Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο software ή οχι?


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον χρησιμοποιώ αυθεντικά. Όμως έναν φτωχό φοιτητή πληροφορικής π.χ. δέν θα τολμούσα να του αποτρέψω να κάνει το αντίθετο. Και να ρωτήσω κάτι, και δέν το ρωτάω ούτε ειρωνικά ούτε συνψηφηστικά πιστέψτε με. Όσοι είστε κατηγορηματικά εναντίων του πειρατικού λογισμικού, αν στο όποιο youtube δέν είστε σίγουροι οτι δέν υπάρχει θέμα κοπιραιτ για κάποιο βίντεο που καίγεστε να δείτε, τι κάνετε τελικά, το βλέπετε ή όχι; Παρακαλώ μή με βρίσετε είμαι ευαίσθητο παιδί :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστή ερώτηση, πολύ σωστή θα έλεγα. Δε νομίζω ότι πρακτικά κανένας μας πλέον πάει με το γράμμα του νόμου. Απλά η "μεριά μας" λέει ότι:

 

α. χρησιμοποιώ πειραικά (software, plugins, mp3s κλπ κλπ κλπ) για να δοκιμάσω κάτι ως demo, και αν το χρησιμοποιώ πάω και το αγοράζω.

β. δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τον εαυτό μου, ξέρω ότι αυτό που κάνω είναι με το γράμμα του νόμου παράνομο και ότι αν κάποιο πρόγραμμα το χρησιμοποιώ και ΔΕΝ το πληρώνω αυτό είναι ΚΛΟΠΗ.

 

Απλά λέμε ότι είναι άθλιο να βρίσκει κανείς φτηνές δικαιολογίες για να παρανομήσει. Σε κάθε περίπτωση, δε βλέπω και πολλούς να προσπαθούν να υποστηρίξουν τις πράξεις τους μέ τέτοιου επιπέδου επιχειρήματα, και για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι οι περισσότεροι καβγάδες στα σχετικά threads είναι ζήτημα παρεξηγήσεων και όχι ουσιαστικής διαφωνίας. Κάτι το οποίο ΔΕ γράφω πάντα για κάθε καβγά. Αυτή τη φορά το πιστεύω πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά λέμε ότι είναι άθλιο να βρίσκει κανείς φτηνές δικαιολογίες για να παρανομήσει. Σε κάθε περίπτωση' date=' δε βλέπω και πολλούς να προσπαθούν να υποστηρίξουν τις πράξεις τους μέ τέτοιου επιπέδου επιχειρήματα, και για να είμαι ειλικρινής, πιστεύω ότι οι περισσότεροι καβγάδες στα σχετικά threads είναι ζήτημα παρεξηγήσεων και όχι ουσιαστικής διαφωνίας. Κάτι το οποίο ΔΕ γράφω πάντα για κάθε καβγά. Αυτή τη φορά το πιστεύω πραγματικά.[/quote']

 

Έτσι είναι και συμφωνώ για όλα.

 

Επίσης θα ήθελα να τονίσω κάτι ακόμα, που αφορά τόσο το ζήτημα της 'ετικέτας' στη συζήτηση, όσο και ουσιαστικές λογικές διεργασίες: όταν συζητάτε με κάποιον και σας λέει 'δεν είσαι σωστός κατά τη γνώμη μου, διότι έτσι κι'έτσι', δεν είναι επιχείρημα να αντιτείνεται 'γιατί, εσύ είσαι σωστός;'. Αυτά είναι 'επιχειρήματα' λογικής στάθμης του νηπιαγωγίου, ή του Γεωργίου Θάμνου του Νεώτερου. :wink:

 

Ειλικρινά πιστεύω ότι ελάχιστοι από εσάς έχουν περάσει σε PC περισσότερο πειρατικό software απ'ό,τι εγώ, γιατί βλέπετε κάποτε το έκανα... με τις ευλογίες του αφεντικού, εκεί που εργαζόμουν, για 'να δούμε τι παίζει'. :roll: :roll:

 

Επίσης ειλικρινά δεν θεωρώ μεμπτό το try before you buy, απλώς μπαίνει στη μέση πάλι το ρημάδι το ήθος που λέγαμε... Εδώ είναι και ευθύνη των εταιρειών να δίνουν πραγματικό tryware, γιατί πολλές δίνουν πίτσες μπλε και 'προκαλούν'.

 

Τέλος, επειδή οι αρμόδιοι του φόρουμ δείχνουν ανοχή σε κάποια πράγματα, αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να δείχνουμε και εμείς. Δεν γίνεται το κάθε θρασίμι να ανοίγει λογαριασμό για να του λύσουμε τα προβλήματα που έχει με αυτά που έκλεψε και να έχει και την απαίτηση να τον πάρουμε στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα είπες όλα αλλά το θρασίμι τι το πέταξες τώρα ρε abraxas;

 

Τες πα. Το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι;

 

Ότι δεν φτάνει που έχουν απορίες για πράγματα, που αν είχαν κανονικά το πρόγραμμα με όλα όσα το συνοδεύουν (βιβλιαράκια κ.α.), θα τα έλυναν μόνοι τους και κάτι θα μάθαιναν μέσω της μικρής τους αυτής "έρευνας" όταν τους το λες και δεν τους πολυαρέσει η απάντησή σου σου την λένε κι' όλλας!(ε εντάξει το παραδέχομαι έμαθαν στα εύκολα και γιαυτό αντί να έχουν 2-3 βασικά πράγματα και να τους πιουν το αίμα, με την παραμικρή δυσκολία εφοδιάζονται με άλλα )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν καταφέρνω να βρώ το ανάλογο μου post και το ανάλογο θέμα στο noiz, και δεν έχω αρκετό χρόνο αυτή τη στιγμή να συνεχίσω να ψάχνω , οπότε προς πραγματική αποφυγή παρεξηγήσεων κυρίως συμπρερασματικά θα πώ το εξής.

 

Το πειρατικό software και γενικά οτιδήποτε πειρατικό , είναι και νομικά και ηθικά παράνομο, αρα μεχρι εκεί συμφωνώ. Κανείς δεν μπορεί να αποδείξει το αντίθετο.

 

Το πρόβλημα είναι οτι δυστυχώς διατίθεται πειρατικό software για όλα τα είδη.

 

Στην Ελλάδα διατίθεται και απο καταστήματα επώνυμα και όλοι τα ξερουμε - ξέρετε εδω στην Αθήνα τουλάχιστον.

 

Επίσης διατίθονται στο εμπόριο ή και σαν free προγράμματα κάθε είδους αντιγραφής καθώς και άδεια δισκάκια και αντιγραφικά cd/dvd σε τιμές εξευτελιστικές.

 

Πιστεύω οτι αν ήθελαν αυτοι που τα συμφέροντά τους θίγονται να μην υπάρχουν πειρατικά προγράμματα, να τα είχαν φτιάξει έτσι ωστε πραγματικά να ήταν αδύνατη η αντιγραφή τους.

 

Αυτό ισχύει απο την εποχή του specτrum και όπως φαίνεται θα ισχύει και την επόμενη δεκαετία.

 

Αρα εγώ πώς να αντισταθώ απο την στιγμή που είναι πανεύκολο να έχω πειρατικό κάποιο software, και γιατι να το κάνω, αφού σε καμία περίπτωση δεν θα είχα την οικονομική δυνατότητα να πάρω π.χ ενα sequencer σαν το sonar producer, γιατι να δώσω 8οο και ευρώ να το πάρω? Θα μου πέις πάρε μια πιό lite εκδοση που είναι πιο χρησική και προσιτη για εσένα, αλλά έλα που όπως είπα είναι πανευκολο να έχω την κανονική πειρατική, τι θα προτιμήσω?

 

Τελος πάντων το sonar το αγόρασα , γιατι όντως μου "έκανε¨γενικώς , αλλά ολα τα άλλα?

 

Ειναι πολιτική να κυκλοφορεί πειρατικό software και δεν θέλουν να σταματήσει κάποιοι για πολλούς λόγους.

 

Απλά το θέμα αν είμαι σωστός η όχι εγώ και άλλοι εκατομμύρια ανθρωποι που δουλευουν έτσι απο την στιγμή που όλα είναι ευκολα στο θέμα της αντιγραφης, είναι ίδιο με το να ρίξει κάποιος εκατομμύρια 50 ευρα στο κέντρο της ομόνοιας και να θέλουμε κανένας να μήν σκύψει να πάρει γιατι όλοι οι περαστικοι έχουν την φιλοσοφία οτι δεν πρέπει να τα πάρω για να είμαι σωστός γιατι δεν είναι δικά μου (αρα όσοι δεν έσκυψαν να τα πάρουν είναι balls ? xaxa,)

 

, και εγώ πάει στο καλό, δεν κερδίζω πραγματικά τίποτα απο αυτό, απλά προσωπική ευχαρίστηση,

 

Κατακριτέος είναι σίγουρα ένας που έχει πειρατικά software και βγάζει χρήματα απο αυτό.

 

Αρα εγώ δεν θεωρώ οτι κλέβω κανέναν επειδή έχω ενα δύο προγράμματα, για την πλάκα μου, που σίγουρα είναι εργαλεία για εμένα, εξ αλλου στην μουσική δουλεύω με hardware που εκεί δεν μπορεί να κλέψει κανένας.

 

τωρα φίλε superfunk δεχομαι την παρατήρησή σου, αν και έχω ένσταση (ας σημειωθει τουλάχιστον στα πρακτικά) γιατι εγώ τον abraxas δεν τον έβρισα ενώ αυτός με έβρισε χυδαία, :lol:

 

Συμπέρασμα,

1. O abraxaς έχει δίκιο στο θέμα , αδικο που με έβρισε

 

2. Δεν φταίνε αυτοι που έχουν πειρατικά , φταίει το σύστημα, και σίγουρα όλοι έχουν τα ιδια balls

 

3. O cos_dr δεν προκαλεί κόντρες, ουτε θελει να χαλάει το φόρουμ συστηματικά.

 

4. Αυτοτιμωρούμαι έτσι και αλλιώς, με τρεις μέρες αποχής απο πόστ γενικού θέματος.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ και εγώ την μαλ... εεε την άποψη μου! 8)

 

Χρησιμοποιώ πειρατικά, αλλά δεν βγαίνω να το φωνάξω κιόλας! Εγκαθιστώ ότι μου προξενεί το ενδιαφέρον (σε λογικά πλαίσια πάντα) και μετά κρίνω αν θα το πληρώσω ή θα το σουτάρω από το πισι μου! Από ότι παρατηρώ πάντως χρησιμοποιώ παλιά προγράμματα (π.χ. cooledit, guitar chords) τα οποία τα έχω ψιλομάθει και μου κάνουν!

 

Θεωρώ ΕΓΚΛΗΜΑ το να παράγεις και να ΠΟΥΛΑΣ μουσικό προϊόν με πειρατικό λογισμικο!

 

Και για κλείσιμο, τελικά είμαι ο ΜΟΝΟΣ που οι ΜΠΑΛΛΕΣ μου φέρνουν στο μυαλό τον ΘΕΟ ΚΩΣΤΑ ΓΚΟΥΖΓΚΟΥΝΗ;;;

 

(ΡΟΥΦΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΑΛΛΕΣ!!!)

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω συμμετάσχει σχεδόν ποτέ σε καβγά' date=' πιστεύω οτι ξέρω ελληνικά, και πιστεύω οτι έχω δίκιο και το συγκεκριμένο πόστ δικαίως με προσβάλλει, όπως και κάθε άλλον έχει άλλη άποψη για την πειρατία.

 

[/quote']

 

Καταρχην δεν σε προσβαλει γιατι το ποστ του ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ του δικου σου και ετσι δεν ηταν απαντηση σε ενα δικο σου ποστ στο οποιο ξεκαθαρα ειχες διατυπωσει την αποψη σου (η οποια αν κρινω απο αυτα που τωρα λες ειναι οτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ & ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΟΥΝ & ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...εκτος κι αν κανω ΛΑΘΟΣ και η αποψη σου ΔΕΝ ειναι αυτη....)

 

 

Για να μεταφρασω λοιπον ξανα αυτο που θελει να πει ο Abraxas

ειναι το εξης

 

"δεν εχω κανεναν προβλημα με οποιον χρησιμοποιει πειρατικο λογισμικο,αλλα το να βγαζουμε αχρηστους & σκαρτους τους ανθρωπους που ΔΟΥΛΕΨΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ αυτο το λογισμικο δεν ειναι & πολυ αντρικιο"

 

νομιζω οτι ειναι κατι πολυ λογικο και πανευκολο να το καταλαβει ο καθενας

 

Συμπληρωματικό, το ξέχασα

 

Οχι , σε καμία περίπτωση δεν εννοώ αυτό φίλε superfunk,

ΣΑΦΩΣ και κανένας , συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου κυρίως δεν κάνει καθόλου καλά έστω και ένα πειρατικό πρόγραμμα να έχει, αλλα σύμφωνα με το παράδειγμα της Ομόνοιας που είπα παραπάνω, :lol: είναι πολύ δύσκολο, ο πειρασμός είναι τεράστιος.

 

Και οτι και να έγραψα σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ούτε είπα και ποτέ και σε άλλο ανάλογο θέμα οτι παίρνω την μία μερια και κοροϊδευω τους σωστούς

 

Μπράβο σε όσους μπορούν και αντιστέκονται στον πειρασμό και τα έχουν όλα νόμιμα.

 

Απλά να δούμε και την άλλη μεριά

 

Και ετσι που διατυπώνεις αυτό που θέλει να πεί ο abraxas (που παρεπιπτόντως δεν έχει καμία σχέση επέτρεψέ μου με το πώς το έγραψε ο abraxas) τοτε είμαι 100% συμπλεύσιμος και ας με συγχωρέσει εμένα ο abraxas (εμένα τον ψυχοπαθή) .

 

:lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα είπες όλα αλλά το θρασίμι τι το πέταξες τώρα ρε abraxas;

 

Τι το ήθελα;

 

http://www.noiz.gr/postp89043.html#89043

 

Θαύμασε εδώ το υφάκι του κυρίου 'Αντίθετου'. Αφού και εσύ συμμετέχεις σ'αυτό το thread και με το υπόλοιπο post σου επισημαίνεις ακριβώς την πραγματικότητα (περί manual κλπ).

 

Για ποιο λόγο να κάτσουμε να ασχοληθούμε με το άτομο, δεν κατάλαβα. Το οποίο έχει και την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να του δώσουμε σημασία, αδιαφορώντας για ότι γεμίζει το φόρουμ με ηλίθια post, τη στιγμή που αποκάτω ακριβώς μπορεί να περιμένει κάποιος με μια valid απορία ή πρόβλημα.

 

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός

 

@cos_dr

 

Αρχηγέ μου, που ακριβώς σε έβρισα; Και μάλιστα χυδαία; 8O 8)

 

Αυτά που γράφεις, συμβαίνουν όντως και μάλιστα συμβαίνανε (οργανωμένα) από πολύ παλιότερα.

 

Και να σου πω την αλήθεια, δεν με ενδιαφέρει καθόλου η νομική πλευρά του θέματος, γιατί τα πράγματα βρίσκουν το δρόμο τους πάντοτε.

 

Software που έχω γράψει εγώ, και να το κλέψει κάποιος, καμμιά ζημιά δε μου κάνει. Αποκλείεται να το εκμεταλευτεί ούτε στο 10%. Software για μουσική, αν το πάρει ένας πιτσιρικάς και το χρησιμοποιεί, πάλι πιστεύω ότι δεν κάνει ζημιά στην εταιρεία. Αλλά να μην έχει απαίτηση να του κάνουμε και technical support, έτσι;

 

Προφανώς το να έχεις ένα στούντιο και να δουλεύεις με κλεμμένα προγράμματα, δεν είναι απλά κατακριτέο, είναι σιχαμερό.

 

Εμένα με ενοχλούν οι δικαιολογίες και η δηθενιά. Όπως λέει και το αρχαίο ανέκδοτο 'όλοι οι Έλληνες ξέρουν ποιο είναι το Καλό, αλλά μόνο οι Σπαρτιάτες το εφαρμόζουν'. Από τότε τέτοια καθίκια είμασταν, τι να κάνουμε; :roll:

 

Για να το μεταφέρω στα δικά σου... πες ότι βγάζεις αύριο ένα CD μουσικής και το διαθέτεις μάλιστα επίτηδες σε χαμηλή τιμή, για να είναι προσβάσιμο σε πολύ κόσμο. Υπάρχουν διάφορα επίπεδα 'παρανομίας' και 'ανηθικότητας':

 

 

1) Ένας που θα το κατέβαζε από το νετ, θα το άκουγε μια φορά και θα το ξέχναγε. Αδιάφορος.

 

2) Ένας που θα το έγραφε από έναν φίλο του (που το έχει πρωτότυπο) γιατί δεν του περισσεύουν ούτε τα 10 ευρώ που κοστίζει. Βάζω στοίχημα ότι, αν ερχόταν να σε βρει, θα του έδινες δώρο όχι ένα, αλλά 10 κομμάτια, να μοιράσει και στην παρέα του. Επίσης βάζω στοίχημα, ότι, από τη στιγμή που του άρεσε, θα ερχόταν να πληρώσει για να σε δει στη συναυλία σου. Όλα αυτά αν μιλάμε για φιλότιμους και αξιοπρεπείς ανθρώπους... ή 'άντρες' αν θέλεις :wink:

 

3) Ένας που θα το αντέγραφε, θα το άκουγε, θα έλεγε στην παρέα του 'τι μαλακίες γράφει αυτός ο cos_dr', αλλά παρ'όλα αυτά θα διαμαρτυρόταν που το 5ο κομμάτι στο πειρατικό του CD αντιγράφηκε μισό, θα το έβρισκε πάλι ολόκληρο και θα το αντέγραφε και για πέντε φίλους του, συνεχίζοντας να υποτιμά λεκτικά τη μουσική σου.

 

4) Ένας που θα το αντέγραφε σε κόπιες, θα τις πούλαγε 5 ευρώ τη μία και θα έβγαζε τα λεφτά των διακοπών του στη Μύκονο.

 

Λοιπόν, ποιος απ'όλους θα σε έβγαζε απ'τα ρούχα σου;

 

Και τέλος, αυτά τα περί αυτοτιμωρίας άστα για τους θρησκόπληκτους και τους πάσχοντες από χρόνια χαμηλή αυτοεκτίμηση. Οι ιδέες και οι απόψεις δεν τιμωρούνται. Ελέγχονται και γίνονται δεκτές ή όχι.

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Επίσης θα ήθελα να τονίσω κάτι ακόμα' date=' που αφορά τόσο το ζήτημα της 'ετικέτας' στη συζήτηση, όσο και ουσιαστικές λογικές διεργασίες: όταν συζητάτε με κάποιον και σας λέει 'δεν είσαι σωστός κατά τη γνώμη μου, διότι έτσι κι'έτσι', δεν είναι επιχείρημα να αντιτείνεται 'γιατί, εσύ είσαι σωστός;'. Αυτά είναι 'επιχειρήματα' λογικής στάθμης του νηπιαγωγίου, ή του Γεωργίου Θάμνου του Νεώτερου. :wink:

 

2)Ειλικρινά πιστεύω ότι ελάχιστοι από εσάς έχουν περάσει σε PC περισσότερο πειρατικό software απ'ό,τι εγώ, γιατί βλέπετε κάποτε το έκανα... με τις ευλογίες του αφεντικού, εκεί που εργαζόμουν, για 'να δούμε τι παίζει'. :roll: :roll:

 

3)Επίσης ειλικρινά δεν θεωρώ μεμπτό το try before you buy, απλώς μπαίνει στη μέση πάλι το ρημάδι το ήθος που λέγαμε... Εδώ είναι και ευθύνη των εταιρειών να δίνουν πραγματικό tryware, γιατί πολλές δίνουν πίτσες μπλε και 'προκαλούν'.

 

4)Τέλος, επειδή οι αρμόδιοι του φόρουμ δείχνουν ανοχή σε κάποια πράγματα, αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να δείχνουμε και εμείς. Δεν γίνεται το κάθε θρασίμι να ανοίγει λογαριασμό για να του λύσουμε τα προβλήματα που έχει με αυτά που έκλεψε και να έχει και την απαίτηση να τον πάρουμε στα σοβαρά.[/quote']

 

 

1) Οχι, δεν ειναι τροπος. Επισης δεν ειναι τροπος να την λες στον αλλον για τα πραγματα το οποια εχεις κανει και συ στο παρελθον και ΚΥΡΙΩΣ εχοντας αυτο το υφος. Επισης ειναι και αυτο που ειπε ο μενελαος: ολοι κανουμε μ#αλακιες καθημερινα. Το να μου την πεις εσυ, που εισαι σωστος στο θεμα sequencer σε μενα που ειμαι λαθος, ενω εχεις κανει και συ απο την αλλη την κουτσουκελα σου, ε δεν ειναι υποκρισια? Υποκρισια γιατι μεν κρινεις τον αλλον σωστο, αλλα θες να βγεις και απο πανω, ως ο νομιμος σωστος κλπ. Κρινε τον αλλον με σωστο τροπο και καντον κιολας να το αγορασει. Το να παιζουμε τον εξυπνο ομως δεν κοστιζει, ειναι τζαμπα.

 

2)Δεν εχω να σχολιασω κατι. Αλλα φυσικα εδω, φταιει το αφεντικο και οχι εσυ.Οτι να ναι.

 

3)Δεν εχω να σχολιασω κατι γιατι δεν εχω εμπειρια

 

4)Επισης θα ηταν καλο μαζι με την μεγαλη γλωσσα που εχεις, πρωτον να κανεις αυτοκριτικη αλλα και να εχεις το θαρρος του λογου. Αλλα απο μαγκια αλλο τιποτα. Αλλη μια ερωτηση: οι υπολοιποι που μιλας εδω μεσα και εχουν πειρατικο λογισμικο,αλλα παρολαυτα μιλατε ομορφα και ωραια...γιατι? Μηπως απλα σου κατσα στο λαιμο χωρις λογο?

 

Και οπως ξαναειπα, το ξερω οτι ειναι λαθος να εχεις πειρατικο λογισμικο. Δεν προσπαθησα να με δικαιολογησω με τιποτα. Και ισως το οτι εκανα εκεινη την ερωτηση ηταν λαθος. Απο κει και περα δεν οφειλεται να δειχνετε λιγο σεβασμο?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε abraxas, ένα συγκεκριμένο με ενόχλησε και το είπα σαν διατύπωση και με είπες ψυχοπαθή και τυφλό και οτι δεν βλέπω τι γράφω.

 

σου εχω πεί οτι δεν έχεις δίκιο?. Μια χαρά είναι αυτά που λες γενικά και στο συγκεκριμένο θέμα και σε άλλα.

 

Στο συγκεκριμένο με τα balls δεν μου αρεσε, και μάλλον εσύ εξέλαβες μπορεί και λόγο της ταχύτητας της συζήτησης και μάλλον κατάλαβες οτι απαξίωσα ότι είχες πεί η οτι ακόμα πιστεύεις οτι λέω οτι δεν έχεις δίκιο.

 

Και στην τελικη δεν σου είπα και τίποτα.

 

Οσο για αυτά που είπες πάνω , είμαι sessionist (δηλαδή παίζω πλήκτρα σε γκουπ για κανα ψιλό (οτι πάρομεν καλό είναι), απο χόμπι,) και μου αρέσει η μουσική τεχνολογία (δηλαδή εχω προγράμματα για την πλάκα μου, να φτιάχνω κανα μπιτάκι και καμια ενορχήστρωση για την πάρτη μου στο pc μου..

 

 

δεν κανω παραγωγές, αλλά αν έκανα, θα με πείραζε γενικώς καθε παράνομη εκμετάλλευση της δουλειάς μου, πάντως θα τα έβαζα με αυτούς που επιτρέπουν συστήματα peer to peer, και αντιγραφικά ευρείας χρήσεως και όχι με αυτούς που αντιγράφουν και κατεβάζουν τη δουλειά μου, έτσι θα έκανα εγώ.

 

Εσύ προφανώς θίγεσαι και καλά κάνεις , γιατι πρέπει να είσαι πιο επαγγελματίας απο εμένα, εγώ κάνω άλλο επάγγελμα και στην τελική είμαι μαζί σου.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου