Προς το περιεχόμενο

Distortion παρομοιο των Rattler /riot/Guv'nor/Ds-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Εσύ μπορεί να το προτιμάς, αλλά το ds-2 είναι το ds-1 με το turbo off.

[]

τα εχεις παιξει διπλα διπλα ?γιατι εγω τα εχω και προτιμω το ds2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και το Box of rock.

εδω θα παρω τη πλευρα του νεστορα . bb preamp ,box of rock , ocd ,plexitone , okko diablo κλπ κλινουν προς την overdive μερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχεις παιξει διπλα διπλα ?γιατι εγω τα εχω και προτιμω το ds2

Μα με το turbo off είναι το ίδιο κύκλωμα...Αν κάτι υπάρχει που είναι διαφορετικό, είναι το καλώδιο μπλεντάζ στη συνδεσμολογία, με αποτέλεσμα το ds-2 να είναι πιο ήσυχο, και πιθανώς κάποιους διαφορετικούς πυκνωτές στα knobs, γιατί το ds-1 ανεβάζει πιο γρήγορα ένταση. Στο turbo είναι τελείως διαφορετικά μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Στις 15/1/2017 στις 7:02 ΜΜ, J's conspiracy είπε

για το proco rat δεν ξερω αλλα υποτιθεται οτι του  jam ειναι ας πουμε αντιγραφο του rat  με το LM308N (το δικο μου εχει το LM308AH τα εχω παιξει και τα δυο διπλα διπλα και προτιμησα το rattler + )

 

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα μεταχείρω rattler+. Λόγω του σπανιότερου chip, είναι ανώτερο ηχητικά σε σχέση το απλό που πωλούν καινούργιο?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα μεταχείρω rattler+. Λόγω του σπανιότερου chip, είναι ανώτερο ηχητικά σε σχέση το απλό που πωλούν καινούργιο?

Δεν ξέρω για το chip που έχουν τωρα. Πάντως εγώ έχω το rattler + εδώ και χρόνια και το θεωρώ από τα καλύτερα πετάλια του Jam, αν όχι το καλυτερο. Αν το είχα δοκιμάσει πριν φτιάξω ένα multipedal μάλιστα θα έπαιρνα 2 τέτοια αντί για διαφορετικά για τον λόγο ότι το πετάλι overdivoφερνει στη low ρύθμιση πολύ η λίγο. Στην ρύθμιση high gain έχει πολύ distortion και είναι πιο πρίμο. Πολυ ευέλικτο, επίσης καθαρίζει καλύτερα από όλα τα πετάλια που έχω. Από τα παιξιματα σου( όσα άκουσα στο νοιζ)  θα σου έλεγα πήγαινε για το rattler plus. 

Επεξεργασμένο από geka
  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου