασχολούμαστε με μαλακίες.

 

Να σημειωθεί ότι δεν κακίζω τους μοντς αλλά τη γενική στάση του φόρουμ στα μπάχαλα η οποία ήταν έτσι από την πρώτη στιγμή που θυμάμαι εγώ προσωπικά - και από το πρώτο θρεντ που ξεκίνησα εγώ προσωπικά.

 

Δυστυχώς αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι σε ηγετική θέση για τους μουσικούς της ελληνικής σκηνής. Αλλά δεν είναι και όλοι ξέρουμε γιατί.

έχουμε και λέμε, λοιπόν.

 

Καταρχήν, ο καταράκτης είναι εκτός του φόρουμ για 13-14 ημέρες (αν δε κάνω λάθος). Αυτήν την κίνηση μπορεί να την κάνει ΜΟΝΟ ο yameth, και κανείς άλλος. Όμως συμφωνήσαμε (γενικά το λέω) οι μοντς.

 

Κατα δεύτερον, επειδή τυγχάνει, πλέον (εδώ και 1 μήνα περίπου? Λίγο παραπάνω?) να είμαι κι εγώ μοντ θα ήθελα να σου εξηγήσω κάποια πράγματα, τα οποία έχω ξαναπεί πολλές φορές. Οι μοντ (κι εγω πλέον σε αυτούς) και ο αντμιν, δεν έχουν την όρεξή σας 24/7. Έχουμε δουλειές, έχουμε τα προβλήματά μας κι προσπαθούμε να κάνουμε ότι μπορούμε.

 

Ναι το θρεντ το βιάσαμε ΟΛΟΙ. Θα έλεγα ότι προσπάθησα με διαφόρους τρόπους να κρατήσω το θέμα "χαμηλά", αλλά δεν ήθελες κι εσύ. Όταν σου λέω οτι υπάρχει μήνυμα, και ότι κάνουμε ότι μπορούμε (κι εγώ και ο Cos) κάτι σημαίνει αυτό.

 

Το συγκεκριμένο μπάχαλο λύθηκε από το αρχικό θέμα, με δική μου πρωτοβουλεία κι εδώ μπορούμε να βγάλουμε τα μαχαίρια αν θέλουμε. Μάλιστα ας το κάνουμε για μια φορά!

 

_____________________________________________________________________

 

Ρε γαμώτο επιτέλους. Δεν είμαστε κι εμείς μέρος αυτής της κοινώτητας; Ωραία, έγινε μπάχαλο άλλο ένα θέμα (sic). Τι έκανες ΕΣΥ λοιπόν για να βοηθήσεις; Εγώ διαχώρισα το θέμα, και πόσταρα ΑΡΚΕΤΕΣ φορές για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

 

Neeq: τι δουλειά έχεις να ανασκαλεύεις άρθρα ενός χρόνου ρε συ; Έχει τη γνώμη του, έχεις τη δική σου. Γιατί να χαλάσει έτσι το θέμα? Βρείτε τα!

 

Αχταρμάς: Καταλαβαίνω (πλέον) αλλά και πάλι λέω ότι είσαι υπερβολικός. Και τέλος πάντων, περαν από ελάχιστα μέλη εδώ μέσα, όλοι οι άλλοι είστε ανώνυμοι. Αυτό το λέω γιατί, τελικά, πέραν από την σπόντα του neeq τι άλλο πρόβλημα υπάρχει, που θα επηρρεάσει την ζωή σου έξω από το νοιζ; Πόσο σοβαρό είναι, δηλαδή για να χαλιέσαι τόσο πολύ;

 

Καταράκτη: ίσως να το διαβάζεις αυτό. Έχεις να προσφέρεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, αλλά επιπλέον δε δέχεσαι μύγα στο σπαθί σου. Χαλάρωσε λίγο. Δε χρειάζεται τέτοια γλώσσα (εξωγηίνοι, ηλίθιοι) καθώς και τέτοιες ιδέες. Ο καθένας έχει τη γνώμη του.

 

Μάνο: Το ίδιο πρακτικά. Ο Αχταρμάς έκανε την προσφορά του (το άρθρο). Αν έχεις κάποια διαφωνία με το καλό να την ακούσει (είμαι σίγουρος) και να διορθωθεί το άρθρο. Σπόντες τέτοιου τύπου... γιατί;

 

ΣΦ: Στα είπα ήδη. Πολιτικό-κοινωνικά τέτοιου τύπου, στην εσπρέσσο που κάνουμε και πλάκα (και έχουμε μείνει τρεις κι ο κούκος).

 

ΥΓ. Άντε πάλι κλείδωμα! Neeq: Στείλε μου μήνυμα να καταλάβω. Αλλιώς ΥΟΚ το θέμα! :( "σεξιστικό απομεινάρι"?!?!? Αν είναι δυνατόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυστυχώς αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι σε ηγετική θέση για τους μουσικούς της ελληνικής σκηνής. Αλλά δεν είναι και όλοι ξέρουμε γιατί.

 

δεν συνηθίζω τα thumbs up και τέτοια, αλλά το παραπάνω το αξίζει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το λετε αυτό ρε παιδια;

Δηλαδη στα αλλα φορουμ είναι όλα ησυχα;

Για δωστε καμμια διευθυνση.

 

 

 

 

Λευτερια στον Καταρρακτη ;D

 

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι σε ηγετική θέση για τους μουσικούς της ελληνικής σκηνής. Αλλά δεν είναι και όλοι ξέρουμε γιατί.

Θα φανώ εξαιρετικά αφελής, αλλά εγώ δε ξέρω το γιατί! :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δινω καμια αντρικια απαντηση, διαφωνω με αυτο το σεξιστικο απομειναρι. Μια unisex θα δωσω.

 

Και η unisex σεξιστικό είναι, μην αντιφάσκεις τόσο βάναυσα, εκτίθεσαι ακόμα περισσότερο.

 

 

Επειτα, πηρα αυτη τη φραση ενδεικτικα, ξεκολληστε απο το δράμα. Ολοι ξερουμε οτι εχουν γραφτει ΠΑΡΑ πολλα παραπανω για τους «αφελεις που επιμενουν στα moog» κτλ. Δε θα εξηγω τα αυτονοητα επειδη ο αχταρμας αποφασισε να παιξει Αντιγονη.

 

Δεν έχεις κανένα δικαίωμα να παίρνεις λόγια άλλων και να τα χρησιμοποιείς σε άσχετα θέματα δίχως να συμμετέχει κάν ο άλλος του οποίου λόγια πήρες και στρέβλωσες. Τί νομίζεις ότι είσαι, αυτόκλητος αντιπρόσωπος μου και μιλάς εκ μέρους μου; Ενδεικτικά να χρησιμοποιήσεις λόγια αυτών που συμμετέχουν σε ένα θέμα αν σου έχουν δώσει το δικαίωμα να μιλάς εκ μέρους τους.

 

Τουλάχιστον πέτυχε ο ρόλος στην Αντιγόνη; Να πάω να γίνω ηθοποιός αν πέτυχε. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου