Προς το περιεχόμενο

Santana, Hancock, Shorter, Miller, Blackman... WTF?


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι παλιό αλλά σιγουρα μαγειρευοταν άσχετα αν φαινοταν υπερβολικο.

Αν και πωρωμένος με τον Carlos απο τα 13 αυτό δεν του πάει.  Το 73-75 εκανε την προσπάθεια και του εκατσε. Τωρα....δεν ξερω.

Αν και στην επέτειο του love devotion surrender πριν 3 χρόνια έπαιξε με τον maha και jazz set πολυ καλά οντως

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

είναι γνωστό ότι ο Santana, είτε  ως solo act είτε ως santana (band), έχει καλύψει δισκογραφικά μεγάλο μουσικό εύρος στιλιστικά. και classic rock και latin και fusion κτλ...

άρα απευθύνεται κάθε φορά δισκογραφικά κατά τη γνώμη μου σε διαφορετικό κοινό οπαδών της μουσικής του.

έβγαλε το corazon (έμφαση στο latin κοινό) μετά έβγαλε το santana IV (για το παλιό ροκ κοινό του) και τώρα ετοιμάζει αυτή τη συνεργασία για το jazz/fusion κοινό.

νομίζω ότι απλά προσπαθεί να συνεχίσει να προβάλει τον ήχο του σε διαφορετικά μουσικά στυλ.

εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι δουλειές του, αν και σίγουρα δεν είναι του καλλιτεχνικού επιπέδου των πρώτων του δίσκων (αυτό βέβαια είναι και τελείως υποκειμενική κρίση) 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι δουλειές του, αν και σίγουρα δεν είναι του καλλιτεχνικού επιπέδου των πρώτων του δίσκων (αυτό βέβαια είναι και τελείως υποκειμενική κρίση)

 

θα έλεγα ότι είναι αντικειμενική.

Και μένα μου ακούγονται απλώς ευχάριστα.

Με εξαίρεση το IV που ομολογουμένως ήταν ανέλπιστα καλό.

Φυσικά οι πρώτοι δίσκοι έως το Borboletta ήταν ....εκτός συναγωνισμού.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου