Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - Making of Untitled (ακόμα)


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα.

 

Σημερα μου τη βάρεσε και προσπάθησα να ακολουθήσω τη μοδα στιμάρονας (σε πραγματικό χρόνο) τη δημιουργία ενος κομματιού μου δουλεύοντας στο home studio μου μου μου. Δικο μου ειναι χαχαχαχαχα

 

Δεν ξερω τι πηγε λαθος γιατι ειχα κανει δοκιμες και η εγγραφη που παραμένει δεν εχει συγχρονισμο ενω λογικα το streaming ειδα οτι πηγε καλα.

 

Τελος παντως, μιας και εμεινε, ετσι οπως εμεινε, παρτε μια γευση απο τo studio χαλαρωσης του cos_dr (εδω δουλευουμε χαλαρά, ο χρονος σταματα, δεν υπάρχει πιεσις, that's the point for me at least at this present time regarding dealing with music)

 

 

Λυπαμαι για την ελλειψη συγχρονισμου εικονας βιντεο. I am so sorry. Θα βρώ τι φταιει για να γινει η δουλεια σωστα, αλλιως θα το γραψω χωρις live streaming , βαζοντας το ως βιντεο κανονικο

 

Χωρια που ηταν 59 λεπτα και κρατηθηκε κανα 15λεπτο , αυτο μπορει να φταιει το app που χρησιμοποιησα :P

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέρες... Μήπως για τον ασυγχρονισμό φταίει η ταχύτητα Uploading της σύνδεσης σου; Δεν έχω δοκιμάσει streaming (ακόμα) αλλά από ότι έχω διαβάσει πρέπει να έχει κάποιος γρήγορη ταχύτητα μεταφόρτωσης.

Ωραία φάση πάντως. Να κάνεις καμμιά 20αριά τέτοια streamings ή βιδεα, να σε βλέπουμε. Μ'αρέσει και η λιτότητα του στούντιου σου. Λίγα και καλά μηχανήματα χωρίς πολλές φανφάρες. Προσπαθώ να σου μοιάξω, δεν κάνω πλάκα. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέρες... Μήπως για τον ασυγχρονισμό φταίει η ταχύτητα Uploading της σύνδεσης σου; Δεν έχω δοκιμάσει streaming (ακόμα) αλλά από ότι έχω διαβάσει πρέπει να έχει κάποιος γρήγορη ταχύτητα μεταφόρτωσης.

Ωραία φάση πάντως. Να κάνεις καμμιά 20αριά τέτοια streamings ή βιδεα, να σε βλέπουμε. Μ'αρέσει και η λιτότητα του στούντιου σου. Λίγα και καλά μηχανήματα χωρίς πολλές φανφάρες. Προσπαθώ να σου μοιάξω, δεν κάνω πλάκα. 8)

 

Γειά σου αχταρμα,  καλό χειμώνα.

Ναι ίσως φταίει αυτό,  αλλά όταν τσέκαρα το streaming το έδειχνε κανονικά. Σήμερα βάζω παλι VDSL τριανταρα,  μόλις βρω χρόνο θα δοκιμάσω πάλι. 

 

Εντάξει,  ήταν λίγο fail η φάση χαχαχαχα, την επόμενη φορά ελπίζω να τα καταφέρω καλύτερα και να υπάρχει συγχρονισμός,  αλλιώς θα κάνω την παραδοσιακή μέθοδο,  απλά θα τραβήξω ένα βίντεο και θα το βάλω στο show off

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι κάτι σαν Art of Noise με ολίγη από Alan Parsons. Θα το άκουγα πολύ ευχάριστα σε κάποιο club!

 

θέλει δουλεια ακομα, αλλά το βρίσκω να πηγαίνει καλά. Ειναι σε καλό δρόμο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή το προηγούμενο δεν ειχε συγχρονισμό, βάζω και  ένα μικρό.......... συχρονισμένο.............τιμής ένεκεν  ;D

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή το προηγούμενο δεν ειχε συγχρονισμό, βάζω και  ένα μικρό.......... συχρονισμένο.............τιμής ένεκεν  ;D

 

 

στουντιάρα!

 

για πες τι είναι αυτή η λοξή κονσολίτσα που έχεις κάτω απο το μόνιτορ?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στουντιάρα!

 

 

Αμα μπορούσε να μιλήσει να σου πεί τι γ4#@$@α εχουν πέσει σε αυτή τη γωνίτσα χχαχαχαχαχαχα

 

 

για πες τι είναι αυτή η λοξή κονσολίτσα που έχεις κάτω απο το μόνιτορ?

 

Αυτή είναι midi control surface, η γνωστή NOVATION ZERO SL MKII (discontinued by manifacturer)

 

Χρησιμεύει για τον έλεγχο DAW, vst και FX  αλλα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τον ελεγχο των hardware synths μεσω midi, και έχει πολύ χρήσιμες αυτοματοποιημένες λειτουργιες και ετοιμα προφιλ για να τα χειρίζεσαι. Είναι επισης πλήρως προγραμματιζόμενη μεσω του αντιστοιχου software. Πολύ χρήσιμη αμα την κατέχεις.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τηην ψάξω (έστω το επόμενο μοντέλο).

 

ναι βρε στουντιάρα....

πού να σου δείξω και τη δικιά μου.... (οσονούπω).... ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τηην ψάξω (έστω το επόμενο μοντέλο).

 

ναι βρε στουντιάρα....

πού να σου δείξω και τη δικιά μου.... (οσονούπω).... ;D

 

δεν ξερω αν θα βγαλει. Παντως τις λειτουργιες της τις εχουν ενσωματωμένες καποια απο τα midi keyboard της novation.

Ουσιαστικά αυτη η κονσολα είναι  ακριβώς αυτό

https://us.novationmusic.com/keys/sl-mkii#

 

χωρις τα πλήκτρα και το joystick, το touchpad

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου