Προς το περιεχόμενο

το αίσχος της αεπι


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μύγα σας τσίμπησε;

Διάβασα απλώς την πρώτη φράση του δημοσιεύματος που ανάρτησε ο dimsonic.

Διαβάστε την κι εσείς (είναι το πρώτο ποστ του thread):

"Το πόρισμα του ελέγχου που διεξήχθη στην ΑΕΠΙ για λογαριασμό του Υπουργείου Πολιτισμού... "

 

Είναι θέμα πολιτικής βούλησης, αν δεν είναι θέμα προσώπων - δεν το ξέρω, δηλ. δεν ξέρω αν η έρευνα είχε ανατεθεί πριν αναλάβει η Κονιόρδου και λίγο με ενδιαφέρει. Μπράβο σε αυτό το Υπουργείο Πολιτισμού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τι μου θυμιζει...τι μου θυμιζει.... ;D

 

 

Αφου λοιπον ειναι τοσο ΙΚΑΝΟΙ στο να ξεσκεπαζουν ΑΔΙΚΙΕΣ και ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ... αναμενουμε ΑΜΕΣΑ απο την ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και την ΑΠΟΛΥΣΗ τουλαχιστον 300.000 ΔΥ καθως και την ΑΝΑΣΤΟΛΗ τουλαχιστων 1.200.000 ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ατομων κατω απο τα 60 αλλα και ο ΠΛΗΡΗΣ ΕΠΑΝΑΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΣΟΙ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ......ωστε τα ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ να ειναι λιγοτερα απο τα ΕΣΟΔΑ του χωρις να δημευεται το προϊον της εργασιας ΟΛΩΝ των υπολοιπων για να την περνανε αυτοι ζαχαρη ξυνομενοι.

 

Κατι πολυ ευκολο μια και μιλαμε για νυν /πρωην  ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ της ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ και οχι για μια ΑΕ.

 

Μολις γινει αυτο θα αποδωσω και εγω ΕΥΣΗΜΑ σε οποιοδηποτε υπουργειο και μελος της κυβερνησης το κανει μια και δεν μιλαμε για....52.000/μηνα αλλα για 5.200.000.000/μηνα  (τοσο κοστιζει η μισθοδοσια στο δημοσιο και η επιδοτηση των ασφαλιστικων ταμειων )

 

Χαοτικές πολιτικές θέσεις καφενειακού επιπέδου. Συνήθως αυτή η τακτική ακολουθείται όταν γίνεται συζήτηση για ένα θέμα και για διάφορους λόγους κάποιος πετάει κάτι εντελώς άσχετο και άκυρο σε σχέση με τη συζήτηση.

 

Παραλλαγές του φαινομένου: Κάποιος έκανε ένα "καθημερινό" ποινικό αδίκημα. Δικάζεται και τρώει μια ποινή. Σχολιάζει κάποιος τρίτος: Ναι, τον ΧΧΧΧ μεγαλοεπιχειρηματία που πουλάει πρέζα, ούτε που τον ακουμπάνε όμως.

 

Hardcore παραλλαγή είναι η διαχρονική "νε αλα για τυ μαρφην δε λεται τηποτα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαοτικές πολιτικές θέσεις καφενειακού επιπέδου. Συνήθως αυτή η τακτική ακολουθείται όταν γίνεται συζήτηση για ένα θέμα και για διάφορους λόγους κάποιος πετάει κάτι εντελώς άσχετο και άκυρο σε σχέση με τη συζήτηση.

 

Hardcore παραλλαγή είναι η διαχρονική "νε αλα για τυ μαρφην δε λεται τηποτα"

 

Επίσης είναι off topic και καραμπινάτο πολιτικό σχόλιο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαοτικές πολιτικές θέσεις καφενειακού επιπέδου.

 

ΜΠΑ....

 

Εγω απλως εγραψα οτι αναμενω απο την κυβερνηση,την οποια επαινεσε ο ταμταμης,να επιδειξει  το ΙΔΙΟ due diligence που επεδειξε σε μια ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεια η οποια λειτουργει υπο την απλη της ΕΠΟΠΤΕΙΑ  και στο ΔΗΜΟΣΙΟ το οποιο ειναι ΑΜΕΣΑ υφισταμενος της.

 

Γιατι αν ΔΕΝ το κανει τοτε κατι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΑ....

 

Εγω απλως εγραψα οτι αναμενω απο την κυβερνηση,την οποια επαινεσε ο ταμταμης,να επιδειξει  το ΙΔΙΟ due diligence που επεδειξε σε μια ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεια η οποια λειτουργει υπο την απλη της ΕΠΟΠΤΕΙΑ  και στο ΔΗΜΟΣΙΟ το οποιο ειναι ΑΜΕΣΑ υφισταμενος της.

 

Γιατι αν ΔΕΝ το κανει τοτε κατι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ.

 

Και φυσικά εννοείς μια σειρά από... σχετικά πράγματα με το Υπουργείο Πολιτισμού, όπως τη νησιωτική και αγροτική πολιτική, το προσφυγικό και το επίδομα αλληλεγγύης ή τις προσλήψεις στην υγεία.  :D

Νομίζω ότι ο μόνος που δεν το πάει καθόλου καλά εδώ πέρα και επιμένει να ανοίξει πολιτική συζήτηση είσαι εσύ  ;D

Ίσως επειδή  έχεις ατζέντα; Ξέρεις, του τύπου "αυτή η παλιοκυβέρνηση, ακόμη κι όταν κάνει κάτι καλό, δεν μπορεί να κάνει τίποτα καλό"  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεις να ΚΑΝΕΙΣ πως δεν καταλαβαινεις...

 

Αντε να σου ΕΞΗΓΗΣΩ αλλη μια φορα..

 

Επαινεσες την κυβερνηση ,αρα πολιτικοποιησες το thread,γιατι "ξεσκεπασε" το γεγονος οτι σε μια ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεια  ενω εμφανιζονται μεγαλες ΖΗΜΙΕΣ υπαρχουν πολυ ΥΨΗΛΟΙ ΜΙΣΘΟΙ (52.000 ευρω/μηνα δεν ειναι τιποτα το ΠΕΡΙΕΡΓΟ για μισθο CEO σε μια ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ιδιωτικη εταιρεια και μονοι κομπλεξικοι ανθρωποι ενοχλουνται απο κατι τετοιο ).

 

Επισης η κυβερνηση "διαπιστωσε" οτι  αυτη η εταιρεια ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ (δεν γνωριζω αν αληθευει ) οτι δεν κανει ΣΩΣΤΑ τη δουλεια της....

 

 

 

Το ΙΔΙΟ συμβαινει σε ΟΛΕΣ τις ΔΕΚΟ ,αλλα και σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την γενικη κυβερνηση....ΑΠΟΡΡΩ λοιπον γιατι ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με μια ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεια, ή εν παση περιπτωση δινει ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ σε θεματα μη αρμοδιοτητας της  , και οχι με τα ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΤΗΣ.....που αφορουν και ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ.

 

Γκε,γκε τωρα?

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fact: Η έρευνα στην ΑΕΠΙ έγινε με εντολή του ΥπΠο. Το ΥπΠο ΔΕΝ είναι η κυβέρνηση.

Fact 2: Το να πει κάποιος ένα μπράβο σε μια σωστή ενέργεια που αφορά όλο τον καλλιτεχνικό κόσμο (όπως κράζαμε/έκραζαν παλιότερα π.χ. τον Φαμπρ), δεν είναι πολιτική.

Fact 3: Το να πάρεις αφορμή όμως από το Fact 2 για να κάνεις εσύ πολιτικά σχόλια καφενείου για κάτι που αφορά όλους τους μουσικούς, συνθέτες, στιχουργούς και δημιουργούς ΄στην Ελλάδα, είναι πολιτικοποίηση του θέματος.

Αυτό που κάνεις κατ εξακολουθηση στο φόρουμ, να πιάνεσαι από τα φακτς και να τα διαστρεβλώνεις για να εξυπηρετήσεις δικές σου επιδιώξεις, είναι αισχρό.

...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

: Η έρευνα στην ΑΕΠΙ έγινε με εντολή του ΥπΠο. Το ΥπΠο ΔΕΝ είναι η κυβέρνηση.

 

φυσικα και ΕΙΝΑΙ κυβερνηση τα υπουργεια εφαρμοζουν το ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ προγραμμα

 

 

Επισης ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΚΗ ,αν γινει δικη,και να βγει ΠΟΡΙΣΜΑ για το αν εχει τελεσθει το αδικημα της ΑΠΑΤΗΣ,αν προκειται για απατη ή για οποιοδηποτε ΠΟΙΝΙΚΟ αδικημα δεν καταλαβαινω ΓΙΑΤΙ δινεις ευσημα στην κυβερνηση?

 

TI ακριβως πετυχε?

 

για να εξυπηρετήσεις δικές σου επιδιώξεις,

 

ποιες ειναι αυτες?

 

είναι αισχρό.

 

οσο και η κυβερνητικη ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ που κανεις και εσυ? 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αίσχος της ΑΕΠΙ και το αίσχος του σούπερφανκ...

 

Βρες μου που έγραψα "μπράβο στην κυβέρνηση" ρε σούργελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αίσχος της ΑΕΠΙ και το αίσχος του σούπερφανκ...

 

Βρες μου που έγραψα "μπράβο στην κυβέρνηση" ρε σούργελο

 

εισαι λιγο ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ε?  ;D

 

 

Ένα μεγάλο μπράβο στο Υπουργείο Πολιτισμό και στη Λυδία Κονιόρδου.

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CF%85%CE%B4%CE%AF%CE%B1_%CE%9A%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%8C%CF%81%CE%B4%CE%BF%CF%85

 

Στις 5 Νοεμβρίου 2016 ορίστηκε να αντικαταστήσει τον Αριστείδη Μπαλτά ως Υπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού στην κυβέρνηση του Αλέξη Τσίπρα Σεπτεμβρίου 2015.[2]

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου