Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο software ή οχι?


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανών' date=' (γειά σου ρε ΗΘΟΣ)....Αλλά τελικά δεν μου απάντησες θα την έπαιρνες την ρημάδα ή όχι;[/quote']

 

Τη δικιά μου Στρατ θα την πλήρωνα. Να δανειστώ κάποια για να παίξω να δω πως είναι, δεν το βλέπω σαν κακό και το κάνω και στα προγράμματα (θα πάθαινες συγκοπή αν μάθαινες πόσα πειρατικά έχουν περάσει από τα χέρια μου), απλά προτιμώ αυτό που χρησιμοποιώ να το πληρώνω.

 

Αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά ανάμεσα στο προσωπικό ήθος και την αρετή από την άνωθεν επιβαλλόμενη, κοινωνικά αποδεκτή, θρησκευτικά προσδιορισμένη έννοια της ηθικής, τότε όντως λυπάμαι. Αλλά δεν με παραξενεύει, όλοι όσοι το παίζουν 'μη-ένοχοι' από τις (εσωτερικές) ενοχές τους βασανίζονται, εξ'ου και τα περί Κόλασης και Παράδεισου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είναι θέμα ήθους, είναι θέμα τεχνολογικής ανάπτυξης και αγοράς, και πρέπει να εξεταστεί από πάρα πολλές απόψεις, κοινωνικές και οικονομικές. Έχω κάνει μια ανάλυση σε παλιότερο τόπικ, βαριέμαι να ξαναλέω τα ίδια. Να συνοψίσω χαριτολογώντας: Αν πεινούσατε και υπήρχε δυνατότητα να κατεβάζετε τυρόπιτες από το ιντερνετ θα κατεβάζατε; (Ξέρω κάποιους που θα κατεβάζαν γυναίκες πάντως... ) :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το κακό είναι όταν επιμένουμε σε 1 εντελώς λάθος άποψη και όχι μόνο αυτό αλλά και σκίζουμε τα ρούχα μας όταν οι εταιρίες παραγωγής τέτοιων λογισμικών εξαγοράζονται από κολοσσούς με τις όποιες επιπτώσεις!

Κάτι τέτοιο δεν έγινε και με την Emagic (ακα logic) από την apple με αντίκτυπο να μην είναι διαθέσιμο πλέον για pc και πάρα πολλοί να ασχολούνται με την έκδοση 5 (τι αρχαιολογία!); Και φωνάζουμε και από πάνω!

 

ΡΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα ήθους' date=' είναι θέμα τεχνολογικής ανάπτυξης και αγοράς, και πρέπει να εξεταστεί από πάρα πολλές απόψεις, κοινωνικές και οικονομικές. Έχω κάνει μια ανάλυση σε παλιότερο τόπικ, βαριέμαι να ξαναλέω τα ίδια. Να συνοψίσω χαριτολογώντας: Αν πεινούσατε και υπήρχε δυνατότητα να κατεβάζετε τυρόπιτες από το ιντερνετ θα κατεβάζατε; (Ξέρω κάποιους που θα κατεβάζαν γυναίκες πάντως... ) :lol:[/quote']

 

Δεν είναι έτσι ρε αρχηγέ μου... το λογισμικό δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης όπως οι τυρόπιτες και οι γυναίκες! :lol:

 

Εξάλλου, εσύ που είσαι και πιο παλιός θυμάσαι τα ντράβαλα με τα... τετρακάναλα κασετόφωνα, κλπ. :wink:

 

Επειδή σήμερα είναι εύκολο να έχουμε τα πάντα, έχουμε αποθρασσυνθεί και σε αυτό τον τομέα...

 

Και καταλήγουμε ας πούμε, να ανοίγουμε 3-4 θέματα την ημέρα για να ρωτήσουμε για προβλήματα που είχαμε με τα (κατά δήλωσή μας) κλεμμένα μας προγράμματα. :roll:

 

Φαντάζεσαι το ανάλογο... με τυρόπιττες? 'Παιδιά, έφαγα μια πειρατική τυρόπιττα που κατέβασα από το www.piratecheesepies.ru και με πήγε τσιρλιπιπί, τι λέτε να κάνω?' :P :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα ήθους' date=' είναι θέμα τεχνολογικής ανάπτυξης και αγοράς, και πρέπει να εξεταστεί από πάρα πολλές απόψεις, κοινωνικές και οικονομικές. Έχω κάνει μια ανάλυση σε παλιότερο τόπικ, βαριέμαι να ξαναλέω τα ίδια. Να συνοψίσω χαριτολογώντας: Αν πεινούσατε και υπήρχε δυνατότητα να κατεβάζετε τυρόπιτες από το ιντερνετ θα κατεβάζατε; (Ξέρω κάποιους που θα κατεβάζαν γυναίκες πάντως... ) :lol:[/quote']

 

 

Φαντάζεσαι το ανάλογο... με τυρόπιττες? 'Παιδιά, έφαγα μια πειρατική τυρόπιττα που κατέβασα από το www.piratecheesepies.ru και με πήγε τσιρλιπιπί, τι λέτε να κάνω?' :P :lol: :lol:

 

axaxaxaxaxaxaxaxaax.......Kaλα μωρακλα μου Βασιλη...Εισαι χοντρο καμμενακι...για αυτο σε αγαπαω.....

Μ εκανες και γελασα μες τον πυρετο μου ρε φιλε......

Θα ερθεις τελικα να μου κανεις βεντουζες/??Η να παραγγειλω καμμια μαζατζου απο το νετ???Η θα κολλησω AIDS και θα ζηταω τα ρεστα απο το Νοιζ???

 

Ματαααααρρρεεεςςς μου...... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ερθεις τελικα να μου κανεις βεντουζες/??

 

Όχι ρε, δεν έρχομαι, γιατί απ'ό,τι βλέπω έχει λήξει το Συμβόλαιο Συντήρησής σου. :evil: :P :P :lol: :lol: :lol:

 

Τραβήξου μόνος σου τώρα! 8)

 

 

P.S. Περαστικά αγόραρε! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις φραγκα; παρτο. δεν εχεις; πειρατικο. αυτες ειναι οι σωστες καταστασεις για μενα. τωρα το δεν πληρωνω γιατι ειμαι μαγκας . . .

ισως να το καταλαβω αν πιασω κανενα φραγκο στα χερια μου

 

No Comments

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που καταλαβα οτι ειπε ο not_guilty, ειναι οτι οταν ο καθενας απο μας κανει ενα σωρο απο παρανομιες, δεν μπορει να μετα να το παιζει σωστος. Απο το να μην κοβεις αποδειξη σε μια μπαντα που ηρθε για προβα στο στουντιο, μεχρι και το μοναδικο πειρατικο προγραμμα που εχεις στον υπολογιστη σου.

Πιστευω πως ολοι καταλαβαινουμε το να πληρωσει για μια υπηρεσια ειναι σωστο. Δεν μπορει να υπαρξει λογικο επιχειρημα απεναντι του.

Απο την αλλη ομως εχοντας, καποιες "στραβες" στην πλατη του ο καθενας, δεν γινεται να γυριζει να λεει στον αλλον "επ, που πας ρε καραμητρο, εγω τα χω πληρωσει ολα, πληρω και συ". Εμ, δεν παει ετσι. Γιατι και συ ο ιδιος τα ιδια εχεις κανει με μενα.

 

Στο θεμα μας: αυθεντικα windows, freeware ολα τα υπολοιπα και πειρατικο cubase.Eιχα κανει και αρκετες αποπειρες να κανω το wifi μου να δουλεψει με λινουξ(5 διαφορετικα), αλλα τελικα δεν μου καθεται προς το παρον.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι είμαστε εμπλεγμένοι σε αυτην την κατάσταση' date=' άλλοι ακολουθούν ένα δρόμο, και καλά κάνουν , και άλλοι αλλον, αλλά αφήστε την Ηθική για την άκρη, ιδιαίτερα "εμείς" οι "μουσικοί"...[/quote']

 

Κάτσε ρε συ, γιατί; Με ποιά λογική να αφήσουμε "την ηθική στην άκρη"; Και γιατί στο κάτω κάτω; Επειδή δε μας συμφέρει απλά; Ή έχεις κάποιο άλλο κριτήριο που προστάζει ότι στην προκειμένη περίπτωση δεν πρέπει να λειτουργούμε βάσει ηθικής;

 

Να σου απαντήσω εγώ μιας και ρώτησες κι εμένα; Ναι' date=' ίσως να την έπαιρνα την κλεμμένη strat. Αλλά δεν θα περηφανευόμουν που την έχω, μάλλον το αντίθετο! Και φυσικά, δεν θα φιλοσοφούσα περί κλοπής γιατί δεν υπάρχει και τίποτα να φιλοσοφήσεις. Είσαι κλέφτης (ή κλεπταποδόχος αν θέλεις) και είσαι παράνομος, end of story![/quote']

 

+10. Κάνε ό,τι κάνεις, μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι έχεις και δίκιο όμως.

 

Όχι ρε' date=' δεν έρχομαι, γιατί απ'ό,τι βλέπω έχει λήξει το Συμβόλαιο Συντήρησής σου. :evil: :P :P :lol: :lol: :lol: [/quote']

 

Ποιο συμβόλαιο ρε; Αφού είναι πειρατικός!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου