Προς το περιεχόμενο

Εικόνες στα πακέτα τσιγάρων


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

(*εδώ και 2-3 χρόνια λαμβάνω νικοτίνη μόνο μέσω πσηφιακού simulation με μπαταρία κλπ)

 

Α, το γυρισες στο "modelling" κι εσύ ε;; ;D ;D  ;D

 

Δεν ξέρω τι μελέτες θα βγουν στο μέλλον για το ατμισμα, αλλά δηλώνω ευτυχής με αυτό

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

....αισθάνομαι την αισθητική μου να προσβάλλεται αντικρύζοντας κάποιες απο αυτές τις εικόνες, πολλώ δε μάλλον αν καπνίζω, έχω παιδιά και κουβαλάω πακέτα που μπορούν και τα ίδια να δούν.....

 

Με το συμπάθειο,  :-\ αλλα αν καπνιζεις και εχεις παιδια, και κουβαλάς τέτοια πακέτα (φαντάζομαι οτι εισαι προσεκτικός αν εχεις παιδια ;) ), το τελευταίο πράγμα που θα έπρεπε κάποιον να ανησυχήσει ειναι η .....Αισθητική και το σοκ στα παιδια απο τις εικόνες.

 

Μαλλον περισσότερο θα έπρεπε έναν καπνιστή με παιδια να τον ενοχλήσει η ζημιά που μπορει να κανει ο καπνός σε αυτα και γενικότερα το παράδειγμα που περνάει σε αυτα.

 

Για εμενα, θα ειχε ακομα περισσότερο ολοκληρώσει το σκοπό του, αν σε κάθε πακέτο ειχε δωράκι και ενα βαζάκι με φορμολη και διατηρημένο μέσα ενα ενα κομμάτι καρκινικου όγκου.

 

(Τι σας σόκαρα;  :-X Για περάστε λιγο διπλα απο μια ογκολογικη/ χειρουργική κλινική με καρκινοπαθείς, ή περάσετε λιγο πιο διπλα απο το χ/ψ νεκροταφείο οταν κηδευουν δικούς  τους ανθρώπους οι οποίοι έφυγαν απο καρκίνο λόγω τσιγάρου, και μετα αν θέλετε ξανα μιλάμε για... Αισθητική)

 

Φιλε ez εύχομαι να μην με παρεξηγήσεις για το σχόλιο μου.

Φιλικά πάντα...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τι σας σόκαρα;  :-X Για περάστε λιγο διπλα απο μια ογκολογικη/ χειρουργική κλινική με καρκινοπαθείς, ή περάσετε λιγο πιο διπλα απο το χ/ψ νεκροταφείο οταν κηδευουν δικούς  τους ανθρώπους οι οποίοι έφυγαν απο καρκίνο λόγω τσιγάρου, και μετα αν θέλετε ξανα μιλάμε για... Αισθητική)

 

+1

 

Αν δεις ένα φίλο σου να κλαίει πάνω απ' το φέρετρο του νεκρού πατέρα του που πέθανε από καρκίνο λόγω τσιγάρου, το τελευταίο πράγμα που σκέφτεσαι είναι η αισθητική των πακέτων.

Συγνώμη για την μαυρίλα του ποστ αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Το τσιγάρο στερεί ζωές, σκοτώνει φίλους, συγγενείς, παιδιά, αγαπημένα πρόσωπα. Δεν υπάρχει κάτι άλλο, αυτή είναι η μόνη αλήθεια που έχει σημασία.

Μου φαίνεται αδιανόητο να είσαι γονιός και να μην περνάει η σκέψη απ' το μυαλό σου πως το παιδί σου μπορεί κάποια στιγμή να σε χάσει για πάντα πριν την ώρα σου γι' αυτό το αναθεματισμένο το τσιγάρο, να προκαλέσεις τόσο πόνο σε κάποιον που ο ίδιος λες σημαίνει τα πάντα για εσένα.

 

Συγνώμη LK, μιλάτε για τις εικόνες, το ξέρω, η συζήτηση μου φαίνεται όμως τόσο ... κάπως.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάντως το θρεντ μου με την καταγγελία είναι αθάνατο ρε γαμώτο! Μπράβο μου! Άλλες εποχές τότε... Έβρης, Εύη, Μπασφανκ, Eye Protocoll (γατάκι πιά...). χεχε...

 

Για τις εικόνες στο πακέτο.

 

Υπάρχει ένα θέμα με την τεράστια μιζέρια και τον φόβο που μας προσφέρεται από τους διαφόρους οργανισμούς/κράτοι/κλπ. Ζούμε με μία συνεχή απειλή: Λίγο τα τσιγάρα, λίγο το νερό, λίγο το πετρέλαιο, λίγο τα πυρηνικά, λίγο οι Μουσουλμάνοι... Δε κοιμάται κανείς το βράδυ.

 

Σα μέτρο είναι μαλακία και εδώ από τη 1η σελίδα για ταμπακιέρα μιλάμε...

 

Και, φυσικά, υπάρχουν οι συνήθεις τύποι (όχι σε αυτό το θρεντ) με δηλώσεις ότι το τσιγάρο δε βλάπτει, κλπ... Για το Θεό πια ρε παιδιά.

 

Βρε ΕΖ: Κόφτω το άτιμο. Δεν έχει κάνει αρκετό κακό σε τόσο κόσμο; Δε σε ρουφάει με κάθε ρουφιξιά; Ρίχτω στη σοκολάτα τέλος πάντων (φιλικά πάντα και σε κάθε Ηλία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Συγνώμη LK, μιλάτε για τις εικόνες, το ξέρω, η συζήτηση μου φαίνεται όμως τόσο ... κάπως.

 

μη ζητας συγνωμη δεν αλλαζω γνωμη  :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και, φυσικά, υπάρχουν οι συνήθεις τύποι (όχι σε αυτό το θρεντ) με δηλώσεις ότι το τσιγάρο δε βλάπτει, κλπ...

 

μα δεν βλάπτει ...το λεει και ο....ΓΙΑΤΡΟΣ... ;D

 

 

ειδικα αν το καπνιζεις πινοντας Coca Cola που σε....αδυνατιζει... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φυσικά , ούτε το τσιγάρο ούτε  και η κοκα κόλα (η zero)  παχαίνουν  ;D

 

Εμένα στα τσιγάρα μου ΔΕΝ έχει εικόνες πάντως.

Έχω την εντύπωση ότι έχει κυρίως στα "Ελληνικά" (καρέλια, άσσος κ.λ.π)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά , ούτε το τσιγάρο ούτε  και η κοκα κόλα (η zero)  παχαίνουν  ;D

 

Εμένα στα τσιγάρα μου ΔΕΝ έχει εικόνες πάντως.

 

 

ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ σιγουρα παντως... ;D ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ φαγαμε Sir....στα μπρουκληκα παω ΜΟΝΟΣ μου....(δεν εχω λεφτα για 3.... ;D ;D ;D)

 

Μια και μιλαμε για...μπρουκλησμους παντως....στην πλεον μπρουκληκη πολη της ΕΕ την ΒΙΕΝΝΗ στην οποια ημουν την προηγουμενη εβδομαδα καπνιζαν ΠΑΝΤΟΥ....εγινα καπνιστος σε οποιοδηποτε εστιατοριο ή καφε μπηκα....και ενοιωσα λιγη....ΕΛΛΑΔΑ  ;D....

 

Θεριακληδες οι Αυστριακοι και δεν τους το ειχα...... ;D

 

Καλά και εσύ, τώρα μιλάς για τους "πόντιους" των γερμανόφωνων. Αυτούς ρε ακόμα και οι Βαυαροί τους κοροϊδεύουνε! Το πιό light που λένε είναι το ότι "τα βαλκάνια αρχίζουν στην Αυστρία". Τι άλλο να πεις;

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου