Προς το περιεχόμενο

μαγνητης Musicman Stingray - θελει επισκευη?


petersp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλημερα σας! Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με εναν μαγνητη Musicman Stingray που εχω.  Παρατηρησα στην καταληξη ενος coil οτι εχουν κοπει οι περιστροφες στην κολληση, δειτε και την φωτογραφια που επισυναπτω. Ο μαγνητης δουλευει κανονικα, η αντισταση που μου βγαζει ειναι 1,827kΩ (απ οσο εχω διαβασει θεωρητικα βγαζουν 1,95). Αυτο που θελω να μαθω ειναι εφοσον δεν εχει κοπει το καλωδιακι να τον αφησω ως εχει ή θα ηταν πιο ασφαλες τον ξανατυλιξω? Ευχαριστω εκ τν προτερων!

DSC_3870.JPG.efbdf5dae6a66863e738c9a04c38aec4.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλημερα σας! Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με εναν μαγνητη Musicman Stingray που εχω.  Παρατηρησα στην καταληξη ενος coil οτι εχουν κοπει οι περιστροφες στην κολληση, δειτε και την φωτογραφια που επισυναπτω. Ο μαγνητης δουλευει κανονικα, η αντισταση που μου βγαζει ειναι 1,827kΩ (απ οσο εχω διαβασει θεωρητικα βγαζουν 1,95). Αυτο που θελω να μαθω ειναι εφοσον δεν εχει κοπει το καλωδιακι να τον αφησω ως εχει ή θα ηταν πιο ασφαλες τον ξανατυλιξω? Ευχαριστω εκ τν προτερων!

 

δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Εφ όσον παίζει μην το πειράζεις.

Η διαφορά που μετράς είναι μεσα σε λογικά όρια απόκλισης

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου