Προς το περιεχόμενο

Free editing και mixing software


Eko-Tiger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κατεβασα και το τσεκαρα... ειναι κιο αυτο σαν το reaper πολυπλοκο... ευχαριστώ παντως! Βρε μπας και να ψαξω για κανενα Nuendo1 σπασμενο παλι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αντί για το Nuendo που έχει ένα σκασμό λεφτά, δες το Cubase Elements στα 100 ευρώ νομίζω. Έχουν ακριβώς το ίδιο interface.

Συμφωνώ.

 

Βρε μπας και να ψαξω για κανενα Nuendo1 σπασμενο παλι...?

Ο καθένας κάνει ότι νομίζει και ότι καταλαβαίνει. Νόμιμο ή μη. 

Στο Noiz όμως συζητάμε τα νόμιμα. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η εμπειρια μου ειναι σχετικα οψιμη αλλα βλεποντας και κανοντας βλεπω οτι για καποιο λογο το Cubase εχει (η τουλαχιστον ειχε  μεχρι προτινος) ενα μεγαλο μεριδιο επαγγελματιων να το χρησιμοποιουν. Πιστευω αξιζει να βουτηξει κανεις σε κατι τοσο περιεκτικο και ας ειναι γολγοθας στην αρχη, μπορεις να βρεις μεταχειρισμενες ακομα και προσφατες εκδοσεις απο διαφορα studio που (δυστυχως) κλεινουν. Οποτε οντας και εγω νεος στον χωρο θα προτεινα να μην ασχοληθεις με freeware αλλα να επενδυσεις -και σε γνωσεις δλδ- σε καποιο αγοραστο daw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρια μου ειναι σχετικα οψιμη αλλα βλεποντας και κανοντας βλεπω οτι για καποιο λογο το Cubase εχει (η τουλαχιστον ειχε  μεχρι προτινος) ενα μεγαλο μεριδιο επαγγελματιων να το χρησιμοποιουν. Πιστευω αξιζει να βουτηξει κανεις σε κατι τοσο περιεκτικο και ας ειναι γολγοθας στην αρχη, μπορεις να βρεις μεταχειρισμενες ακομα και προσφατες εκδοσεις απο διαφορα studio που (δυστυχως) κλεινουν. Οποτε οντας και εγω νεος στον χωρο θα προτεινα να μην ασχοληθεις με freeware αλλα να επενδυσεις -και σε γνωσεις δλδ- σε καποιο αγοραστο daw.

 

Ναι, σ'αυτο δεν εχεις και αδικο... Αλλα (ερώτηση άσχετου), αγοράζοντας ένα 'μεταχειρισμένο' software δεν θα έχω θέμα εγκατάστασης στον δικό μου υπολογιστή (δικαιωμάτων εννοώ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To Cubase λειτουργεί με dongle (USB stick με το license) το οποίο μπορεί κανείς να πουλήσει και να αγοράσει (αν δε κάνω λάθος). Καλό θα ήταν να μιλήσεις με την Steinberg όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου