Προς το περιεχόμενο

New Michael Kelly Enlightened series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδέα μου ή ο τρόπος που το πλασάρουν φέρνει πιο πολύ σε σύγκριση μοντέλων apple?  ;D

 

Ενδιαφέρουσα ιδέα πάντως για κάποιον που παίζει πολλές ώρες όρθιος..

 

https://michaelkellyguitars.com/en/ultralight-guitar

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν μ'ενδιέφερε ιδιαίτερα το βάρος σε μια κιθάρα αλλά γνωρίζοντας κι έχοντας παίξει και αγοράσει μπόλικες MK, πραγματικά τις θεωρώ απ'τις καλύτερες εταιρίες οργάνων κι άνετα θα εμπιστευόμουν τις συγκεκριμένες αν έψαχνα ελαφριά κιθάρα.

 

MK ftw  O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο λεπτό σώμα το καταλαβαίνω.

Τις εμφανείς τρύπες , να τις λάβω ως "ΑΠΟΨΗ"  ;

 

Δηλαδή αν πάρω την Jack & Danny μου, πάρω ένα καλό τρυπάνι και της φερθώ με "αγάπη" η κιθάρα θα γίνει "Πεφωτισμένη"  ;

 

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

 

Θα παραμείνω οπαδός των Patriot όπως τις γνώρισα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τρύπες είναι προφανώς για να ελαφρύνει

 

Λογικά ναι. Εγώ το καταλαβαίνω σαν weight relief της Gibson, με τις τρύπες κάτω από το καπάκι.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε ολοι λαθος. Προφανως και οι τρυπες ειναι για πολλαπλες εξοδους για ηχο surround.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρύπες είναι επίσης εκεί για αποθηκευτικούς λόγους. Αν βλέπω σωστά, χωράνε άνετα ψιλά, σε περίπτωση που θες να... "make it rain" στο κοινό σου, χωράνε άνετα και κάποια ηλεκτρονικά ή κανονικά τσιγάρα & αναπτήρα και φαντάζομαι θα βγουν και ανάλογα αξεσουάρ που "κουμπώνουν" στις τρύπες, όπως ανοιχτήρια μπύρας κτλ.

 

 

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο τσακ να αλλάξω το θέμα σε "Εσείς πως χρησιμοποιείτε τις τρύπες της κιθάρας σας;"

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρύπες είναι επίσης εκεί για αποθηκευτικούς λόγους. Αν βλέπω σωστά, χωράνε άνετα ψιλά, σε περίπτωση που θες να... "make it rain" στο κοινό σου, χωράνε άνετα και κάποια ηλεκτρονικά ή κανονικά τσιγάρα & αναπτήρα και φαντάζομαι θα βγουν και ανάλογα αξεσουάρ που "κουμπώνουν" στις τρύπες, όπως ανοιχτήρια μπύρας κτλ.

 

 

μπορείς να κάνεις τις πάρτες μασούρι...στη μιά

και το στυλό στην άλλη....

στην τρίτη ένα δυό κριτσίνια για τη λιγούρα  ;)

 

 

;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου