Προς το περιεχόμενο

Αγορα μικροφωνου για ηχογραφηση κιθαρας


n4Sha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που πόσταρες είναι midi cable. Νομίζω υπάρχει αντάπτορας αλλά δεν γνωρίζω τι ηχητικό αποτέλεσμα έχει γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Αφού ασχολείσαι με τη μουσική πάντως, γνώμη μου είναι να πάρεις κάποια στιγμή μια εξωτερική κάρτα ήχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που πόσταρες είναι midi cable. Νομίζω υπάρχει αντάπτορας αλλά δεν γνωρίζω τι ηχητικό αποτέλεσμα έχει γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Αφού ασχολείσαι με τη μουσική πάντως, γνώμη μου είναι να πάρεις κάποια στιγμή μια εξωτερική κάρτα ήχου

Πιστεύω οτι η πρωτη κίνηση που πρεπει να κανείς ειναι να αναβαθμίσεις την κάρτα ήχου σου, όχι απαραίτητα με εξωτερική κάρτα. Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη πρόταση, γιατί λόγω laptop δουλεύω και γω με εξωτερική κάρτα.

Τα midi καλώδια δε θα δώσουν λύση στο προβλημα σου.

Μοναδική λύση, αλλά λύση ανάγκης, ειναι να συνδέσεις το μικρόφωνο στην mic in είσοδο σου με καλώδιο xlr σε jack. Και μάλλον θα χρειαστείς ξανά και μετατροπέα απο μεγάλο jack σε μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου