Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο software ή οχι?


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:

 

Δεν έχω συμμετάσχει σχεδόν ποτέ σε καβγά, πιστεύω οτι ξέρω ελληνικά, και πιστεύω οτι έχω δίκιο και το συγκεκριμένο πόστ δικαίως με προσβάλλει, όπως και κάθε άλλον έχει άλλη άποψη για την πειρατία.

 

Τελος πάντων, αν πιστευεις φίλε superfunk , οτι η συγκεκριμένη φράση του Abraxas , που κατα τα άλλα δεν έχω τίποτα μαζί του, και πολλες φορές διαβάζω αυτα που λέει χωρις κανένα πρόβλημα, είναι σωατή και εγω και μόνο εγω την διαβασα και δεν κατάλαβα καλά, και αδίκως διαμαρτυρήθηκα, σε παρακαλώ να μου το πείς.

 

Και αν πάλι κρίνεις οτι εγώ παραφέρομαι, η οτι στο συγκεκριμένο θέμα έχω αδικό, η οτι παρεβαίνω την συγκεκριμένη στιγμή τους κανόνες του noiz, παρακαλώ να διαγράψεις τα πόστ μου. ( στο συγκεκριμένο θέμα, εννοείται) και τελειώνει.

 

Απλά πιστεύω όπως λέω οτι δίκαια ενοχλήθηκα,

 

Για να μήν θυμηθώ οτι με την πρώτη μου ανάλογη απάντηση στο post του abraxas , τα συμφραζόμενα μου δεν τον προσβάλλουν προσωπικά, ενω αυτός απάντησε προσωπικά και με προσέβαλλε αυτη τη φορά άμεσα. Δημόσια.

 

Οτι εγώ , θέλω ψυχίατρο γιατι δεν ειμαι καλά, (αυτό μπορεί να το πεί μόνο αν είναι ψυχίατρος)

 

Και θέλω οφθαλμίατρο, γιατι δεν μπορώ να διαβάσω ( αυτό μπορεί να το πεί μόνο αν είναι οφθαλμίατρος)

 

Αρα σε ένα πόστ, δύο άμεσες προσβολές από ένα μέλος σε άλλο και μία έμμεση ( αυτή με επιφύλαξη, γιατι δεν μπορεί να εξεταστεί αντικειμενικά , αυτό μπορεί μονο συνολικά να εξεταστεί και τελικώς εγώ να έχω άδικο που προσβλήθηκα.)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως,προσωπικα,δεν θα ειχα να διαθεσω τα χρηματα που κοστιζει

το reason v.3.0...Οποτε.. :roll: :roll: Και δεν ειναι καθολου δικαιολογια,ισα ισα οταν βγηκε κοστιζε αρκετα πανω απο 400 ευρω.Οποτε για να

κανω αυτο που με γεμιζει(μουσικη επι προκειμενω),παρανομησα γιατι

δεν μπορουσα να κανω αλλιως.. :roll: :roll:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντερατορας εδω!Στις ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ σας!! :roll: :lol:

 

Τελικα σε αυτο το φορουμ ..μαλλον συμβαινουν τα παρακατω (μεμονωμενα ή σε συνδιασμο)

 

-καποια μελη γνωριζουν την ελληνικη αλλα σε περιορισμενο βαθμο με αποτελεσμα να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη δεν γνωριζουν ΚΑΘΟΛΟΥ την ελληνικη για αυτο & συννενοουνται καλυτερα με αλλαλαγμους και ιντερνετικες κραυγες...με αποτελεσμα να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη γνωριζουν την ελληνικη καλα ' date='αλλα την ωρα που ποσταρουν

εχουν στο modzilla ανοιχτα και αλλα παραθυρα με εξωτικες καλλονες (η καλλονους :lol: ) και σιγα τωρα μη κατσουν να προσεξουν τι γραφει ο συνομιλητης τους στο noiz...με αποτελεσμα και παλι να μην αντιλαμβανονται τι γραφει ο ''συνομιλητης" τους

 

-καποια μελη ουτε την ελληνικη γνωριζουν αλλα ουτε και τους βασικους κανονες συμπεριφορας...

 

-καποια μελη εχουν πολλα απωθημενα και ερχονται στο noiz για να ξεσπασουν...

 

-καποια μελη ειναι απλως ανοητα ανθρωπακια χωρις..μπαλλες :lol:

 

-καποια μελη εχουν πραγματικα πολυ μεγαλες μπαλλες! :lol:

 

-σε καποια μελη (στο 99%...) εχουν γινει οι...μπαλλες τους σαν το ΖΕΠΕΛΙΝ απο τους γελιους καυγαδες που καθημερινα ανεχονται προκειμενου να μπορεσουν να παρακολουθησουν τα (περισσοτερα) ενδιαφεροντα Threads σε αυτο το φορουμ.... :roll:[/quote']

 

+1000. Ιδίως στην τελευταία παυλίτσα :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως' date='προσωπικα,δεν θα ειχα να διαθεσω τα χρηματα που κοστιζει

το reason v.3.0...Οποτε.. :roll: :roll: Και δεν ειναι καθολου δικαιολογια,ισα ισα οταν βγηκε κοστιζε αρκετα πανω απο 400 ευρω.Οποτε για να

κανω αυτο που με γεμιζει(μουσικη επι προκειμενω),παρανομησα γιατι

δεν μπορουσα να κανω αλλιως.. :roll: :roll:[/quote']

 

Πάντως, πιθανότατα θα έκανες εξίσου καλά τη δουλειά σου με κάποιο bundled software που δίνουν οι κάρτες μαζί. Ή με μια έκδοση προγράμματος σε 'φοιτητική τιμή'. :wink:

 

¶λλο που δεν είναι ευρύτερα γνωστό ότι υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες και όλοι έχουν αυτήν την αντίληψη 'ή Sonar ή τίποτα'.

 

Πριν από πολύ καιρό, σ'αυτό το φόρουμ, ο akis (που δυστυχώς δεν βλέπω να συμμετέχει πλέον, ελπίζω να φτιάχνει πολύ και καλή μουσική!) μας άνοιξε τα μάτια για προγράμματα όπως το Tracktion.

 

Με τις τιμές που έχουν αυτά + κάποια freeware plugins, κλπ, το δίλλημα που προκύπτει είναι να αναβάλεις την αγορά εκείνου του πεταλιού που ήθελες, να μη βγεις και 2-3 φορές και να πάρεις ένα software που θα λειτουργεί και θα υποστηρίζεται σωστά. Τόσο απλά είναι τα πράγματα. :wink:

 

edit: Για του λόγου το αληθές, επειδή μπήκα στον Τόμαν για άλλη δουλειά, ρίξτε μια ματιά

 

http://www.thomann.de/gr/cakewalk_homestudio_2004.htm

http://www.thomann.de/gr/steinberg_cubase_se_3_edu.htm

http://www.thomann.de/gr/imageline_fl_studio_fruityloops_edition.htm

http://www.thomann.de/gr/steinberg_cubase_se_3.htm

http://www.thomann.de/gr/cakewalk_guitar_tracks_pro_3_audio_recording_station.htm

http://www.thomann.de/gr/mackie_tracktion_v2_seqencersoftware.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως' date='προσωπικα,δεν θα ειχα να διαθεσω τα χρηματα που κοστιζει

το reason v.3.0...Οποτε.. :roll: :roll: Και δεν ειναι καθολου δικαιολογια,ισα ισα οταν βγηκε κοστιζε αρκετα πανω απο 400 ευρω.Οποτε για να

κανω αυτο που με γεμιζει(μουσικη επι προκειμενω),παρανομησα γιατι

δεν μπορουσα να κανω αλλιως.. :roll: :roll:[/quote']

Πάντως, πιθανότατα θα έκανες εξίσου καλά τη δουλειά σου με κάποιο bundled software που δίνουν οι κάρτες μαζί. Ή με μια έκδοση προγράμματος σε 'φοιτητική τιμή'. :wink:

¶λλο που δεν είναι ευρύτερα γνωστό ότι υπάρχουν αυτές οι δυνατότητες και όλοι έχουν αυτήν την αντίληψη 'ή Sonar ή τίποτα'.

 

bundled software=?Δεν το γνωριζω αυτο.. :roll: :roll:

Παντως με το reason ειχα κολλησει με πολυ συγκεκριμενα πραγματα που

ειχα δει,γι αυτο και εψαξα να το βρω..

Αληθεια,πως & που θα μπορουσα να μου εκδωσουν(?)προγραμμα τετοιας

κλασης σε φοιτητικη τιμη?Ειναι απο τα καλυτερα πρ/τα παραγωγης μουσικης απ οσο ξερω..Πες μας κι εμας,ρε Βασιλη!

Για ποιες δυνατοτητες μιλας? :D :D :D

:P :P :P :P :P :P

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω συμμετάσχει σχεδόν ποτέ σε καβγά, πιστεύω οτι ξέρω ελληνικά, και πιστεύω οτι έχω δίκιο και το συγκεκριμένο πόστ δικαίως με προσβάλλει, όπως και κάθε άλλον έχει άλλη άποψη για την πειρατία.

 

 

Καταρχην δεν σε προσβαλει γιατι το ποστ του ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ του δικου σου και ετσι δεν ηταν απαντηση σε ενα δικο σου ποστ στο οποιο ξεκαθαρα ειχες διατυπωσει την αποψη σου (η οποια αν κρινω απο αυτα που τωρα λες ειναι οτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ & ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΟΥΝ & ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...εκτος κι αν κανω ΛΑΘΟΣ και η αποψη σου ΔΕΝ ειναι αυτη....)

 

 

Για να μεταφρασω λοιπον ξανα αυτο που θελει να πει ο Abraxas

ειναι το εξης

 

"δεν εχω κανεναν προβλημα με οποιον χρησιμοποιει πειρατικο λογισμικο,αλλα το να βγαζουμε αχρηστους & σκαρτους τους ανθρωπους που ΔΟΥΛΕΨΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ αυτο το λογισμικο δεν ειναι & πολυ αντρικιο"

 

νομιζω οτι ειναι κατι πολυ λογικο και πανευκολο να το καταλαβει ο καθενας

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που έβαλα DSL ό,τι χρειάζομαι το κατεβάζω,εκτός από 2 online παιχνίδια που δεν γίνεται να τα παίξεις με μη αυθεντικό(serials κλπ).

Όλα τα προγράμματα που έχω κατεβάσει δουλεύουν μια χαρά.Μόνο Windows θα αγόραζα αυθεντικά :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Traction 2 είναι απίστευτο πρόγραμμα για τους ημιεπαγγελματίες (και όχι μόνο!). Και το κορυφαίο: έρχεται δώρο με την κάρτα Tapco link usb (η δικιά μου, που είναι και άριστη για τα 160e που την πήρα) που είναι πάμφθηνη κάρτα. Και το ακόμα καλύτερο; Είναι τραγικά εύκολο να το μάθει κανείς και κάνει και παπάδες!!!

Έτσι με προγράμματα όπως αυτό και άλλα δωρεάν (crystal πχ), ή τραγικά φθηνά shareware, αρίστης ποιότητας όμως, κάνει κάποιος την δουλειά του απλά, νόμιμα και χωρίς παράπλευρα προβλήματα από τον υπολογιστή εξαιτίας διαφόρων ύπουλων πειρατικών! :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

 

Δεν έχω συμμετάσχει σχεδόν ποτέ σε καβγά' date=' πιστεύω οτι ξέρω ελληνικά, και πιστεύω οτι έχω δίκιο και το συγκεκριμένο πόστ δικαίως με προσβάλλει, όπως και κάθε άλλον έχει άλλη άποψη για την πειρατία.

 

Τελος πάντων, αν πιστευεις φίλε superfunk , οτι η συγκεκριμένη φράση του Abraxas , που κατα τα άλλα δεν έχω τίποτα μαζί του, και πολλες φορές διαβάζω αυτα που λέει χωρις κανένα πρόβλημα, είναι σωατή και εγω και μόνο εγω την διαβασα και δεν κατάλαβα καλά, και αδίκως διαμαρτυρήθηκα, σε παρακαλώ να μου το πείς.

 

Και αν πάλι κρίνεις οτι εγώ παραφέρομαι, η οτι στο συγκεκριμένο θέμα έχω αδικό, η οτι παρεβαίνω την συγκεκριμένη στιγμή τους κανόνες του noiz, παρακαλώ να διαγράψεις τα πόστ μου. ( στο συγκεκριμένο θέμα, εννοείται) και τελειώνει.

 

Απλά πιστεύω όπως λέω οτι δίκαια ενοχλήθηκα,

 

Για να μήν θυμηθώ οτι με την πρώτη μου ανάλογη απάντηση στο post του abraxas , τα συμφραζόμενα μου δεν τον προσβάλλουν προσωπικά, ενω αυτός απάντησε προσωπικά και με προσέβαλλε αυτη τη φορά άμεσα. Δημόσια.

 

Οτι εγώ , θέλω ψυχίατρο γιατι δεν ειμαι καλά, (αυτό μπορεί να το πεί μόνο αν είναι ψυχίατρος)

 

Και θέλω οφθαλμίατρο, γιατι δεν μπορώ να διαβάσω ( αυτό μπορεί να το πεί μόνο αν είναι οφθαλμίατρος)

 

Αρα σε ένα πόστ, δύο άμεσες προσβολές από ένα μέλος σε άλλο και μία έμμεση ( αυτή με επιφύλαξη, γιατι δεν μπορεί να εξεταστεί αντικειμενικά , αυτό μπορεί μονο συνολικά να εξεταστεί και τελικώς εγώ να έχω άδικο που προσβλήθηκα.)[/quote']

 

Τώρα το είδα αυτό (μάλλον έκανες edit μετά).

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ψάχνεις να παρεξηγηθείς.

 

Ξεκίνησα εγώ να μιλάω για το μέγεθος των balls μου και να το συγκρίνω με το δικό σου? (παρεμπιπτόντως, αν είναι όντως τεράστια, να το κοιτάξεις, δεν είναι καλό δείγμα. 8) )

 

Ξεκίνησα να λέω πόσες φορές πιο τεράστιος (σε τι?) είμαι? :D

 

Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι ΔΕΝ κατάλαβες αρχικά τι έγραψα, να τελειώνουμε;

 

Εσύ με προκάλεσες πρώτος, και μπορεί να το δει οποιοσδήποτε. Αν θέλεις μη το συνεχίζεις. Αν συμφωνείς/διαφωνείς μαζί μου τώρα που κατάλαβες τι έγραψα, παρακαλώ πες μας την άποψή σου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φιλοσοφία των windows: Βγάζουμε ένα προϊόν το οποίο "από την μάνα του" είναι ΣΚ***' date=' και επειδή έχουμε την υποστήριξη των προγραμματιστών και των εταιριών που βγάζουν προγραμματα θα πουλήσει.

Έτσι είναι τα windows. Τι έχουν από μόνα τους? ένα κομπιουτεράκι, μια άθλια ζωγραφική και ένα τρύπιο browser. Ακόμη και όσοι δεν ασχολούμαστε εππαγελματικα με κατι, απλα σαν hobby, εχουμε δώσει 3 φορές τα λεφτά των windows σε διάφορα προγράμματα.Αν αρχίζαμε ΌΛΟΙ να παίρναμε (θεωρητικά πάντα) πειρατικά της microsoft, θα χρεοκοπούσε η εταιρία, με αποτέλεσμα θα είχαμε linux ή macintosh, δύο λειτουργικά 10000000 φορες πιο σταθερά απο τα windows, με 1000 πιό πολλα προγράμματα απο την μάνα τους, 1000 φορές πιο γρήγορα κλπ κλπ. Ο κόσμος θα ήταν ΣΙΓΟΥΡΑ καλύτερος...

 

για να μήν αρχίσουμε για κρασαρίσματα, κολλήματα, ΑΘΛΙΟ registry, και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ...

 

Συμπερασματικά, ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ, ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ. ΣΤΗΝ MICROSOFT ΟΜΩΣ [b']ΠΑΝΤΑ ΠΕΙΡΑΤΕΣ!!![/b]

 

έριξα το δηλητήριο μου

 

 

Αγαπητέ φίλε κράτησε λίγο το δηλητήριό σου γιατί δεν έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Τα windows παρά τα μύρια όσα προβλήματά τους είναι αυτά που έδωσαν ΖΩΗ στους υπολογιστές.

Οι πιό παλιοί θα θυμόνται ότι τα PC ήταν ένα λογιστικό εργαλείο με μιά κατάμαυρη οθόνη και έναν πράσινο ή πορτοκαλί κέρσορα που περίμενε να του γράψεις σε Dos το οποίο πάλι και αυτό ήταν της Microsoft. Ούτε χρώματα ούτε αναλύσεις ούτε ήχος. ¶σχετα εάν η Microsoft πήρε την ιδέα από άλλα λειτουργικά (Mac-Amiga-Atari) έκανε τα PC προσιτά σε πάρα πολύ κόσμο είτε για παιχνίδι είτε για πιό σοβαρές δουλειές.

 

Εάν φορτώνουμε το λειτουγικό με χίλια δυό προγράμματα που βρίσκουμε σπασμένα και τα βάζουμε στο υπολογιστή μόνο και μόνο για να τα δούμε και να λέμε στους φίλους μας ότι έχω αυτό και αυτό το πρόγραμμα, λογικό είναι κάποια στιγμή το λειτουργικό να τα παίζει.

 

Εάν όμως ξέρεις τι θέλεις να κάνεις με τον υπολογιστή σου και αγοράσεις 2-3 προγράμματα που σου χρειάζονται για την δουλειά σου, εκτός του ότι θα τα μάθεις άριστα γιατί θα τα έχεις πληρώσει και θα θέλεις να πάρεις τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα για την δουλειά σου από αυτά, το λειτουργικό σου θα δουλεύει άψογα για πάρα πολλά χρόνια.

 

Ένα συμβολαιογραφείο πχ που έχει ένα PC με Windows XP & Office και τίποτα άλλο μέσα σε αυτό δουλεύει το Word για να συντάσει συμβόλαια και να κρατάει backup στα αρχεία του δεν πρόκειται να πάθει το λειτουργικό τίποτα. Εάν εγκαταστήσει καμιά 10αριά παιχνίδια όμως μέσα σπασμένα ή όχι φορτώνοντας το λειτουργικό με διάφορα .dll τότε η απρόσκοπτη λειτουργία του συστήματος πάει περίπατο.

 

Μιά χαρά είναι τα Windows αρκεί σαν χρήστης να ξέρεις τι ζητάς και τί σου χρειάζεται και τί όχι.

 

Φιλικά Lampiris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου