Προς το περιεχόμενο

Αξιοπρεπή PC Speakers


respecttheo7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν λες τα πάντα εννοείς τα πάντα?  :P

Τα πάντα εκτός από σφουγγάρισμα, και πλύσιμο ρούχων. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Και γω ψηφίζω M audio AV40, τα εχω στο εξοχικό μου. Με αυτά ακούω μουσική, με αυτά παίζω κιθαρα ( iPad -iRig -Amplitube). Εξαιρετικά για τα χρήματα τους. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ψηφίζω M audio AV40, τα εχω στο εξοχικό μου. Με αυτά ακούω μουσική, με αυτά παίζω κιθαρα ( iPad -iRig -Amplitube). Εξαιρετικά για τα χρήματα τους. ;)

 

Τα AV40 είναι λίγο πιο ακριβά και πιο μεγάλα οπότε άμα καταλήξω σε μια τέτοια λύση λογικά θα πάω στα AV30. Όπως και να έχει και τα δύο μοντέλα δεν έχουν το Bass Reflex από πίσω?Γιατί σίγουρα θα είναι κολλημένα στον τοίχο λόγω χώρου.

 

Θα το αντέξω μην σκας  ;D

 

Το θέμα χώρου το ξέρω και το έχω αντιμετωπίσει (όχι μάλλον στον βαθμό τον δικό σου).

 

Ενδιαφέρουσες όλες οι προτάσεις των λοιπών, αλλά ΜΗΝ πάρεις αυτά που πόσταρες (χαμένα λεφτά θα είναι).

 

Τα 100,00 € δεν είναι λίγα.

ΑΝ δεν σου "χωράνε" κάποιες από τις άλλες προτάσεις, με αυτά τα λεφτά πάρε ένα καλο ζευγάρι ακουστικά.

 

Και δεν θα πάει χαμένο (θα το έχεις για πάντα) και θα κάνεις καλλιτερη δουλειά.

 

Έχεις να μου προτείνεις κάτι ξεκούραστο?

Τα πάντα εκτός από σφουγγάρισμα, και πλύσιμο ρούχων. ;D ;D ;D

 

Ε ας κάνω και κάτι μόνος μου  8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Έχεις να μου προτείνεις κάτι ξεκούραστο?

 

 

Αν κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση θα βρεις δεκάδες θέματα για ακουστικά στο forum  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση θα βρεις δεκάδες θέματα για ακουστικά στο forum  ;)

 

Σωστά έχεις δίκιο. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι χρηστικό όχι μόνο να ηχογραφείς αλλά πόσο μάλλον να παίζεις με ακουστικά. Την έχω σκεφτεί αυτή τη λύση απλά θέλω να επιμείνω λίγο ακόμη στα ηχεία μπας και βρω κάποια λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα AV40 είναι λίγο πιο ακριβά και πιο μεγάλα οπότε άμα καταλήξω σε μια τέτοια λύση λογικά θα πάω στα AV30. Όπως και να έχει και τα δύο μοντέλα δεν έχουν το Bass Reflex από πίσω?Γιατί σίγουρα θα είναι κολλημένα στον τοίχο λόγω χώρου.

Εχουν τεράστια διαφορά  μεταξύ τους, είχα και τα av30. Ναι προβλημα για την περιπτωςη σου το bass reflex πίσω ( θα χρειαςτεις και βαςεις τοίχου) ειδικά στα AV 40  που υπερτονίζουν τις χαμηλές συχνότητες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομαι αυτα εδω δεν εινια καλα;

 

Logitech Multimedia Speaker System Z333

 

Ηχεία πολυμέσων Z333 Multimedia Speakers – Ηχεία 2.1 – Logitech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Logitech γενικά έχει αξιόλογα συστήματα με αρκετά καλό ήχο. Τα Logitech Z333 είναι ένα φτηνό σχετικά σύστημα 2.1 το οποίο όμως θα το χαρείς. Νομίζω πως αξίζει. Αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επειδη σκεφτομαι αυτα εδω δεν εινια καλα;

 

Logitech Multimedia Speaker System Z333

 

Ηχεία πολυμέσων Z333 Multimedia Speakers – Ηχεία 2.1 – Logitech

 

οι multimedia 2.1 υλοποιήσεις όπως αυτή, μπορεί να είναι μια χαρά για παιχνιδάκια, αλλά απέχουν παρασάγγες από την έννοια του recording monitoring λόγω μεγάλων προβλημάτων (κατά κανόνα) "συχνοτικής ασυνέχειας"...

 

προτίμησε ηχεία, όπως το M audio AV που σου προτάθηκαν παραπάνω, που μπορούν να σε βάλουν "εισαγωγικά" και στον κόσμο της ηχογράφησης...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήμαρτον. Συμφωνώ ήθελα να πατησω....."μπα" πατήθηκε.  Και δεν εχει και undo.

2η φορά  με τον Νίκο  ;D ;D.

Δεν τα ξαναπατάω αυτά τα κολοκυθια......είναι του σατανά.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου