Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με επιλογη-δημιουργια ηχων


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και παλι! Εχω να δουλεψω καποια κομματια και θελω τη βοηθεια σας. Εχω ηχογραφησει τους ηχους που χρησιμοποιω για το Street of dreams και θα ηθελα να μου πειτε πως σας ακουγεται.

 

Το αλλο τραγουδι ειναι

 

Τον βασικο ηχο Pipes mixture, τον βρηκα ετοιμο, το βδζιουουου που κανει μετα την εισαγωγη, αποσο καταλαβαινω, ειναι οπως στο Street of dreams απλα θα πρεπει να το κανω πιο ελαφρυ/διακριτικο; Επισης αυτος ο θορυβος που ακουγεται πανω απο τα pipes στο περασμα απο την εισαγωγη στο verse και συνεχιζει σε ολο το υπολοιπο του τραγουδιου, πως θα το πετυχω; Σαν phaser σε organ με παραμορφωση το σκεφτομαι οπως μου ακουγεται.

 

Θα σας ζαλιζω συχνα απο δω και περα οπως καταλαβατε ;D

 

Edit: Φυσικα δε θα μπορουσα να μη ξεχασω να βαλω το λινκ...

https://www.dropbox.com/s/thlrr6qxvatu30e/Street%20of%20dreams%20sounds.mp3?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δουλεύεις με το Korg X50 δεν υπάρχει η δυνατότητα για samples, επίσης δεν έχεις 2ο synth για ήχους, εξωτερικό module για midi/usb ούτε laptop.... οπότε δουλεύεις με ότι υπάρχει από το X50 σε factory pcm.

 

Διάλεξε έναν ήχο που πλησιάζει πείραξέ τον κάπως και αποθήκευσέ τον σε combi ώστε να μπορείς να έχεις splits&layers.

 

Το phaser στη διάρκεια δεν νομίζω να είναι από πλήκτρα αλλά από κιθάρα κοίτα μήπως το καλύψει ο κιθαρίστας με κάποιο πετάλι.... προσωπικά δεν θα το έβαζα πιο πολύ βαβούρα θα έβγαζε στο λάιβ.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου