Προς το περιεχόμενο

Εικόνες στα πακέτα τσιγάρων


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το θρεντ μου με την καταγγελία είναι αθάνατο ρε γαμώτο! Μπράβο μου! Άλλες εποχές τότε... Έβρης, Εύη, Μπασφανκ, Eye Protocoll (γατάκι πιά...). χεχε...

 

Ήταν η εποχή όπου νόμιζα (ακόμη) ότι έχει κάποια σημασία να επιμένω.

Μετά οι έλληνες, έκαναν πρωθυπουργό τον Αλέξη Τσίπρα, οπότε έχω πλέον σαφή αντίληψη της κατάστασής τους.

 

Και μια και είπα για τις εκλογικές συνήθειες των ελλήνων, επιτρέψτε μου μία ανεπίσημη διάγνωση, ότι ο λόγος που ενοχλούνται από τις εικόνες στα πακέτα είναι ότι προτιμούν τη φαντασίωση από την πραγματικότητα. Δηλαδή, αν οι εικόνες έδειχναν τον Μπόγκαρτ να καπνίζει δίπλα σε χυμώδη μελαχροινή, δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα, παρ' ότι ο καθρέπτης τους αναγκάζει να παραδεχθούν ότι δεν μοιάζουν με τον Μπόγκαρτ.

 

Όμως, οι εν' λόγω εικόνες θυμίζουν ότι το προϊόν είναι δηλητηριώδες και αυτό τους εκνευρίζει. Δεν είναι ειλικρινές ότι προσβάλλεται η αισθητική τους (σιγά τους οπαδούς του ζεν...) αλλά θίγεται η φαντασίωση και το θεωρούν ασυγχώρητο.

 

Πέραν αυτού, έχω καλυφθεί απολύτως από όσα έγραψαν οι Harilatron, Superfunk, Octapodious (xixixixi), Holystone.

 

Και σαν καλό γατάκι, αλλάζω πλευρό και συνεχίζω τον ύπνο μου.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

είναι ότι προτιμούν τη φαντασίωση από την πραγματικότητα

 

Οι Ελληνες?

 

Τετοιο πραμα?

 

Α,παπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπα...

 

Πεφτω απο τα συννεφα... ;D ;D ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν η εποχή όπου νόμιζα (ακόμη) ότι έχει κάποια σημασία να επιμένω.

Μετά οι έλληνες, έκαναν πρωθυπουργό τον Αλέξη Τσίπρα, οπότε έχω πλέον σαφή αντίληψη της κατάστασής τους.

 

Και μια και είπα για τις εκλογικές συνήθειες των ελλήνων, επιτρέψτε μου μία ανεπίσημη διάγνωση, ότι ο λόγος που ενοχλούνται από τις εικόνες στα πακέτα είναι ότι προτιμούν τη φαντασίωση από την πραγματικότητα.

 

"Προτιμούν τη φαντασίωση από την πραγματικότητα"

 

Προφανώς, και είσαι η ζωντανή απόδειξη! :) Όταν η μισή αντιπολίτευση και πρώην συγκυβέρνηση (ΝΔσοκ), έχει πνιγεί στις δικογραφίες και στις καταδικαστικές αποφάσεις για κάθε είδους κατηγορία: εκβιασμούς, παιδεραστία, κατάχρηση δημοσίου συμφέροντος και χρηματισμό, you name it, και κάποιοι θεωρούν ότι αν ξανάρθουν θα μας σώσουν, εσύ φέρνεις ώς αντιπαράδειγμα τον Τσίπρα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά, έχετε την αδιαμφισβήτητη ικανότητα, είτε μιλάμε για τις εικόνες στα τσιγάρα είτε για το AKAI miniak …είτε για τη fender stratocaster, να πάτε τη συζήτηση, στον Τσίπρα ή την Ν.Δ. ή το Πασοκ, ενδεχομένως και τη ΔΗΜΑΡ.

Ας μείνουμε στο θέμα , και η εσρπέσσο είναι εκεί και σας (μας) περιμένει, για πιο πολιτικές συζητήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Προτιμούν τη φαντασίωση από την πραγματικότητα"

 

Προφανώς, και είσαι η ζωντανή απόδειξη! :) Όταν η μισή αντιπολίτευση και πρώην συγκυβέρνηση (ΝΔσοκ), έχει πνιγεί στις δικογραφίες και στις καταδικαστικές αποφάσεις για κάθε είδους κατηγορία: εκβιασμούς, παιδεραστία, κατάχρηση δημοσίου συμφέροντος και χρηματισμό, you name it, και κάποιοι θεωρούν ότι αν ξανάρθουν θα μας σώσουν, εσύ φέρνεις ώς αντιπαράδειγμα τον Τσίπρα...

 

Απλώς αναφέρθηκα (δια ζωντανού παραδείγματος) στην αξία της φαντασίωσης. Υπάρχουν και άλλα, βέβαια.

 

Όσο για την τοποθέτησή σου, έχω δύο απαντήσεις.

 

α) Εγώ δεν καπνίζω πλέον.

β) Εσύ μάλλον τον ψήφισες τον μαλάκα. Άρα τι πρόβλημα έχεις με την... αισθητική των πακέτων;

 

LK, σόρυ ρε, αλλά με είπε ο άλλος γατάκι και είπα να θυμήσω περί τίνος πρόκειται. Δεν θα επεκταθώ, άλλωστε οι άνθρωποι προτιμούν τις φαντασιώσεις τους όπως έμαθα πολύ-πολύ καλά εδώ.

 

fusiongtr +1 ;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς αναφέρθηκα (δια ζωντανού παραδείγματος) στην αξία της φαντασίωσης. Υπάρχουν και άλλα, βέβαια.

 

Όσο για την τοποθέτησή σου, έχω δύο απαντήσεις.

 

α) Εγώ δεν καπνίζω πλέον.

β) Εσύ μάλλον τον ψήφισες τον μαλάκα. Άρα τι πρόβλημα έχεις με την... αισθητική των πακέτων;

 

LK, σόρυ ρε, αλλά με είπε ο άλλος γατάκι και είπα να θυμήσω περί τίνος πρόκειται. Δεν θα επεκταθώ, άλλωστε οι άνθρωποι προτιμούν τις φαντασιώσεις τους όπως έμαθα πολύ-πολύ καλά εδώ.

 

fusiongtr +1 ;

 

Εγώ πάντως άλλα φαντασιώνω φίλοους, και άλλες αυταπάτες με τρέφουν.

Εσύ βλέπεις τον Τσίπρα, τον Καμμένο και τον Κούλη στον ύπνο σου;

 

LK, περίμενα να δω πότε θα παρέμβεις ξανά για το off topic ("παιδιά συζητάμε για την αισθητική των πακέτων εδώ") όπως έκανες μετά το πρώτο γενικότερα περί του καπνίσματος, σχόλιό μου.

Αν είναι να παίξουμε πολιτική, όμως, παίζω κι εγώ και βλέπουμε ποιος κάνει τους πιο πολλούς ρούμπους!  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να παίξουμε πολιτική, όμως, παίζω κι εγώ και βλέπουμε ποιος κάνει τους πιο πολλούς ρούμπους!  ::)

 

Ταμταμ παίξε ότι θέλεις με όποιον θέλεις, αλλά - σε παρακαλώ - μην αφήνεσαι να πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος διάλογος μεταξύ μας και μάλιστα για ζητήματα πολιτικής.

 

Επί του θέματος, έγραψα τη γνώμη μου. Το ότι δεν εγκρίνεις το παράδειγμα που ανάφερα δε λέει κάτι για 'μένα, ούτε καν κάτι για το ίδιο το παράδειγμα. Απλώς, λέει πέντε πράγματα για ΄σένα. Αν θέλεις να τα κάνεις δέκα, μετά χαράς.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τελικά όταν δεν μιλάμε για κΣύλα, Μακ και Κόργκ, μόνο για κομματικές παραφιλολογίες και θεωρείες συνωμοσίας είμαστε ρε παίδες. Που πήγε η καλή μας πρόθεση για σοβαρή κουβέντα...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταμταμ παίξε ότι θέλεις με όποιον θέλεις, αλλά - σε παρακαλώ - μην αφήνεσαι να πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος διάλογος μεταξύ μας και μάλιστα για ζητήματα πολιτικής.

 

Επί του θέματος, έγραψα τη γνώμη μου. Το ότι δεν εγκρίνεις το παράδειγμα που ανάφερα δε λέει κάτι για 'μένα, ούτε καν κάτι για το ίδιο το παράδειγμα. Απλώς, λέει πέντε πράγματα για ΄σένα. Αν θέλεις να τα κάνεις δέκα, μετά χαράς.

 

"μην αφήνεσαι να πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιος διάλογος μεταξύ μας"

-Yet, you do...

 

"Επί του θέματος, έγραψα τη γνώμη μου".

-Kι εγώ.

 

"Το ότι δεν εγκρίνεις το παράδειγμα που ανάφερα δε λέει κάτι για 'μένα, ούτε καν κάτι για το ίδιο το παράδειγμα."

-Φυσικά και λέει. Τι σοφιστεία είναι αυτή;

 

Γιάννη,

προσυπογράφω και αν και δεν άρχισα εγώ την πολιτικολογία, το λήγω εδώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου