Προς το περιεχόμενο

Διάφανα Κρίνα - Δεν θα πω που πηγαίνω


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Να μην ευλογω τα γενια μου  ;D  αλλα εγω ημουν αυτος που του ειπα να παρατησει τους ενισχυτες και να παιζει connect με την Helix (την ειχε αγορασει με αρχικο σκοπο να παιζει μεσα απο τον VOX AC 30 & να την εχει ως εφεδιερα.....) μια και το μηχανισμα ειναι ΑΛΛΗΣ κλασης οσον αφορα τα simulations & τις δυνατοτητες routing...

 

 

 

Χωρίς να θέλω να κανιβαλίσω το θέμα, έχεις άποψη για τα sims του Helix Vs HD models? Σίγουρα θα είναι καλύτερα, αλλά είναι αρκετά καλύτερα για να δικαιολογήσει την μετάβαση?

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χωρίς να θέλω να κανιβαλίσω το θέμα, έχεις άποψη για τα sims του Helix Vs HD models? Σίγουρα θα είναι καλύτερα, αλλά είναι αρκετά καλύτερα για να δικαιολογήσει την μετάβαση?

 

Έχω παίξει με Axe FX Ultra το οποίο και έχω, Kemper, Axe FX II MK1 και πρόσφατα με Helix. Είναι ακριβώς όπως τα είπε ο SF και ισχύει για όλα.

 

Με όλα βγάζεις υπέροχο ήχο, όσο περισσότερο ασχοληθείς, τόσο πιο εύκολα και γρήγορα. Στα είδη που πειραματίζομαι χρειάζομαι πολλά εφέ, οπότε κάτι τέτοιο ήταν μονόδρομος.

 

Τώρα για να μην κάνουμε hijack το thread για την πολύ ωραία κυκλοφορία των ΔΚ, ό,τι χρειάζεσαι μπορώ να σου απαντήσω πάντα με βάση τις προτιμήσεις μου σε PM, ή αν ανοίξεις κάποιο σχετικό thread. Ως μία πολύ γενική απάντηση, οτιδήποτε από αυτά τα μηχανήματα κάνει τη δουλειά και με το παραπάνω.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ SF για τις διευκρινήσεις! Δεν περίμενα να σπρώξεις εσύ κάποιον σε αυτά τα μονοπάτια gear. ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου