Προς το περιεχόμενο

προγραμμα μετατροπης ηχων-μουσικης σε νοτες


ntoremi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

με ποιο τροπο-προγραμμα θα μπορουσα να μετατρεψω ενα δειγμα μουσικης σε νοτες-παρτιτουρα έτσι ωστε να δω ποιες νοτες παιζονται?

 

πχ.εχω ηχογραφησει σε ενα waν ή mp3 , δεκα δευτερολεπτα ενος πιανιστα που παιζει ενα κομματι. σε ποιο προγραμμα θα μπορουσα να κανω input αυτο το μουσικο αρχειο και να να μου βγαλει ποιες νοτες και ακκορντα παίζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να μετατρεψω ενα δειγμα μουσικης σε νοτες-παρτιτουρα έτσι ωστε να δω ποιες νοτες παιζονται?

Με κανένα μάλλον. Δοκίμασε με το Celemony Melodyne αν σου δώσει κάτι

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με τα περισσότερα stand alone converter προγραμματάκια που κυκλοφορούν στο νετ θα απογοητευτείς (συν τον κίνδυνο από κακόβουλο λογισμικό)...

 

το Melodyne είναι μια καλή λύση αλλά και το Waves Tune (που έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ για μονοφωνικές μελωδίες με πολύ καλά αποτελέσματα)...

 

 

όμως και τα διάφορα DAW προσφέρουν λύσεις... μια ιδέα πάρε παρακάτω για τις δυνατότητες του Ableton του Cubase και του Sonar στο θέμα...

 

Using 3 Programs to Show You How to Convert Audio to MIDI | Dawsons Music

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου