Προς το περιεχόμενο
sofian7

NXK amps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Έχει κανείς γνώμη για αυτούς τους ενισχυτές?

Είναι από Έλληνα έχει κάτι βιντεάκια απο guitarspot αλλά λίγες πληροφορίες.

Και εδώ στο Search δεν βρήκα κάτι.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ποιοτικοι ενισχυτες.

Επικοινωνησε μαζι τους μηπως κλεισεις καποιο ραντεβου για να κανεις

ο ιδιος μια δοκιμη.

Nxk Custom Guitars - Χειροποίητες Ηλεκτρικές Κιθάρες - Αρχική

+1 με τον από πάνω,

Είχα πάει μετά από αλλαγή μαγνητών (Από τους μαμά washburn που φορούσε η Idol από το '99 σε Pete Biltoft HS-P90's με gold plating για όσους G.A.S. αναγνώστες υπάρχουν εδώ) για full αντικατάσταση ηλεκτρικών, set-up και fret-dress.

Όταν την φίξαρε πήγαμε να την δοκιμάσω σε ένα guitar booth που υπάρχει ακριβώς δίπλα στο εργαστήριο του με τους ενισχυτές και τις καμπίνες του με μηδενικές ανακλάσεις, ότι πρέπει για να ανοίξεις εντάσεις.

Εκείνη την μέρα δοκίμασα μόνο έναν δικό του μέσα από μια 4x12, όνομα δεν θυμάμαι του μοντέλου, πάντως ήταν αν δεν κάνω λάθος ένα με booster σαν stomp-box μόνο που ήταν μέσα στο κύκλωμα του ενισχυτή, μου φάνηκε καθαρότατος και βολικότατος σαν πλατφόρμα, είχα φορέσει και φρέσκες thomastic flat 12άρες πάνω οπότε το όλο θέμα μου φάνηκε πρωτόγνωρο στο αυτί.

Γενικότερα, ένα άτομο που δεν σκέφτεται πως θα τα αρπάξει καλύτερα αλλά προτείνει λύσεις που είναι επιδραστικότερες με όσο το δυνατόν φιλικότερη τιμή.

Αν τον επιλέξεις τελικά, μην καπνίσεις για κανα διήμερο πριν να τον επισκεφτείς αν είσαι με τα πόδια, υπάρχει μια ανηφόρα πριν το εργαστήριο του που είναι ικανή να βγάλει από μέσα σου πράγματα που δεν ήξερες οτι είχες :P

καλησπερα!

Εχω δοκιμασει και εγω 3 απο τις κεφαλες nxk στο booth του εργαστηριου και το ηχητικο αποτελεσμα ηταν πραγματικα φοβερο. Μεστός, αναλογικός και ''ζωντανός'' ηχος που μου εδινε, σε γενικοτερες γραμμες, μια αισθηση καλοδουλεμενου και φτιαγμενου  με μερακι.

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.