Προς το περιεχόμενο

Βιβλιοπαιχνιδι Μοναχικος Λυκος - Lonewolf (audio tip)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

 

Δεν ξερω ποσοι απο εσας ετυχε στα παιδικα σας χρόνια να πιασετε στα χερια σας ενα βιβλιοπαιχνιδι, Μοναχικος Λυκος. Αλλα πλεον, μετα απο τοσα χρονια, διδεται η ευκαιρια σε ολους εμας να ξανα-χαλασουμε ατελειωτες ωρες βιβλιο-παιζοντας  ;D

 

Project Aon: Language Selection

 

Και ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη ολα τα βιβλια της σειρας για διαβασμα online, μαζι με ενα σωρο καλουδια για πιο ευκολη και καλυτερη εμπειρια! (πχ action chart xml κτλ)

 

Δυστυχως, ειναι σε αγγλικη γλωσσα, καθως ειχα καλομαθει να εχω στα χερια μου και να διαβαζω ελληνιστι τις ιστοριες πιτσιρικας, αλλα  ::) ok. Will do.

 

Τωρα, για πιο augmented εμπειρια, αυτο που βρηκα και εχω κολλησει τελευταια και τα διαβαζω, και μπορειτε να κανετε, ειναι τα εξης:

 

1. Διαβαζω online τα βιβλια,

2. σε browser οπως firefox βαλτε καποιο add-on και να μεταφραζετε με δεξι κλικ επιλεγμενα κειμενα (που αν και δεν εχω προβλημα με τα αγγλικα μου, βρισκω λιγο δυσκολες καποιες περιγραφες του σε ορολογιες)

 

και το πιο σημαντικο που με κανει και πραγματικα εμβαθυνω και διασκεδαζω το βιβιοπαιχνδι, ειναι:

 

3. Ακουω στα ακουστικα μου το OST του Lord of the Rings, και πραγματικα δινει αλλη διασταση στο διαβασμα!

 

 

Δεν με ενδιαφερει πιο track παιζει και πού, μια χαρα κολλαει στο κλιμα της ιστοριας!  8)

 

 

Αυτο, σαν ενα tip απο εμενα, που τελευταια ξανακολλησα στον ελευθερο χρονο μου, και θα μου φαει φαινεται αρκετο απο το guitar practise μου!

 

 

ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 5 μήνες αργότερα...

εγω βρηκα τα 1-5 και ενας φιλος εχει κ πουλαει τα 1,2,3,4 και 1,2.
αν ενδιαφερεται κανεις. αν μου στειλει.

444.jpg

222.jpg

Επεξεργασμένο από johnfas7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερά βιβλία με υπέροχα σκίτσα και ωραίες ιστορίες. Έχω και τα έξι που μεταφράστηκαν στα ελληνικά (όχι, δεν τα πουλάω). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου