Προς το περιεχόμενο

Smooth Improvisation by Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Παραθετω ενα one take αυτοσχεδιασμο που εγραψα πριν λιγο σε ενα ωραιο backing απο το coffeebreakgrooves website. Οσον αφορα τον ηχο, επειδη μου αρεσε αυτο που βγηκε, να αναφερω οτι επαιξα με το Axe Fx 2 οπου στο patch εχω βαλει κεφαλι Brit JM45 με ενα TubeDrive3 dist pedal μπροστα. Εχω βαλει 2 καμπινες στο chain, μια basketweave 4x12 AX mix, και μια Bassguy 4x12 mix me SM57 mic μονο στην 2η. Τελος εχω ενα mono tape delay και ενα large hall reverb. Ελπιζω να σας αρεσει!

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Παραθετω ενα one take αυτοσχεδιασμο που εγραψα πριν λιγο σε ενα ωραιο backing απο το coffeebreakgrooves website. Οσον αφορα τον ηχο, επειδη μου αρεσε αυτο που βγηκε, να αναφερω οτι επαιξα με το Axe Fx 2 οπου στο patch εχω βαλει κεφαλι Brit JM45 με ενα TubeDrive3 dist pedal μπροστα. Εχω βαλει 2 καμπινες στο chain, μια basketweave 4x12 AX mix, και μια Bassguy 4x12 mix me SM57 mic μονο στην 2η. Τελος εχω ενα mono tape delay και ενα large hall reverb. Ελπιζω να σας αρεσει!

 

Στο  έχω ξαναγράψει, είσαι παιχταράς. Καθαρό παιξιμο, ωραία κουρδισμένα bends, ωραίες κιθάρες  ;D. Η μόνη μου ένσταση, που επίσης σου έχω ξαναγράψει, ειναι ότι φαίνεται να μην σκέφτεσαι τι παίζεις αλλά απλά να διαλέγεις και κολλάς licks από το εκτεταμένο οπλοστάσιό σου. Φυσικά αυτό δεν υποβαθμίζει το παίξιμο απλα το κάνει λίγο πιο βαρετό.

 

Σε καμία περίπτωση δε το λέω για να σε θίξω ή να δώσω συμβουλές. Είσαι παιχταράς, ξαναλέω. Απλά φαίνεται οτι καποιοι τέτοιοι αυτοσχεδιασμοί ειναι "αυτόματη γραφή" και όχι προϊόντα συναισθήματος. Με την δική σου τεχνική, εγώ θα προσπαθούσα να βάλω κάτι εγκεφαλικό. Βέβαια είμαι μακριά ακόμα από την τεχνική σου κατάρτιση.  :(

 

Keep on rockin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου