Προς το περιεχόμενο

Squier by fender standard telecaster, αποψης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδια, μολις πριν δυο μερες αγορασα απο Νακα θεσσαλονικη αυτη τη κιθαρα, Standard Tele® | Telecaster Squier Electric Guitars | Squier by Fender®, εχω μια epiphone les paul standard και ειπα να παρω παλι μια γνωστη  κιθαρα, η stratocaster ειναι πιο γνωστη απλα εμενα μου αρεσει σε ομορφια περισοτερο η telecaster. η συγκεκριμενη σε ομορφια πιστευω ειναι τελεια, τελεια χρωματα και εκτος απο ομορφια και ο ηχος τελειος την εχω σε ενισχυτη marshall mg series 15cfx. αν θελετε γραψτε της αποψης σας απο τις γνωσης που εχετε για την συγκεκριμενη κιθαρα. ααα μας βγηκε και λιγο ελατωματικη, κουνιετε ελαχιστα ο λαιμος που ειναι βιδωμενος πανω στο σωμα και ξεκουρδιζετε, πηρα τηλεφωνο μιλησα με τον τεχνικο και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα να την παω απο εκει να την βιδωση λιγο τη βιδα πανω εκει που ειναι οι χορδες, τι λετε και γι αυτο?

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι.  Για το ξεκουρδισμα είναι κυρια θεμα σεταρισματος. Θα βάλεις λιγο μολυβι στο νατ και στο δεντρακι. Μια αντίστοιχη που πηρα είναι η αγαπημένη μου πρώτη κιθάρα. Για το κούνημα τσεκαρισε λίγο τις βιδες.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι.  Για το ξεκουρδισμα είναι κυρια θεμα σεταρισματος. Θα βάλεις λιγο μολυβι στο νατ και στο δεντρακι. Μια αντίστοιχη που πηρα είναι η αγαπημένη μου πρώτη κιθάρα. Για το κούνημα τσεκαρισε λίγο τις βιδες.

ρωτησα για το σεταρισμα μολις την αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι σεταρισμενη απο τον κιθαριστα τους, οσον αφορα την βηδα επειδη δεν ειμαι ειδικος δεν πειραζω τιποτα μην τη κανω χειροτερα, θα την παω στο Νακα και θα την φτιαξουν. (κιθαρα παιζω αλλα απο σεταρισματα και γενικα τετεια δεν ξερω). επειδη καποια πραγματα μου διαφευγουν δεν καταλαβα, τη μολυβι να βαλω? το νατ(ισως καποιο μερος της κιθαρας) και το δεντρακι ...

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βιδα βιδα ειναι. 4 βασικά.  Αν παίρνουν καργαρισμα τελος. Δεν ειναι να συναρμολογισεις διαστημοπλοιο.

νατ ειναι το άσπρο που φωλιάζουν οι χορδες πριν το πρωτο ταστο. Εκει βγαζεις καθε χορδη και βαζεις τη μυτη ενός μολυβιου και τη στριβεις μέχρι να ριξει στη φωλιά λιγο ξυσμα. Το ιδιο αναποδα εκει διπλα στα κουρδιστηρια που εχει ενα...στήριγμα (μπακαλικα τα λέω) που περνάνε κατω δυο χορδες

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βιδα βιδα ειναι. 4 βασικά.  Αν παίρνουν καργαρισμα τελος. Δεν ειναι να συναρμολογισεις διαστημοπλοιο.

νατ ειναι το άσπρο που φωλιάζουν οι χορδες πριν το πρωτο ταστο. Εκει βγαζεις καθε χορδη και βαζεις τη μυτη ενός μολυβιου και τη στριβεις μέχρι να ριξει στη φωλιά λιγο ξυσμα. Το ιδιο αναποδα εκει διπλα στα κουρδιστηρια που εχει ενα...στήριγμα (μπακαλικα τα λέω) που περνάνε κατω δυο χορδες

καταλαβα..., αυτο με το μολυβι δεν το ηξερα καλο..., δεντρακι ειναι τα δυο στηριγματα των τεσσαρων χορδων οκ

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα καλό τεχνικό για σοβαρό σεταρισμα

λες φιλε ε? τη δευτερα που θα παω να με φτιαξη το προβληματακι θα τον πω να με την σεταρι κιολας

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου