Προς το περιεχόμενο

clip tuner αξιόπιστο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω πετύχει ούτε ένα αξιόπιστο clip tuner. Είναι τέλεια για τη χρήση στο σπίτι, όμως στο live και σε συνθήκες θορύβου αρχίζουν να μπερδεύονται. Προσωπικά, επέστρεψα στο pedal tuner μου. Clip tuner αν χρησιμοποιήσω, θα χρησιμοποιήσω το korg pitchclip. Είναι αυτό που έχω παρατηρήσει να είναι πιο αξιόπιστο. Αλλά κυρίως τα χρησιμοποιώ σπίτι.

 

Επίσης σε συμβουλεύω να μείνεις μακρυά από το clip της Planetwaves που προτάθηκε. Είναι το πιο όμορφο και διακριτικό, επίσης φαίνεται εργονομικότατο. Από την προσωπική μου εμπειρία, είναι αυτό που "πιάνει" τις λιγότερες νότες και χάνεται, αν υπάρχει θόρυβος στο χώρο. Επίσης πέφτει συνέχεια. Τέλος, μου κατέστρεψε το decal της fender. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ο κλήρος τελικά έπεσε στο tc polytune mini... ;)

 

 

πρώτες εντυπώσεις:

πολύ αξιόπιστο για τη δουλειά του....

στα μείον: η tele δεν έχει ψωμί στο headstock για να βολευτεί...

Επίσης η κεφαλή του δεν περιστρέφεται...ψιλοάβολο.

 

Αλλά.... 8)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μετά από καιρό, έχω να κάνω update το προηγούμενό μου post. Είπα να δώσω ακόμα μια ευκαιρία στα clip tuners. Αγόρασα το clip tuner της snark. Κυρίως επειδή είδα να το έχει ο Scott Henderson. Αυτό μάλιστα. Σε οποιαδήποτε συνθήκη δεν έχει πρόβλημα να "πιάσει" την νότα. Επίσης δεν "παίζει" καθόλου η μπάρα όσο χτυπάς τη χορδή. Το μόνο μείον είναι ότι δεν είναι και τόσο διακριτικό, αλλά η κεφαλή του γυρνάει σε οποιαδήποτε γωνία, καθιστώντας το εργονομικότατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου