Προς το περιεχόμενο
yameth

Η ηχηρότερη καταγγελία για εμπειρία εξυπηρέτησης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο και αν με βλέπετε "αρνητικό" στις καταγγελίες άλλο τόσο γνωρίζω πως αισθάνεται ένας άνθρωπος που μπαίνει σε μαγαζί που διαθέτει το αντικείμενο του πόθου του και ο υπάλληλος ή ακόμα και ο ιδιοκτήτης τον μειώνει με την συμπεριφορά του. Δεν τον κόβει για πιθανό πελάτη ο Σέρλοκ και του λέει βλακειούλες απο το χωριό του για να γυρίσει πάλι να κάνει... τίποτα.

Κόμπλεξ! Οταν ο άνθρωπος είναι ανασφαλής γι αυτό που είναι, αυτό κάνει ακόμα κι αν είναι αντίθετο στο ίδιο το συμφέρον του. Υπάρχει γραμμένο στο γνωστό "Δοκίμιο περι βλακείας". Εξαιρετικό βιβλίο.

Στα 20κάτι ζαχάρωνα μια Gibson Les Paul στα τότε μαγαζιά. Ποτέ δεν με άφησαν να την δω απο κοντά, να την ακουμπήσω. Με κοιτούσαν με το βλέμμα,... "΄νταξ' τι να μας πεις κι εσύ τώρα... " Λες και μου έλεγαν πως δεν θα μπορούσα εγω να γίνω κάτοχος του πόθου μου! Πίκρα.

Μια μέρα που έφυγα απο το γραφείο που δούλευα με το κοστούμι, πέρασα απο το συγκεκριμένο μαγαζάκι της Φειδίου που έχει κλείσει δεκαετίες τώρα. Μπήκα μέσα και αμέσως μου κατέβασαν την Les Paul Custom. Χωρίς ενισχυτή βέβαια! Μην το παραχέσουμε κιόλας... :D

Ο βλάκας αυτός δε, μου ανέπτυξε και την θεωρία πως η κιθάρα ήταν ότι πρέπει για μπασοκίθαρο. Για τα πανηγύρια δηλαδή.

Ετσι με έκοψε ο Σέρλοκ. "Κουστουμάτος.... στα μπουζούκια θα παίζει... ρέει το παραδάκι, δωστου την κιθάρα."

Φυσικά αγόρασα Gibson Les Paul Custom αλλά όχι απο αυτόν... φυσικά.

Αλλαξαν οι εποχές, αλλάξαν πολλά. Ηρθαν τα πάνω - κάτω και έφυγαν οι περισσότεροι απο αυτούς τους αλεξιπτωτιστές. Ετσι κι αλλιως γι αυτούς δεν είχε σημασία τι πουλούσαν.

Σίγουρα έμειναν μερικοί. Αποφύγετε τους.

Αυτή είναι η σωστή συμπεριφορά που θα τους εξαφανίσει. Να μείνουν οι σωστοί επαγγελματίες. Αλλά να είμαστε κι εμείς ενημερωμένοι και σωστοί καταναλωτές και να μην κάνουμε σαν παιδάκια καταγγελίες όπου μπορούμε.

Το Noiz θα ζητήσει μια εξήγηση για την όποια καταγγελία και απο τον υπο κατηγορία για να δούμε και τι έχει να πει κι αυτός. Δεν είναι και λίγες οι φορές που είμαστε υπερβολικοί. Εξ άλλου δεν είμαστε ένας αλλά πολλοί και με διαφορετικές συμπεριφορές. Δείτε το.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε.