Προς το περιεχόμενο

Απ: Dreadbox synths (ελληνική εταιρεία) - περι νοιζ κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι το λετε αυτό ρε παιδια;

Δηλαδη στα αλλα φορουμ είναι όλα ησυχα;

Για δωστε καμμια διευθυνση.

 

 

 

 

Λευτερια στον Καταρρακτη ;D

 

μόλις καθαρίστηκε το νήμα

είναι κρίμα να πάμε πάλι off topic...

αν και το βλέπω να έρχεται... :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα φανώ εξαιρετικά αφελής, αλλά εγώ δε ξέρω το γιατί! :(

 

Μαζί σου Νικόλα, ούτε εγώ ξέρω γιατί, είμαι σίγουρος ότι είμαστε παραπάνω από 2 αφελείς καθώς και άλλοι δεν θα ξέρουν το γιατί. Τέτοιες απολυταρχικές δηλώσεις καλά είναι να λείπουν, το "όλοι" είναι λάθος, δεν είμαστε όλοι σαν εσένα RayDTutto, μην πάς να "επιβάλλεις" τις εντυπώσεις σου στους υπόλοιπους μόνο και μόνο για να αυτοπαρουσιαστείς σωστός RayDTutto. Δεν είσαι σωστός, είσαι λάθος, όλοι δεν το ξέρουν, πέσμας το γιατί να το μάθουμε και εμείς που δεν ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

δεν συνηθίζω τα thumbs up και τέτοια, αλλά το παραπάνω το αξίζει...

 

 

Θα χαρώ πολύ να μάθω τη γνώμη οποιουδήποτε για το παραπάνω.

Φυσικά και με ενδιαφέρει να βελτιώνεται η σελίδα.

Είμαι και ήμουν στη διάθεση σας.

Ρίξτε όσα πμ έχετε όρεξη αλλά παρακαλώ... μην συνεχίσετε για τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φανώ εξαιρετικά αφελής, αλλά εγώ δε ξέρω το γιατί! :(

 

Δες που κατάντησε το θρεντ από το οποίο προήλθε το παρόν απόκομμα - και δεκάδες άλλα μουσικά / τεχνολογικά θρεντς εδώ - και δες σε οποιοδηποτε ξένο φόρουμ πώς αναπτύσσονται αντίστοιχα θρεντς και πώς λειτουργούν οι μοντς όταν κάτι ξεφεύγει στο ελάχιστο, όχι όπως εδώ που μπαίνουν προσωπικά θέματα, βρισίδια, πολιτικές συζητήσεις και δεν τρέχει βερίκοκο.

 

Αν πάλι δεν καταλαβαίνεις το γιατί, δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Και για να θυμηθούμε και λίγο τα παλιά... Το παρακάτω είναι το εικοστό, μόλις, ποστ μου στο φόρουμ.

Κάτι σημαίνει αυτό (για μένα σίγουρα αλλά και) για το φόρουμ.

 

Απλή απορία επειδή είμαι νέος εδώ...

 

Δεν συνηθίζεται να γίνονται προσπάθειες από μέλη αλλά κυρίως admins και mods όχι μόνο να μένει ένα θρεντ on topic αλλά και να μην καταλήγει σε προσωπικές συζητήσεις / αντιπαραθέσεις;

 

Γιατί αλλιώς ρε παιδιά δεν έχει νόημα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου Νικόλα, ούτε εγώ ξέρω γιατί, είμαι σίγουρος ότι είμαστε παραπάνω από 2 αφελείς καθώς και άλλοι δεν θα ξέρουν το γιατί. Τέτοιες απολυταρχικές δηλώσεις καλά είναι να λείπουν, το "όλοι" είναι λάθος, δεν είμαστε όλοι σαν εσένα RayDTutto, μην πάς να "επιβάλλεις" τις εντυπώσεις σου στους υπόλοιπους μόνο και μόνο για να αυτοπαρουσιαστείς σωστός RayDTutto. Δεν είσαι σωστός, είσαι λάθος, όλοι δεν το ξέρουν, πέσμας το γιατί να το μάθουμε και εμείς που δεν ξέρουμε.

 

Εντάξει το "όλοι" είναι ποιητική αδεία.

Εσύ προφανώς γουστάρεις να μπινελικώνεσαι με τον κάθε άγνωστο.

Η αντίδρασή σου βέβαια δεν με ξαφνιάζει... δεδομένων των παραπάνω...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ray.

 

Λυπάμαι που στο λέω αλλά (και το έχω ξαναναφέρει) είμαι μοντ στο vi-control.net εδώ και χρόνια και έχω υπάρξει εδώ και χρόνια admin στο CGEmpire... Ξέρω μια χαρά τι συμβαίνει σε άλλα φόρουμ, ξένα, κλπ... και ξέρω και πως λύνονται τα θέματα.

 

Εδώ, όπως είδες, το θέμα καθάρισε (και συγνώμη που αργήσαμε, αλλά όπως είπα υπάρχει και η κανονική ζωή εκεί έξω) και εγώ, και ο yameth περιμένουμε σχόλια. Άλλωστε για αυτό μεταφέρθηκε το θρεντ στο περι νοιζ φόρουμ.

 

Διαφωνίες θα υπάρχουν πάντα. Αλλά θα πρέπει να γνωρίζεις ότι η διαφωνία θέλει 2 μέλη για να συμβεί. Και συνήθως και τα δύο μέλη έχουν δίκιο και άδικο. Το ζήτημα είναι να μη γίνονται προσωπικά σχόλια (Νικ και αχταρμάς, και καταρράκτης) και να κρατάμε ένα επίπεδο.

 

Σε αυτή τη περίπτωση, λοιπόν, βλέπω το "πρόβλημα" λυμένο. Ενα μέλος εκτός φόρουμ για κάποιες μέρες και το άλλο θρεντ καθαρό. Τι άλλο θα ήθελες; Περιμένω είτε ένα σχόλιο επι τούτου, λοιπόν, είτε παραπάνω συμμετοχή πλέον, αν συμφωνείς ότι ΑΥΤΗ τη φορά το "πρόβλημα" αντιμετωπίστηκε. (και δε μιλάω μόνο για το μπαναρισμένο μέλος).

 

Ελπίζω να φαίνεται ότι προσπαθώ να παραμείνω ουδέτερος, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είσαι λιγάκι απόλυτος RayDTutto και ψιλομηδενίζεις.

Αποψη σου είναι αυτή και την σέβομαι.

Εχω τοποθετηθει απειρες φορές στο θεμα με μακροσκελέστατα ποστ.

 

Το πρόβλημα βρίσκεται μεταξύ απολυτης γνώμης, ξερολίασης και ανωνυμίας.

 

Υπάρχουν άνθρωποι που εχουν σοβαρές γνωσεις αλλά μπερδευουν ενίοτε την άποψη με την γνώση.

Κι εκεί όταν είναι και λίγο "θερμόαιμοι", λόγω ανωνυμίας ξιφουλκούν και επιμένουν χωρις να ξερουν συνηθως με ποιον συζητουν, στο άψε-σβήσε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το "όλοι" είναι ποιητική αδεία.

Εσύ προφανώς γουστάρεις να μπινελικώνεσαι με τον κάθε άγνωστο.

Η αντίδρασή σου βέβαια δεν με ξαφνιάζει... δεδομένων των παραπάνω...

 

Αποφεύγεις να απαντήσεις ουσιαστικά στην ερώτηση και να προσφέρεις την γνώση σου, να κάνεις μία προσφορά στο φόρουμ, μικρή μεγάλη σημασία δεν έχει και αναλώνεσαι σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς αβάσιμους ολοκληρωτικά.

Βλέπεις, το κακό με κάποιους από αυτούς που παριστάνουν τις "παναγίες" εδώ μέσα και τα "χώνουν" σε άτομα σαν τον Καταρράκτη π.χ. είναι ότι ενώ παριστάνουν τους "σωστούς" και θεωρούν ότι αν συμμετείχαν περισσότερο στο φόρουμ αυτό θα ήταν ακόμα ανώτερο και δεν συμμετέχουν λόγω της συμπεριφοράς του όποιου Καταρράκτη, είναι ότι όταν αντιδρούν σε κάτι που λέχθηκε ή σε κάποιον, δεν προσπαθούν να προσφέρουν γνώση παράλληλα αλλά απλώς αναλώνονται σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς-επιθέσεις - προσβολές - υποτιμήσεις κ.λ.π.

Δηλαδή, αντί να πείτε σε κάποιον ότι κάνει λάθος και παράλληλα να του πείτε γιατί κάνει λάθος και να του δώσετε να καταλάβει το λάθος του, το μόνο που κάνετε είναι να επιτίθεστε αποδεικνύοντας έτσι ότι σκοπό δεν έχετε να βοηθήσετε ούτε τον άλλο να καταλάβει το λάθος του, ούτε να βελτιώσετε το φόρουμ, το μόνο που κάνετε εσείς οι "ανώτεροι" είναι να επιτίθεστε. Τόση είναι η "ανωτερότητα" σας.

 

Και τελικά ο Καταρράκτης σας έφταιξε, βρήκατε τον αποδιοπομπαίο τράγο για να κρύψετε την ασχήμια σας και την αδιαφορία σας να προσπαθήσετε πραγματικά να βελτιώσετε το φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη περίπτωση, λοιπόν, βλέπω το "πρόβλημα" λυμένο. Ενα μέλος εκτός φόρουμ για κάποιες μέρες και το άλλο θρεντ καθαρό. Τι άλλο θα ήθελες; Περιμένω είτε ένα σχόλιο επι τούτου, λοιπόν, είτε παραπάνω συμμετοχή πλέον, αν συμφωνείς ότι ΑΥΤΗ τη φορά το "πρόβλημα" αντιμετωπίστηκε. (και δε μιλάω μόνο για το μπαναρισμένο μέλος).

 

Συμφωνώ απολύτως ότι το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε αυτή τη φορά.

 

Ίσως πέρασα λάθος μήνυμα.

Εγώ προσωπικά περιμένω αυτήν ακριβώς την αντιμετώπιση κάθε φορά.

 

Βέβαια, για μένα, το να παραμένουν τα άσχετα σχόλια σε άλλο θρεντ είναι λάθος γιατί οι χρήστες συνεχίζουν να σχολιάζουν και να αντιπαρατίθενται. Τα άσχετα - προσωπική μου άποψη - πρέπει να τα τρώει ο Καιάδας. Έτσι αποθαρρύνονται οι μπαχαλάκηδες και για την επόμενη φορά.

 

Αλλά και πάλι μιλάμε για το συγκεκριμένο θρεντ. Πάρα πολλά άλλα χρησιμότατα θρεντ τα έφαγε η κλειδωνιά απλώς επειδή ορισμένοι αποφασίζουν να πουνε το μακρύ τους και το κοντό τους το οποίο δεν συμίπτει σε μέγεθος με το μακρύ και το κοντό των άλλων.

 

Είσαι λιγάκι απόλυτος RayDTutto και ψιλομηδενίζεις.

 

Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο έβαλα το ποστ μου από 9 χρόνια πριν. Για να δείξω τη συνεχιζόμενη παθογένεια του φόρουμ. Εϊναι ένα θέμα που έχουν εκφράσει πολλοί κατά καιρούς, οι οποίοι δυστυχώς δεν έμειναν για να επαναλάβουν τις θέσεις και σήμερα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι να μη γίνονται προσωπικά σχόλια (Νικ και αχταρμάς, και καταρράκτης) και να κρατάμε ένα επίπεδο.

 

Νικολα, δεν εκανα κανενα προσωπικο σχολιο. Πηρα μια φραση απο ενα στικυ θεμα, για να καταδειξω τι γινεται στικυ πλεον στο σεξιον, αμεσως μετα το παραπονο μου για την πορεία που εχει αυτο παρει. Ακομα και να το παρανοουσε καποιος που μπαινει πρωτη φορα στο φορουμ και δεν ξερει τι γινεται εδω κι ενα χρονο και βαλε που δε μπορουμε να σταυρωσουμε κουβεντα, δε μπορείς να πεις οτι ηταν προσωπική επιθεση. Ηταν κριτικη σε ενα δημοσιευμενο κειμενο.

 

Μετα αρχισαν τα επαισχυντος και τα λοιπα και κληθηκα να δωσω αντρικεια απαντηση.

 

Διαφωνησα με τον ορο αντρικεια, και παλι παρεξηγηθηκατε.

 

Τουλαχιστον παρακαλώ μη βρειτε κατι σε αυτο το ποστ, θα ειναι χωρις προθεση μου να προσβαλω καποιον.

 

Και το ληγω εδω το θεμα. Δεν εχω τιποτα προσωπικό με κανεναν, εχω πολλες κριτικες σε δημοσιευμενα κειμενα και η κριτική, οσο καυστικη και να ειναι, δεν πηγαινει σε κανενα προσωπο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου