Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο software ή οχι?


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια programs τρεχουν σε linux? απιστευτα τα linux ειχα τα σλακ αλλα το msn και αλλα progs δεν δουλευουν αρα θες 2 pc η αλλο ενα δισκο αν παιζει κατι αλλο let me know

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποια programs τρεχουν σε linux? απιστευτα τα linux ειχα τα σλακ αλλα το msn και αλλα progs δεν δουλευουν αρα θες 2 pc η αλλο ενα δισκο αν παιζει κατι αλλο let me know

 

για καθε προγραμμα κλειστου κωδικα υπαρχει τουλαχιστον κ ενα ανοιχτου κωδικα..

 

πχ για το msn messenger που λες, υπαρχουν τα kopete,gaim,amsn και αλλα που δεν θυμαμαι τωρα..αυτα ειναι τα πιο γνωστα..

 

απο κει και περα:

 

ms office-----> openoffice

photoshop---->gimp

windows media player---> mplayer(ο καλυτερος player κατα την γνωμη μου)

powerdvd---->mplayer, xine

winamp---->audacious, beep media player, bmpx

 

και παει λεγοντας...

 

ριξε μια ματια κ στο παρακατω link

 

http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλη τη συζήτηση μεσα στο νοιζ για αυτό το θέμα, εχω πει τις απόψεις μου, οπότε δεν τις ξαναλέω.

 

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι όποιος προτιμά κάποια πράγματα να τα εχει πειρατικά , αφού είναι διαθέσιμα για τους δικούς του λόγος, είναι ενα ανθρωπάκι που δεν έχει μπάλες?

 

Εμενα αμα με δείς εχω κάτι μπάλες ΝΑ!

 

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατι σε κάποια πόστ, πρέπει ο άλλος για να πεί την γνώμη του και να την στηρίξει, πρέπει να προσβάλλει τους άλλους.

 

Αν ολοι οι άλλοι που ειμαστε τετραπλάσιοι απο εσένα δεν έχουμε μπάλες, εσύ πρέπει να κατουράς και λίγο.

 

Ε, δεν μιλάω, αλλά δεν το πιστεύω οτι μένουν τέτοια πόστ.

 

Θέλω να μιλήσω με έναν moderator

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλη τη συζήτηση μεσα στο νοιζ για αυτό το θέμα' date=' εχω πει τις απόψεις μου, οπότε δεν τις ξαναλέω.

 

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι όποιος προτιμά κάποια πράγματα να τα εχει πειρατικά , αφού είναι διαθέσιμα για τους δικούς του λόγος, είναι ενα ανθρωπάκι που δεν έχει μπάλες?

 

Εμενα αμα με δείς εχω κάτι μπάλες ΝΑ!

 

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατι σε κάποια πόστ, πρέπει ο άλλος για να πεί την γνώμη του και να την στηρίξει, πρέπει να προσβάλλει τους άλλους.

 

Αν ολοι οι άλλοι που ειμαστε τετραπλάσιοι απο εσένα δεν έχουμε μπάλες, εσύ πρέπει να κατουράς και λίγο.

 

Ε, δεν μιλάω, αλλά δεν το πιστεύω οτι μένουν τέτοια πόστ.

 

Θέλω να μιλήσω με έναν moderator[/quote']

 

Καλά καλά, πρώτα μίλα με έναν οφθαλμίατρο γιατί δεν έγραψα αυτό που κατάλαβες. Ή με έναν φιλόλογο. Ή με έναν ψυχίατρο. ΟK babe? :wink:

 

Και για να το κάνω πιο σαφές' date=' [b']όποιος φέρνει τέτοιες δικαιολογίες [/b](είναι ακριβά, είναι χάλια, είναι έτσι, είναι γιουβέτσι) είναι κατά τη γνώμη μου ένα άθλιο ανθρωπάκι χωρίς καθόλου μπάλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατι σε κάποια πόστ' date=' πρέπει ο άλλος για να πεί την γνώμη του και να την στηρίξει, πρέπει να προσβάλλει τους άλλους.

 

Αν ολοι οι άλλοι που ειμαστε τετραπλάσιοι απο εσένα δεν έχουμε μπάλες, εσύ πρέπει να κατουράς και λίγο.

 

Ε, δεν μιλάω, αλλά δεν το πιστεύω οτι μένουν τέτοια πόστ.

 

Θέλω να μιλήσω με έναν moderator[/quote']

 

Xαλαρώστε λίγο....

 

Κανείς δεν πρόσβαλε κανέναν σε προσωπικό επίπεδο...

 

Τουλάχιστον όχι ακόμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι όποιος προτιμά κάποια πράγματα να τα εχει πειρατικά ' date=' αφού είναι διαθέσιμα για τους δικούς του λόγος, είναι ενα ανθρωπάκι που δεν έχει μπάλες?

 

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατι σε κάποια πόστ, πρέπει ο άλλος για να πεί την γνώμη του και να την στηρίξει, πρέπει να προσβάλλει τους άλλους.[/quote']

Μάλλον ο Abraxas εννοούσε ότι δεν είναι καθόλου ballsy να απαξιώνει κανείς τη δουλειά των προγραμματιστών της εκάστοτε εταιρίας (σκληρή δουλειά, σας διαβεβαιώ) και να βγάζει π.χ. τα Windows XP άχρηστα, μόνο και μόνο για να δικαιολογεί τον εαυτό του και το γεγονός ότι χρησιμοποιεί πειρατικά. Το είπε λίγο άκομψα όμως!

 

BTW, όποιος θέλει ας χρησιμοποιεί πειρατικά αλλά πιο ηλίθια δικαιολογία από το "όταν βγάλουν κάτι καλό, θα το αγοράσω, όσο είναι μάπα το κλέβω" δεν έχω ξανακούσει...

Αύριο πάω να κλέψω όλα τα αυτοκίνητα από την αντιπροσωπεία της Lada! Είναι μάπα, σιγά μην τα πληρώσω κιόλας. Ω ναι, λέω ακριβώς το ίδιο με σας! 8)

 

Υ.Γ. Αυθεντικά XP, πολλά freeware (antivirus, firewall, κλπ) και μερικά σπασμένα. Δεν υπερηφανεύομαι γι' αυτό όμως! :oops:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ο Abraxas εννοούσε ότι δεν είναι καθόλου ballsy να απαξιώνει κανείς τη δουλειά των προγραμματιστών της εκάστοτε εταιρίας (σκληρή δουλειά' date=' σας διαβεβαιώ) και να βγάζει π.χ. τα Windows XP άχρηστα, μόνο και μόνο για να δικαιολογεί τον εαυτό του και το γεγονός ότι χρησιμοποιεί πειρατικά. Το είπε λίγο άκομψα όμως!

 

BTW, όποιος θέλει ας χρησιμοποιεί πειρατικά αλλά πιο ηλίθια δικαιολογία από το "όταν βγάλουν κάτι καλό, θα το αγοράσω, όσο είναι μάπα το κλέβω" δεν έχω ξανακούσει...[/quote']

 

Εν μέρει... ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα αν κάποιος πει 'ναι, μόνο πειρατικά έχω, γιατί έτσι γουστάρω, είμαι αναρχικός και δεν πιστεύω ότι πρέπει να αγοράζω ο,τιδήποτε' (ας πούμε).

 

Το να βρίσκει γκομενίστικες δικαιολογίες του τύπου 'μα είναι τόσο ακριβά' (ενώ αγόρασε κιθάρα 1500 ευρώ), 'είναι χάλια το software, τι να λέμε τώρα' (και τότε γιατί το χρησιμοποιείς ρε παπάρα?), κλπ, με αηδιάζει απερίγραπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντερατορας εδω!Στις ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ σας!! :roll: :lol:

 

Τελικα σε αυτο το φορουμ ..μαλλον συμβαινουν τα παρακατω (μεμονωμενα ή σε συνδιασμο)

 

-καποια μελη γνωριζουν την ελληνικη αλλα σε περιορισμενο βαθμο με αποτελεσμα να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη δεν γνωριζουν ΚΑΘΟΛΟΥ την ελληνικη για αυτο & συννενοουνται καλυτερα με αλλαλαγμους και ιντερνετικες κραυγες...με αποτελεσμα να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη γνωριζουν την ελληνικη καλα ,αλλα την ωρα που ποσταρουν

εχουν στο modzilla ανοιχτα και αλλα παραθυρα με εξωτικες καλλονες (η καλλονους :lol: ) και σιγα τωρα μη κατσουν να προσεξουν τι γραφει ο συνομιλητης τους στο noiz...με αποτελεσμα και παλι να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη ουτε την ελληνικη γνωριζουν αλλα ουτε και τους βασικους κανονες συμπεριφορας...

 

-καποια μελη εχουν πολλα απωθημενα και ερχονται στο noiz για να ξεσπασουν...

 

-καποια μελη ειναι απλως ανοητα ανθρωπακια χωρις..μπαλλες :lol:

 

-καποια μελη εχουν πραγματικα πολυ μεγαλες μπαλλες! :lol:

 

-σε καποια μελη (στο 99%...) εχουν γινει οι...μπαλλες τους σαν το ΖΕΠΕΛΙΝ απο τους γελιους καυγαδες που καθημερινα ανεχονται προκειμενου να μπορεσουν να παρακολουθησουν τα (περισσοτερα) ενδιαφεροντα Threads σε αυτο το φορουμ.... :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοούσε, αυτο που έγραψε άλλο λέει.

 

Τωρα αν εγώ θελω ψυχίατρο, και δεν ξέρω τι διαβάζω, άστο μεγάλε,

 

Δεν το συνεχίζω, γιατι, όντως το forum δεν φταίει σε τίποτα.

 

μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνουν αυτά που γράφεις.

 

Δεν πειράζει, σε συγχωρώ, σημερα αισθάνομαι μεγαλόψυχος.

 

Εχεις την συγχωρεσή μου.

 

Και αν απαντήσεις, πάλι θα το αφήσω έτσι.

 

Πάλι σε συγχωρώ

 

Γιατι, αυτό είναι το μεγαλείο του Ανθρώπου με την Μοναδική Λάμψη!

:!:

 

Τιμή σου που σε συγχώρεσε ο Ανθρωπος Με την Μοναδική Λάμψη.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοούσε' date=' αυτο που έγραψε άλλο λέει.

 

Τωρα αν εγώ θελω ψυχίατρο, και δεν ξέρω τι διαβάζω, άστο μεγάλε,

 

Δεν το συνεχίζω, γιατι, όντως το forum δεν φταίει σε τίποτα.

 

μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνουν αυτά που γράφεις.

 

Δεν πειράζει, σε συγχωρώ, σημερα αισθάνομαι μεγαλόψυχος.

 

Εχεις την συγχωρεσή μου.

 

Και αν απαντήσεις, πάλι θα το αφήσω έτσι.

 

Πάλι σε συγχωρώ

 

Γιατι, αυτό είναι το μεγαλείο του Ανθρώπου με την Μοναδική Λάμψη!

:!:

 

Τιμή σου που σε συγχώρεσε ο Ανθρωπος Με την Μοναδική Λάμψη.[/quote']

 

:roll: :roll: :roll:

 

Hmmm.... right.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου