Προς το περιεχόμενο

Modern Double Cut Standard - Το όνομα του νέου μοντέλου της Γίπσον


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Με άλλα λόγια προσφέρει εν έτη 2017 κάτι για όλους και ΠΑΛΙ οι ειδικοί των fora, πάντα με... φόρα, ετοιμάζονται να παραπονεθούν και να την περάσουν γενεές δεκατέσσερις, ό,τι και να κάνει.

 

Προς τί η ταραχή και το μένος; Μέχρι του χρόνου το μοντέλο αυτό θα έχει εξαφανιστεί, αν η αγορά δεν το "σηκώσει". Δόξα το Θεό, εάν και εφόσον έχουμε λεφτά να αγοράσουμε, υπάρχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ (always Made-in-USA) Gibson από 600 ευρώ. Από παραδοσιακότατες μέχρι γεμάτες νεωτερισμούς. Διαλέξτε κάτι άλλο.

 

Δε νομιζω οτι με το να πει κανεις "δε μου αρεσει εμφανισιακα/δε συμφωνω με την πολιτικη της εταιριας κλπ",δειχνει ταραχη ή δεν ξερω τι αλλο,τα παραλεμε.

Για ποιο λογο δηλ να εχει κανεις μενος με τις Gibson,δεν καταλαβαινω.

Σε μερικους μπορει να αρεσει μια ποικιλια πορτοκαλιων,σε αλλους οχι.

Δεν ειναι κακο να πεις μια γνωμη,δε σημαινει οτι κανεις τον ειδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι αυτή ήταν αξιοπρεπέστατο μεταλοκίθαρο (με τιμή καταλόγου 1.250 $ παρακαλώ), αλλά δεν "περπάτησε".

 

DSM3VRBF1-Finish-Shot-jpg.aspx?KeepThis=true&

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακά τα ψέμματα, αν δεν την πιάσει στα χέρια του ένας διάσημο δεν θα περπατήσει.

Και όσο θα την κρατήσουν στα χέρια τους και δεν πιάσουν κάτι άλλο.

Πχ θυμάμαι την L6S όταν βγήκε και την είχαν πιάσει όλοι οι μεγάλοι Mark Farmer, Carlos, Mahavishnu κλπ.

Ήταν μια εποχή που όλοι συζητούσαν για το ότι έβγαλε η Gibson νέο μοντέλο.

Και τότε ακόμα δεν υπήρχε internet.

Σήμερα που βομβαρδίζεται ο κόσμος με νέες εικόνες από εξάχορδα κάθε μέρα, δεν είναι τόσο εύκολο ακόμα και για κολοσσούς.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η κιθαρα ειναι εκει να θυμιζει σε ολους μας την τραγικη για την ανθρωποτητα 26η Απριλιου του 1986....

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα πάντως εγώ δεν έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ traditional και standard. ;D ;D

 

η traditional είναι μια ....παραδοσιακή standard και η standard μια ..... standard του σήμερα  ;D ;D ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η traditional είναι μια ....παραδοσιακή standard και η standard μια ..... standard του σήμερα  ;D ;D ;D

Τώρα εξηγούνται όλα! ;D ;D ;D ;D

 

Δηλαδής τρουπήσανε την standard, της ανέβασαν την τιμή, και την ατρούπητη την λένε traditional με χαμηλότερη τιμή?

 

Κατάλαβα καλά? ;D

 

 

EDIT: Έχει και τρουπημένες traditional, αυτές τι διαφορά έχουν με την standard?

Πάλι μπερδεύτηκα. :-\

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εξηγούνται όλα! ;D ;D ;D ;D

 

Δηλαδής τρουπήσανε την standard, της ανέβασαν την τιμή, και την ατρούπητη την λένε traditional με χαμηλότερη τιμή?

 

Κατάλαβα καλά? ;D

 

 

EDIT: Έχει και τρουπημένες traditional, αυτές τι διαφορά έχουν με την standard?

Πάλι μπερδεύτηκα. :-\

 

δεν παίρνω κι όρκο αγαπητέ  :-\ :-\

 

πάντως πριν 10 χρόνια π.χ. η σημερινή traditional ....μάλλον standard θα λεγόταν  ???

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως πριν 10 χρόνια π.χ. η σημερινή traditional ....μάλλον standard θα λεγόταν  ???

Γι' αυτό είμαι σίγουρος. :)

 

Και είμαι και Γκιμπσονάκιας σκέψου.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το champering,το διαφορετικό μανίκι,οι μαγνήτες και το σπλιτάρισμα τους ή όχι θαρρώ πως αρκούν για να καταστήσουν εμφανώς διακριτά δύο μοντέλα. :)

Αυτό πάλι που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι τα (αρκετά)παραπάνω λεφτά που κόστιζε πάντα η standard σε σχέση με την trad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου