Προς το περιεχόμενο

Live και ώρα έναρξης


ThisIsSparta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι πολύ περίεργος αν ένα συγκρότημα σε κάποιο Live ανακοινώσει ώρα έναρξης πχ.21.30 ή και διάρκεια/ώρα λήξης πχ. 23.30 και τονίσει σε όλη την επικοινωνία του οτι το ωράριο θα τηρηθεί αυστηρά.

 

Το εκαναν τα ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ και απο τις 8.30 δεν επεφτε καρφιτσα οπου και να επαιζαν,βεβαια....ΗΤΑΝ.....τα ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ και οχι οι Μητσους Κιτσους εντ δε σανσαϊν μπαντ.... ;D...βεβαια επαιζαν και 3,5 ΩΡΕΣ προγραμμα οποτε και παλι επεφτε ξενυχτι.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι και αυτό μια λύση..

 

..βέβαια σημαντικό αυτό που λες, οτι ο κόσμος ήθελε να πάει να δει τα Διάφανα Κρίνα και δεν το έκανε από "υποχρέωση" γιατί έπαιζε  μπάσο ο Μήτσος ο κουμπαρος της αδερφής της γκόμενας που προσπαθώ να ρίξω από το γραφείο

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χουμε πει, τα χουμε ξαναπεί, τα χουμε προσπαθήσει, τα χουμε λουστεί και έχουμε αποτύχει.

Όπως μου πε κάποτε ο κουτσαβάκης μαγαζάτορας "πριν τις 12:00 δεν ανεβαίνει κανείς, πριν τις 2:30 δεν κατεβαίνει κανείς".

 

Και το γράφεις στην αφίσα τονισμένο.

Το φωνάζεις στα fora και στα κοινωνικής δικτύωσης ότι ξεκινάει νωρίς και απαρέγκλιτα.

Και ομαδικά ζμπούτσοτς (Πολωνικός χαιρετισμός).

 

Πρώτος ο μαγαζάτορας που (αν ανοίγει αυτός το μαγαζί και δεν κάνει grand εμφάνιση στις 1:00 – «που σαι ρε μεγάλε;") τελικά σου κάνει sound-check στις 10:00 και βαράνε παλαμάκια οι λίγοι που ήρθανε λίγο νωρίτερα και δεν καταλαβαίνουν γιατί κατεβήκατε κιόλας.

 

Κι αν παίζεις πρώτος και ανέβεις στο πατάρι, παίζει να ναι και 5-6 κάτω και άντε να χεις όρεξη παίξεις μετά.

Κι αν παίζεις δεύτερος βλέπεις λίγο τους γνωστούς που έρχονται αργά καθότι «πέσανε σε απίστευτη κίνηση κλπ κλπ κλπ» νοιώθεις ενοχές για τα παιδιά που παίζουν μοναχά αλλά και κούραση που πρέπει να ανέβεις από μία παρά μέχρι άντε γειά και να γνέφεις στους φίλους που δεν έχουν πλέον για την πάρτη σου ηρωική διάθεση και φεύγουν καθότι υπάρχει και αύριο που για μερικούς, πέραν των @^%$#μαθημένων, ξεκινάει πολύ πιο πρίν τις 1 το μεσημέρι.

 

Εκτός αν support είναι νεανική stoner / heavy metal (ορ σίμιλαρ) μπάντα που θα παίξουν πρώτοι με 40 δικούς τους από κάτω που θα εξαφανιστούν (μα όλοι όμως; ) ως δια μαγείας μετά τη χειραψία "φχαριστούμε ρε παιδιά που μας φωνάξατε ήτανε γαμάτα, τα λέμε"

 

Τι τα θες, τι τα γυρεύεις, άλλο ένα δείγμα σύγχρονης νεοελληνικής μπουζουκοπαράδοσης και γραψα***σμού για όρια και ώρα.

 

Εδώ μπαίνουν φωνάζοντας στον κινηματογράφο ΚΑΙ στο θέατρο μετά την έναρξη, το live στο μπαράκι μας μάρανε;

 

Δεν πα να &%$#%^%νε ομαδικώς και ασυστόλως.

Σωτηρία δεν έχει το μπουρδέλο άρα κουβέντα για τους λίγους να κάνουμε μεταξύ μας.

 

Ναι! Και έχω τα νεύρα μου και έχω και δίκιο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Όπως μου πε κάποτε ο κουτσαβάκης μαγαζάτορας "πριν τις 12:00 δεν ανεβαίνει κανείς, πριν τις 2:30 δεν κατεβαίνει κανείς".

 

Σωτηρία δεν έχει το μπουρδέλο άρα κουβέντα για τους λίγους να κάνουμε μεταξύ μας.

 

 

Κοτετσόσυρμα είχε μπροστά από την σκηνή στο μαγαζί του κουτσαβάκη; Θυμίζει λίγο Blues Brothers...  ;D

 

Ως προς την προσέλευση, βράσε όρυζα. Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι οι πλείστοι που πάνε σε live πρέπει να πάσχουν από σοβαρές αϋπνίες. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η εμμονή στις μεταμεσονύκτιες αφίξεις.

 

Και αυτό που είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό, καθώς στις δικές μας τις περιπτώσεις μαζεύονται παλιοσειρές, ακούς να σου λένε: "θα αρχίζετε νωρίς; Γιατί έχουμε και δουλείες και δεν είμαστε για ξενύχτι...".

 

Και μετά σου έρχονται... αργάμησι και σου λένε: "Καλά τόσο νωρίς αρχίσατε;"  ??? ;D

 

Άβυσσος η βούληση του παριστάμενου σε live...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου