Προς το περιεχόμενο

Digitech Whammy ricochet


guitar man on fire!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα και καλη εβδομαδα,

 

Αυτο ειναι το νεο μου βιντεο για την παρουσιαση του Digitech whammy Ricochet. Εnjoy!  O0

 

 

Signal chain:

 

-Knaggs Kenai loaded with Seymour Duncan

-Providence cables

-Digitech whammy Ricochet

-Randall KH103

-Two Notes torpedo live

-Focusrite scarlett 2i4

-Cubase 7.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζορτζ η ταχυτητα που ανεβαζει οκαταβα με το κομβιον ειναι σταθερη? ή ρυθμιζομενη?

 

Ωραια παιξιματα by the way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζορτζ η ταχυτητα που ανεβαζει οκαταβα με το κομβιον ειναι σταθερη? ή ρυθμιζομενη?

 

Ωραια παιξιματα by the way.

 

Thanks!

 

Αυτο ειναι το γαματο οτι ρυθμιζεις και το πηγαινε και το ελα και κανει κουφα πραγματα!

 

Επισης δεν ειμαι σιγουρος 100% αλλα εχω την εντυπωση οτι κανει καλυτερο tracking απο το μεγαλο αλλα πριν το πω

με σιγουρια πρεπει να κανω τεστ ΑΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το γαματο οτι ρυθμιζεις και το πηγαινε και το ελα και κανει κουφα πραγματα!

Αυτο γiνεται live on stage ή πρεπει να ρυθμιζεις πραγματα με το χερι κλπ? Δλδ καταλληλο για στουντιακη χρηση περισσοτερο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γiνεται live on stage ή πρεπει να ρυθμιζεις πραγματα με το χερι κλπ? Δλδ καταλληλο για στουντιακη χρηση περισσοτερο.

 

εχει πολλες επιλογες, για live το ρυθμιζεις καπου που σου αρεσει και το αφηνεις εκει - αν βεβαια θες να αλλαξεις κατι

ειναι απλα ενα ποτενσιομετρο οποτε το αλλαζεις ευκολα

 

επισης εχει ενα διακοπτη (momentary) που μετατρεπει το switch σε στιγμιαιο η μονιμο δηλαδη πχ το χρησιμοποιεις σαν κλασσικο γουαμι η αλλιως σαν pitch shifter οπου το switch γινεται  ον-οφφ σε αυτη την περιπτωση

 

στουντιο εννοειται εχεις εξτρα δυνατοτητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με ζαλιζεις.

Για live κανει ναι ή ου? 

ή θα μου βγαλει την ψυχη  ;D

 

σουπερ ειναι για λαηβ απλα αν θες να αλλαξεις ηχο θα σκυψεις  8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο είσαι και παίχτουρας, έχεις και ήχο! Όσο για το πετάλι, είναι τρομερό, δεν υπάρχει αμφιβολία. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω αυτό, το κλασικό Whammy V ή το νέο Sub'n'Up της TC Electronic... Το καθένα έχει τα διά του... pitch shifting κόλπα.

 

Εξαιρετικό demo  πάντως, μέσα σε context και αυτό μετράει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο είσαι και παίχτουρας, έχεις και ήχο! Όσο για το πετάλι, είναι τρομερό, δεν υπάρχει αμφιβολία. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω αυτό, το κλασικό Whammy V ή το νέο Sub'n'Up της TC Electronic... Το καθένα έχει τα διά του... pitch shifting κόλπα.

 

Εξαιρετικό demo  πάντως, μέσα σε context και αυτό μετράει πολύ.

 

αν θες κατι σε whammy το sub'n'up δεν θα σου κανει καθως ειναι κατι σαν pog μονο φουλ οκταβα πανω και κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου