Προς το περιεχόμενο

Fender Standard? Αξίζουν τα λεφτά τους;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Έχω ανοίξει και άλλο θέμα όπου ρωτάω αν μπορώ να βάλω pickguard στο aerodyne jazz που έχω. Το άλλο ενδεχόμενο είναι να το δώσω και να παρω ένα precision μιας και μονο ο p μαγνητης μ'αρέσει. Ηθελα να ρωτήσω αν από το γιαπωνέζικο aerodyne πάω σε χειρότερο όργανο (μεξικανικο precision ή jazz) και τι άποψη έχετε γενικα για τα standard. Δυστυχώς δεν μπορώ να διαθεσω χρήματα για αμερικάνικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι το θέτεις σε εντελώς λάθος βάση.

 

Έχουμε παίξει/ακούσει: Καλύτερα ιαπωνέζικα, χειρότερα ιαπωνέζικα. Καλύτερα μεξικάνικα, χειρότερα μεξικάνικα. Καλύτερα αμερικάνικα, χειρότερα αμερικάνικα.

 

Μην πας λοιπόν με το τι γράφει το headstock, αλλά με ότι θα ακούσεις και θα πιάσεις. Όσο για τα Standard και αυτά υπόκεινται στον "κανόνα": Άλλα παίζουν, άλλα δεν παίζουν και κάποια παίζουν καλύτερα από κάποια άλλα.

 

Οπότε, ακολούθα τα αυτιά και τα χέρια σου. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που φημολογειται οτι ειναι ευπαθεις οι βεργες τους, ισχύει; Τι έχετε ακούσει;

 

Τριχες κατσαρες και ιντερνετικα μπαρμπουτσαλα,αν και πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που φημολογειται οτι ειναι ευπαθεις οι βεργες τους, ισχύει; Τι έχετε ακούσει;

 

Ευαίσθητες as in...? Πού φημολογείται αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευαίσθητες as in...? Πού φημολογείται αυτο;

 

Νομίζω το έγραψε το basspsekasmenos.mars  ;D

 

Τώρα σοβαρά, ειπώθηκε πουθενά τέτοια παπάτζα;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που φημολογειται οτι ειναι ευπαθεις οι βεργες τους, ισχύει; Τι έχετε ακούσει;

Έχω ακούσει ότι η γέφυρά του δεν είναι πολύ σταθερή και ότι υπάρχει φόβος να πέσει με δυνατό σεισμό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σοβαρά, ειπώθηκε πουθενά τέτοια παπάτζα;

Λες αυτός ο Zachary να ....

 

Ικέα φίλως, τα καλύτερα τρασρόδια.

 

Έχω ακούσει ότι η γέφυρά του δεν είναι πολύ σταθερή και ότι υπάρχει φόβος να πέσει με δυνατό σεισμό

Και για τα κλειδιά έχω ακούσει ότι δεν είναι καλά.

Ούτε την εξώπορτα δεν ανοίγουν.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το Volume έχω ακούσει υπάρχει θέμα, όταν το χαμηλώνεις χαμηλώνει και ο ήχος στην τηλεόραση. Να το έχει υπόψιν του και αυτό ο ΟΡ αν έχει τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου