Προς το περιεχόμενο

FREEROCK SAINTS debut album by GROOVEYARD RECORDS USA


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα κάπως. Δύο ταυτόχρονες κυκλοφορίες... δύο μπάντες. FREEROCK SAINTS και SUPER VINTAGE.

Frankrock Zappaints.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια Σταύρο!

Καλή δουλειά. Ακολουθεί μήπως tour?

 

Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα κάπως. Δύο ταυτόχρονες κυκλοφορίες... δύο μπάντες. FREEROCK SAINTS και SUPER VINTAGE.

 

Ευχαριστουμε Γιαννη!

 

Κατα τη διαρκεια επιλογης κομματιων για το καινουριο Super Vintage,εστειλα στην εταιρεια

απο τα παλια μου.Αυτα που ειχα ανεβασει και εδω για να τα επανηχογραφησουμε αν τους αρεσει καποιο.

Αναμεσα σ αυτα υπηρχαν καποια με την φωνη της Αρετης backin'.

 

Τελικα κανενα απο κεινα δεν συμπεριληφθη αλλα...μου ζητησαν να γραψω τραγουδια για την Αρετη και να κανω ενα recording project band με υφος που να ταιριαζει στο προφιλ της εταιρειας και να βγει ενα αλμπουμ.(Old school blues rock/hard rock).

Θα ηταν η πρωτη γυναικα που βγαζει αλμπουμ με την εταιρεια και δεν ηθελα να χαθει αυτη η πρωτια.Οπως και η πρωτια της πρωτης Ελληνιδας που βγαζει blues rock αλμπουμ στην Ελλαδα

με πρωτοτυπο υλικο.

 

Ειχα 2 μηνες καιρο (για να προλαβω ημερομηνια παραδοσης υλικου)για να γραψω τραγουδια,στιχους,να ηχογραφησουμε τα παντα,να ''διδαξω'' τα τραγουδια στην Αρετη.(Ευτυχως ειναι γατονι και εγραφε ΠΟΛΥ γρηγορα).

Οπως καταλαβαινει καποιος που ασχολειται,μιλαμε για πολλες ωρες δουλεια καθημερινα...

Δεν πληρωνεται τοση δουλεια αλλα εξαργυρωνεται με την ψυχη που γεμιζει δημιουργικοτητα ακι την καλη παρεα των υπολοιπων μουσικων.

 

Επομενως εδω μιλαμε για ενα side project.

 

Το θεμα περιοδεια και live ειναι μια πονεμενη ιστορια.

Εχουμε λαβει προσκλησεις απο διαφορες χωρες για μικρα tour σε μικρα live stages και φεστιβαλ στην Αγγλια αλλα ειναι πραγματικα δυσκολο να βρεθει η χρυση χρονικη τομη λογω υποχρεωσεων.Οικογενειακων και επαγγελματικων.

Η εταιρεια παντως εστιαζει αποκλειστικα στην προωθηση-πωληση τετοιας μουσικης σε πιστους ακολουθους της και οχι στο management και κλεισιμο περιοδειων.

Aν υπηρχε τετοια ρητρα στο συμβολαιο,οπως ειχα ξαναπει,πιθανον να μην συνεργαζομασταν γιατι δε θα μπορουσαμε να ανταπεξελθουμε.

 

Καποια πραγματα πρεπει να γινονται στον καιρο τους,γι αυτο οι νεοι και ωραιοι κ ελευθεροι,τραβατε μπροστα τωρα που μπορειτε...

Εμεις ειμαστε απλα νεοι και ωραιοι... :P

 

Να ειστε ολοι καλα!

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι ακόμα εδώ, ειδικά γι' αυτό το project.

Βλέποντας το teaser, η εντύπωση που μου έδωσε, είναι η εξής.

 

Αμερικάνικο ροκ, μπλουζ, χαρντ ροκ, αρκετά εμπορικό, αλλά μου φάνηκε γραμμένο από αμερικάνο, που ζει εκεί και μάλιστα έχει πολύ μεγάλη γνώση της συγκεκριμένης σκηνής, στο κοινό της οποίας απευθύνεται.

 

Κάτι σαν τους Aerosmith ένα πράγμα.

 

Αυτό είναι πολύ δύσκολο, αλλά φαντάζομαι ότι σου βγήκε εντελώς φυσικά.

 

Ρε η Καβάλα προσαρτήθηκε στο states? :D

Άντε να δω τι θα κάνετε τώρα με τον Trump. ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οπως καταλαβαινει καποιος που ασχολειται,μιλαμε για πολλες ωρες δουλεια καθημερινα...

Δεν πληρωνεται τοση δουλεια αλλα εξαργυρωνεται με την ψυχη που γεμιζει δημιουργικοτητα ακι την καλη παρεα των υπολοιπων μουσικων.

 

πολύ ορθόν... και επειδή(ς) και μια καλή τύχη που θα παντρευτεί με την panάξια δημιουργία μετά  επιτυχίας και κλάδων, δεν θα σας (και μας) χαλάσει, σας την εύχομαι ολόψυχα κι εγώ... :)

 

ΥΓ. ωραία και η παραγωγή από όσο άκουσα (προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο όγκο στην φωνή της Αρετής μια και η μίξη σας δίνει τον χώρο)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου