Προς το περιεχόμενο

Άπειρες ερωτήσεις από έναν άπειρα άσχετο επί του θέματ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπαμε, είχα δύσκολη παιδική ηλικία (και φορουμικώς).

Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να μου δίνει σημασία.

Διαβάστε κάτι άλλο.

Κάποιον άλλο.

 

Μου λες να διαβασω κατι αλλο οταν διαβαζω το forum  ::)

δν σε διαβασα απο υποχρεωση αλλα απο θεληση.

οπως δεν θα διαβασω ενα αμιγως κιθαριστικο θρεντ γιατι δεν γνωριζω και δεν με ενδιαφερει το συγκεκριμενο θα διαβασω ενα θρεντ καποιου αρχαριου που χρειαζεται ενδεχομενως boost-αρισμα για να βουτηξει στη μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πραγματικα εκπλησσομαι δυσαρεστα με καποιους, Ειναι δυνατον να απαντατε ετσι και με τετοια βεβαιοτητα οτι ο αλλος ειναι τρολ? Και με τετοιο τροπο?

 

Αναλογιστηκατε το ενδεχομενο οτι ο αλλος μπορει να ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ ασχετος και να πηγαινει (ακομα και με βλακωδη τροπο-δεν το λεω προς εσενα OP) να βουτηξει σε νερα αγνωστα τα οποια μπορει να του αποδωσουν ομως πολλα οπως ανεφερε και ο npap?

 

Ειναι ενα φορουμ που αποτελειται απο ανθρωπους που ασχολουνται χρονια με τη μουσικη (αλλοι επαγγελματικα και αλλοι οχι) και καποιοι ειστε και μεγαλυτεροι σε ηλικια (και πραγματικα δεν θελω να παιξω εδω το χαρτι και την καραμελα των γενεων απλα περιμενα αλλες συμπεριφορες) και κρινετε με τετοια ταχυτητα και επιθετικοτητα νεα μελη?

 

Αντιδρω γιατι και απο τη μερια μου ειχα τετοια αντιμετωπιση στο πρωτο μολις θεμα που εκανα εδω στο φορουμ (και νομιζω το οτι γραφω ακομα εχει αποδειξη οτι δεν ημουν/ειμαι τρολ) οπου απο μια απλη τεχνικη ερωτηση για το cubase της οποιας η φυση με εμποδιζε πρακτικα να την αναζητησω στα steinberg forums (ειχε να κανει με το 6,02 db max level και γιατι συγκεκριμενα 6,02-οποτε το αναζητουσα σαν λημμα μου εβγαζε σχετικες ημερομηνιες δλδ 06/02) και καποιος εκρινε οτι ατυχως εφτασε το προγραμμα στα χερια μου (υποννοοντας οτι δεν το αξιζω) και οτι γκρινιαζω για το προγραμμα! δν το ανακινω για προσωπικο λογο- ειχε λυθει το θεμα αλλωστε, αλλα το αναφερω για να αποδειξω προσφατη περιπτωση νεου μελους (εμου) που απο ερωτηση απειριας η οτι αλλο θελετε πειτε το δεχτηκε προσωπικο κραξιμο!

 

OP ενα θελω να σου πω απο τη μερια μου, και 1000 ευρω να εχεις να δωσεις σε πιανο η σε οτι αλλο θες ΚΑΝΕ ΤΟ, και ο καιρος που θα ενασχοληθεις με τη μουσικη ειτε ειναι δυο μηνες και τα παρατησεις ειτε ειναι μια ζωη θα σου δωσει πολλα μα πολλα πραγματα.

 

Δυστυχώς έτσι γίνεται στα φόρα.Από τεχνολογικά ή μοτοσυκλετιστικά έως τα μουσικά δυστυχώς υπάρχει η ίδια αντιμετώπιση προς τους άσχετους στη φάση από αυτοαποκαλούμενους ειδικούς και αυθεντίες.Πραγματικά δεν κρατάω κανένα αρνητικό σχόλιο.Μπορεί να είμαστε άνθρωποι πίσω από οθόνες αλλά εδώ βλέπω απλά ένα username και η βαρύτητα των λόγων πολλών πραγματικά είναι μηδενική για εμένα.

 

Κρατάω τα bold που είπες γιατί πραγματικά αντικατοπτρίζουν την κατάστασή μου.Και παιδιά δεν ξέρω σε οικονομική κατάσταση βρίσκεστε εσείς ή πόσα άλλα καταπατάτε για να ικανοποιήσετε την μουσική σας αναζήτηση και ενασχόληση,αλλά όπως προείπα είμαι φοιτητής,άνεργος και όσα μπορώ να δώσω αυτή τη στιγμή(και τις επόμενες πολλές στιγμές) είναι τόσα όσα κάνει το Elegance,και για αυτό το συγκεκριμένο αρμόνιο έκανα και αυτό το post.Όποιος μπορεί να το καταλάβει αυτό και να μου απαντήσει αναλόγως το εκτιμώ,όποιος δεν μπορεί να διαχωρίσει προσωπικές απόψεις επί του θέματος με την δική μου περίπτωση πραγματικά κακώς σχολιάζει,αν και φυσικά ελευθερία του λόγου υπάρχει,ο καθένας μπορεί να γράφει ό,τι θέλει.

 

Ευχαριστώ ξανά όσους απάντησαν καλοπροαίρετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Τάκης φίλε πάνε πάρε ένα casio/yamaha οτι να ναι και ξεκίνα αμα σαρέσει πάρε πιάνο μετά απλό είναι. ΟΧΙ ΜΕ MINIKEYS

 

πάνε και σε ένα ωδείο/μαγαζί πάτα το πιάνο πάνε σπίτι πάτα το casio και θα καταλάβεις τη διαφορά....

 

 

υγ όχι με mini keys

 

[move]όχι με m i n i  k e y s[/move]

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λες να διαβασω κατι αλλο οταν διαβαζω το forum  ::)

δν σε διαβασα απο υποχρεωση αλλα απο θεληση.

οπως δεν θα διαβασω ενα αμιγως κιθαριστικο θρεντ γιατι δεν γνωριζω και δεν με ενδιαφερει το συγκεκριμενο θα διαβασω ενα θρεντ καποιου αρχαριου που χρειαζεται ενδεχομενως boost-αρισμα για να βουτηξει στη μουσικη

 

ΟΚ, ας απολογηθώ (πάλι).

 

Έρχεται κάποιος και λέει λοιπόν ότι θέλει να βουτήξει, όχι στη μουσική αλλά στη παραλία, οπότε μας ρωτά αν είναι ΟΚ να το κάνει αυτό με μηδενικό μπάτζετ και μαγιώ του ενός σεντ.

 

Τον πέρασα για ΤΡΟΛ, μπορεί να έκανα λάθος (μπορεί και όχι, δεν έχω πεισθεί ακόμη) αλλά είτε είναι είτε δεν είναι, η αφετηρία του είναι ΤΟΣΟ λανθασμένη που ακόμη και ο ήπιων τόνων και ευγενικότατος Μάνος, του λέει να ΜΗΝ το κάνει καν.

 

Ειλικρινά, πόσα μουσικά όργανα γνωρίζετε με κόστος 35 ευρώ και ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για να βουτήξει κάποιος στη μουσική. Κάποιο ντέφι ίσως; Ή ούτε καν αυτό;

 

Είστε υποκριτές ρε 'σεις. Και ίσως και λιγουλάκι ανήλικα, αν μου επιτρέπετε. Είναι τόση ώρα αυτό το μαλακισμένο πουγράφει με το νικ μου και δεν έχει φάει ούτε ΕΝΑ κράξιμο. Εγώ αν έβλεπα κάποιον να γράφει με το νικ κάποιου άλλου, θα είχα πάρει τηλέφωνο τον Γιάμεθ νυχτιάτικα για να το σταματήσω.

 

Αυτή είναι η διαφορά, και η απάντηση σε όποιον απορεί για ποιο λόγο είμαι στο φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα αντιληφθει οτι καποιος εχει κανει account με το Nickname σου (σβησαν τις απαντησεις?) Αν σου χρεωσε αλλα λεγομενα λαθος μου.

Εγραψα και στην αρχικη μου απαντηση -ειλικρινα χωρις να θελω να θιξω η να στοχοποιησω τον OP- oτι στην αρχη καποιος μπορει να εχει ακομη και βλακωδη αντιμετωπιση απεναντι στη μουσικη εκπαιδευση και στα οργανα γιατι πολυ απλα να μην εχει ΚΑΜΙΑ ιδεα.

 

Και μια και ρωτησες μπορω να πω κατι προσωπικο για μενα και ασ το να πεσει (ουτως η αλλος δν μπορω να το αποδειξω καπως) Πριν 9 χρονια αγορασα μια κλασσικη κιθαρα, κινεζικη Stagg, 40 ευρω απο καταστημα στην Πατρα. Καυσοξυλο οπως μου την χαρακτηρησε μετα απο χρονια που την ειδε ενας κλασσικο κιθαριστας. Με αυτη την κιθαρα λοιπον που την εχω ακομα και τωρα γιατι δεν αγορασα ποτε αλλη (πιο παλια το αμελησα και δεν ασχολουμουν πολυ, μετεπειτα δεν μπορουσα) εκανα την πρωτη μου μικρη βουτια στη μουσικη, με οργανο 40 ευρω λοιπον.

 

Πριν μερικους μηνες αρχισα να παιδευω το Vals n3 του Laυro και ενω η τεχνικη μου απεχει χιλιομετρα απο μια σχετικα αρτια, για να πατηθουν οι χορδες απο το 7 ταστο και κατω νιωθεις οτι το χερι σου κανει προσγειωση και δεν μπορω να αφησω νυχια στο δεξι χερι, κι ομως αυτες οι ωρες που καθομαι πανω απο το οργανο και παιδευω ξανα και ξανα καθε μετρο μεχρι να βγει παιρνω πραγματα.

 

Και εχει και συνεχεια γιατι την δευτερη μεγαλη βουτια την εκανα καποια χρονια μετα την αγορα εκεινης της κιθαρας, με οργανο μαντεψε! ακομα φτηνοτερο. Μια ποιμενικη φλογερα που αγορασα απο το καταστημα του συγχωρεμενου ΓΙωργου Ξυλουρη στους αερηδες και βρηκα το οργανο μου! (εξ ου και το ονομα  ;D)

 

Απο τοτε πολλα αλλα προστεθηκαν και αφαιρεθηκαν, οποτε νομιζω στα περι υποκρισιας τουλαχιστον για εμενα σε καλυψα.

 

EDIT: τωρα ειδα οτι εχει κανει  ο ψευτο τρολει θεμα με τον τυπο απο το reality, το οποιο και δεν διαβασα γτ δν με ενδιεφερε οπως σ ειπα οτι κανω με αντιστοιχα θεματα πιο πριν  O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπερβολική απάντηση προς τον ΟΡ που σε ενόχλησε ήταν δική μου, όχι του τρολ που γράφει με το νικ μου. Εξήγησα τον λόγο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπερβολική απάντηση προς τον ΟΡ που σε ενόχλησε ήταν δική μου, όχι του τρολ που γράφει με το νικ μου. Εξήγησα τον λόγο.

 

ναι αυτο το καταλαβα (ειδα στα statistics τον αριθμο μηνυματων, κανα χτεσινο με περασες? ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει μωρέ. Μην παρεξηγείστε.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΒΡΙΣΕ ΤΟΝ ΤROLLEY με ψεύτικο προφίλ επειδή στην τελική είπε την γνώμη του.

Εντάξει, έχει τον ιδιαίτερο του τρόπο να λέει την άποψη του, αλλά όλα είναι υποκειμενικά.

 

Να μην το ξανακάνεις φίλε εσύ με το ψεύτικο προφίλ.

ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον Trolley, που αν και εγώ εχω διαφωνήσει μαζί του, είναι ένα πολύτιμο μέλος με προσφορά στο φόρουμ.

 

Άντε πια. Με τα ψεύτικα προφίλ και τις βρισιές.

Δεν πειράζει. Καντε τα οι ελάχιστοι που τα κάνετε.

Αυτά να ξέρετε μας ενδυναμώνουν τις σχέσεις μας ιδιαίτερα σε παλιά μέλη του forum και μας πεισμώνουν να συνεχίσουμε να το στηρίζουμε με ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΘΟΣ και δείχνοντας τον δρόμο της ορθής, ευγενούς, αξιοπρεπούς συμμετοχής πάντα με αγάπη για τη μουσική και την τεχνολογία.

 

ΑΝΤΕ!!!! χαχαχαχαχχαχααχαχ  ;D ;D ;D

 

Λοιπόν, πάνω στο θέμα ήθελα να πω πως προσωπικά σε πολύ μικρή ηλικία ενα casio pt 20 που ήταν το πρώτο μου ας το πουμε αρμόνιο

 

https://www.youtube.com/watch?v=QAy6V_XYm4E

 

πιστεύω με βοήθησε αρκετά στην γνωριμια με την μουσική αλλά και στην εκμάθηση της μουσικής, το θυμάμαι σαν σήμερα, μιας και εμαθα σε αυτό να παίζω πολλα κομματάκια μελωδικά αλλά και να εντρυφήσω στην βασική αρμονία με τις έστω και υποτυπώδεις συνοδευτικές δυνατότητες.

 

Οταν πηγα στο πιάνο, είχα ήδη μια εξοικείωση αυτοδίδακτα μάλιστα με αυτό.

 

Δεν το υποτιμώ.

Πιστεύω πως αυτό μπορεί να δουλέψει και σε μεγαλύτερο άνθρωπο για λόγους π.χ. δεν έχω budget αυτή τη στιγμή ή δεν έχω τον απαραίτητο χρόνο για μαθήματα. Αν έχει και κάποια αντίληψη και θέληση, μπορεί να πετύχει αρκετά, έστω και λίγα και αυτό είναι μια μορφή που μπορεί να βοηθήσει την μουσική του παιδεία.

 

ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ, ΤΟ ΛΕΩ!!!!

Βέβαια αυτά είναι υποκειμενικά.

 

Δεν δουλεύουν όλα σε όλους το ίδιο και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες και δυνατότητες και στόχους.

 

Οπότε μην τσακωνόμαστε.

Γιατί να τσακωνόμαστε και να πικραινόμαστε?

χαχαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D

 

αυτά ειχα να πω και πάω για ύπνο. \

Καληνύχτα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο το καταλαβα (ειδα στα statistics τον αριθμο μηνυματων, κανα χτεσινο με περασες? ;D)

 

Όχι, δεν σε πέρασα για χθεσινό. Απλώς, δεν υπεκφεύγω των ευθυνών μου. Ήθελα να είναι σαφές (ειδικώς προς τον ηλίθιο που το κάνει) ότι δεν είμαστε το ίδιο.

 

Ο Op ρώτησε κάτι πολύ συγκεκριμένο.Ξαναλέω ότι δυσκολεύεσαι να διαχωρίσεις το τι θες να πεις με το τι πρέπει να πεις.

 

Point taken.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου