Προς το περιεχόμενο

Μια "θεσμική" τοποθέτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Και για να ξεκαθαρίσουμε κάτι,

 

Ούτε την παλαιότητα (σε σχέση εμένα) ούτε τη συνεισφορά (σε σχέση με εμένα) , τόσο του SF όσο και του Trolley, αμφισβήτησα.

 

Προκύπτει εύκολα, και είναι υπερ σας.

 

Αν αυτό είναι που κάνει τον trolley να μην με σέβεται ως mod , ότι δηλαδή είναι παλαιότερος, (συγνώμη αυτή την αίσθηση έχω όταν με παρακάπτουν), ομοίως δικαίωμά του.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν υπαρχει θεμα απο εμενα και δεν θεωρω οτι  αμφισβήτησες την συνεισφορα μου,σιγα τα αυγα για συνεισφορα ετσι κι αλλοιως....

 

Γραφτηκε μια χυδαιοτητα την οποια,θελω να πιστευω ειλικρινα,δεν την ειδε ΚΑΝΕΙΣ στο φορουμ και οταν την ειδα εγω αντεδρασα.....πυρηνικα .....αλλα νομιζω οτι ειχα 100% δικιο μια και μιλαμε για τεραστια  προσβολη στη μνημη ενος νεκρου.

 

Οπως σου ειπε και ο Τρολλευ φαντασου αυριο στην κηδεια του μακαριτη να ελεγε ο ΕΛΤΟΝ ΤΖΩΝ :  "ο κοσμος μετα απο τον Καστρο εχασε και εσενα καλε μου φιλε και ειναι φτωχοτερος"....θα τον κρεμουσανε αναποδα απο το Μπιγκ Μπεν...αφου πρωτα τον εβαζαν να φαει ΟΛΕΣ τις περουκες του με hot sauce.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οπως σου ειπε και ο Τρολλευ φαντασου αυριο στην κηδεια του μακαριτη να ελεγε ο ΕΛΤΟΝ ΤΖΩΝ :  "ο κοσμος μετα απο τον Καστρο εχασε και εσενα καλε μου φιλε και ειναι φτωχοτερος"....θα τον κρεμουσανε αναποδα απο το Μπιγκ Μπεν...αφου πρωτα τον εβαζαν να φαει ΟΛΕΣ τις περουκες του με hot sauce.

 

Και έτσι να είναι ρε συ Νικ,  ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ είναι και αυτό.

Και εσύ τουλάχιστον μέχρι τώρα , από τις πλείστες όσες ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ τοποθετήσεις σου, έδειχνες υπέρμαχος της συντεταγμένης πολιτείας.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έδειχνες υπέρμαχος της συντεταγμένης πολιτείας.

 

μα η συντεταγμενη πολιτεια θα του το εκανε αυτο  ;D ,αφου τον γλυτωνε απο τον λαο που θα ηθελε να τον καθαρισει επιτοπου.....

 

ακου εκει Καστρο....αν ειναι δυνατον....σε λιγο θα πλεκουμε και το εγκωμιο του Πωλ Ποτ , του Βιδελα και του Γ.Παπαδοπουλου ετσι πως μπλεξαμε με τον καθε ψυχακια σε αυτη τη χωρα .....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Αυτά και με τη σαφή δήλωση ότι ΔΕΝ κλείδωσα εγώ το θέμα.

;D

Φίλος Λάκης... I know you didn't  ;)

 

Προσωπικά, πήρα τηλέφωνο τον admin να το λουκετιάσει και εντελώς συμπτωματικά εκείνη την ώρα το έπραττε.

 

Καλά τα έγραψες, και καλλίτερα το έθεσες περί χαμηλών προσδοκιών.

 

Δυστυχώς, παρότι συντάσσομαι με την μια άποψη περί Φιντέλ από αυτές που γράφτηκαν, καλό θα ήταν να μην το πηγαίναμε στα άκρα.

 

Βέβαια, καλό θα ήταν να μην είχε εμπλακεί εξ αρχής το συγκεκριμένο θέμα με τον Φιντέλ και τον κάθε "Φιντέλ".

 

Βέβαια δεν είναι το πρώτο, ούτε το τελευταίο thread που θα πέσει λουκέτο, για τους ίδιους λόγους.

 

Πρόταση μου, για να μην ξεφτιλίζουμε άσχετα νήματα, από καιρού εις καιρόν, να επιτρέπεται να κυκλοφορεί στο forum ένα αμιγώς πολιτικό thread. Να βγάζουμε εκεί τα απωθημένα μας- όλοι έχουμε άλλωστε- και να σταματήσει αυτή η συγκαλυμμένη "αντιπαράθεση".

 

Να πούμε ότι έχουμε να πούμε, να παραθέσουμε να όποια επιχειρήματα (αν υπάρχουν), να ξεκατινιαστούμε στην τελική, αλλά ευθέως και όχι "sub rosa", συγκαλυμμένα.

 

Μάλλον έχει μαζευτεί "ατμός"... Ας εκτονωθεί με κάνα thread 100 και βάλε σελίδες όπως έγινε το 2014 (αν θυμάμαι καλά) με εκείνο το πολιτικό νήμα (δεν θυμάμαι τον τίτλο του), που έγινε της καημένης. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εγώ terry μ' , δεν μπήκα στην ουσία (αν και έχω άποψη) γιατί δουλειά μου εδώ δεν είναι να κρίνω ποιός έχει δίκιο επί της ουσίας (αν ύπαρχει τέτοιο) , αλλά ποιος παραβιάζει -αντικειμενικά- κανονισμούς (είτε έχει δίκιο είτε άδικο).

 

Για τον λόγο της εκτόνωσης υπάρχει η espresso (όπως σωστά λες), που προφανώς ΔΕΝ εκτονώνει, γιατί είναι prive.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλώς η κακώς (καλώς, αν θέλετε την άποψη μου), ο καθένας μας "τιμάει" τον κόσμο του. Και δικαίως, καθείς εξ ημών έχει τα όρια του, κάποια γνωρίζει, κάποια ακούει, κάποια αγγίζει, είναι ο δικός του κόσμος, και -φαντάζομαι- είναι σημαντικός. Το πρόβλημα αρχίζει να διαφαίνεται όταν εξ ιδίων κρίνουμε τα αλλότρια, όταν φανταζόμαστε πως ο δικός μας κόσμος είναι κάπως καλύτερος ( ; ), "εξυπνότερος" η σημαντικότερος των άλλων.

Ο λόγος που εκφέρεται συχνά-πυκνά σε κάποια νήματα του φόρουμ έχει φανατισμένη χροιά, γενικεύσεις, τσουβαλιάσματα και χυδαιότητα.

Με λύπη μου βλέπω πως η αίσθηση που αποκομίζω διαβάζοντας τις οχετολογίες των σχολιαστών σε πολιτικά - κουτσομπολίστικα σάιτς τείνει να "μολύνει" βαθειά και τούτη εδώ την κοινότητα.

Προσωπικά, περιμένω απο ένα φόρουμ μουσικών υψηλότερο επίπεδο ανταλλαγής σκέψεων και λιγότερες γηπεδικού ύφους συζητήσεις.

Διάολε, δεν είναι δυνατόν άνθρωποι που παίζουν μουσική, πολύ δε περισσότερο  έχουν ακούσει μουσική να αναλώνονται σε αφορισμούς με ταπεινωτικούς χαρακτηρισμούς κι επιχειρήματα καφενείου (στις καλές περιπτώσεις)...

Μάγκες, μικροί και μεγάλοι, ας διδαχτούμε απο τις πολύωρες ακροάσεις μας.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εγώ terry μ' , δεν μπήκα στην ουσία (αν και έχω άποψη) γιατί δουλειά μου εδώ δεν είναι να κρίνω ποιός έχει δίκιο επί της ουσίας (αν ύπαρχει τέτοιο) , αλλά ποιος παραβιάζει -αντικειμενικά- κανονισμούς (είτε έχει δίκιο είτε άδικο).

 

Για τον λόγο της εκτόνωσης υπάρχει η espresso (όπως σωστά λες), που προφανώς ΔΕΝ εκτονώνει, γιατί είναι prive.....

Συμφωνώ και με το 'Α: Το δεν μπήκα στην ουσία- και εγώ δεν κρίνω τον δίκαιο/ άδικο. Αν με ρωτήσεις με πια άποψη συντάσσομαι, αυτή είναι του Νίκου και του Πάνου, αλλά και πάλι αυτό δεν αναιρεί το point περί κανόνων. 

Οπότε πάμε στο 'Β με το οποίο και εκεί συμφωνούμε: Η Espresso δεν επιτελεί τον όποιο σκοπό της. Για αυτούς τους λόγους,  αν ο admin θα ήθελε, ας αφήσει λίγο να παιχτεί η "μπάλα" στο κεντρικό γήπεδο για τους... ευνόητους λόγους εκτόνωσης  ;)

 

Ξέρουμε εκ των προτέρων ό,τι και εκεί με λουκέτο θα καταλήξουμε, αλλά its worth the try  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να υπαρξει απλα ενα section unmoderated oπως γινεται κ σε αλλα φορουμ

Ας μην κοροιδευομαστε αφου οι αντιπαραθεσεις εχουν ψωμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση μου, για να μην ξεφτιλίζουμε άσχετα νήματα, από καιρού εις καιρόν, να επιτρέπεται να κυκλοφορεί στο forum ένα αμιγώς πολιτικό thread. Να βγάζουμε εκεί τα απωθημένα μας- όλοι έχουμε άλλωστε- και να σταματήσει αυτή η συγκαλυμμένη "αντιπαράθεση".

Θα διαφωνήσω με την πρότασή σου αγαπητέ μου Τέρρυ.

Και να πω το γιατί.

 

Δεν μαντρώνεται το "σαράκι", είτε είναι πολιτικό είτε ποδοσφαιρικό, είτε κλπ.

 

Όσα νήματα κι ενότητες κι αν έχεις ελεύθερα να βγάλει ο άλλος το άχτι του, πάλι θα μπερδεύονται απόψεις από αυτά μέσα σε άλλα άσχετα νήματα, και μάλιστα με τον ίδιο (ή και μεγαλύτερο) φανατισμό, επειδή μπορεί να υπάρχει αντιδικία από το πολιτικό νήμα, πράγμα που έχω διαπιστώσει ότι γίνεται και από την espresso.

 

Μα είναι κρίμα.

 

Τελικά μάλλον πρέπει να αποδεχτούμε ότι κάποιοι από μας μάλλον έχουν κάτι να χωρίσουν, και αυτό αντανακλάται παντού.

 

Τώρα αν αυτό το κάτι είναι "αντικειμενικά" πραγματικό, ή βρίσκεται μόνο σε κάποια μυαλά δεν το γνωρίζω , και δεν με ενδιαφέρει.

 

Από την δική μου πλευρά, έχω να πω ότι πάντα με ενδιέφερε το κοινωνικο-οικονομικό στοιχείο, από το αμιγώς πολιτικό-κομματικό-ιδεολογικό.

 

Δεν υπάρχει ελπίδα παιδιά, δυστυχώς.

 

Όχι για αυτή την χώρα με αυτούς τους ανθρώπους, με αυτές τις νοοτροπίες, με αυτή την κουλτούρα.

 

Δεν αναφέρομαι σε κανένα συγκεκριμένα, μόνο σε μια κατάσταση.

 

Θα έγραφα πολλά αλλά ... δεν πάει στο διάολο.

 

Σάμπως θα τα καταλάβει κανείς εκτός από ... ?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου