Προς το περιεχόμενο

Αγορά από ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις ιντερνετικές αγορές αν δεν αισθάνεσαι σίγουρος για κάτι απλά δεν αγοράζεις

 

+1000

 

ο πωλητης ειναι μια χαρα  (εχει μονο ΘΕΤΙΚΑ feedback εκτος απο ΕΝΑΝ ηλιθιο που βρηκε τα...100 πακεττα χορδων που πουλουσε για κατω απο ενα ευρω το πακετο "poor quality"  ;D...ο ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ μαλλον περιμενε να αγορασει χορδες επιπεδου D'ADDARIO με 0,80 λεπτα/σετ... )  ,απλα ΕΣΥ δεν εχεις εμπιστοσυνη αρα ΔΙΚΟ σου ειναι το προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+1000

 

ο πωλητης ειναι μια χαρα  (εχει μονο ΘΕΤΙΚΑ feedback εκτος απο ΕΝΑΝ ηλιθιο που βρηκε τα...100 πακεττα χορδων που πουλουσε για κατω απο ενα ευρω το πακετο "poor quality"  ;D...ο ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ μαλλον περιμενε να αγορασει χορδες επιπεδου D'ADDARIO με 0,80 λεπτα/σετ... )  ,απλα ΕΣΥ δεν εχεις εμπιστοσυνη αρα ΔΙΚΟ σου ειναι το προβλημα.

 

Superfunk δεν έχεις άδικο, εξαρχής εγώ θεώρησα αμελητέα την αρνητική αξιολόγηση για τις χορδές. Όσο για την εμπιστοσύνη, ελλείψει εμπειρίας συμβαίνουν όλα γι' αυτό και ζήτησα τα φώτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ιντερνετικές αγορές αν δεν αισθάνεσαι σίγουρος για κάτι απλά δεν αγοράζεις. Αν και ο Ελβετός δεν μου φαίνεται απατεώνας γιατί είναι μέλος από το 2011, αλλιώς θα τον είχαν ξαποστείλει. Αν τη θέλεις τόσο πολύ πάρτην απ' τον Εγγλέζο που προσφέρει και το "make offer", κάνε του μια προσφορά με λίγο καλύτερη τιμή και γλυτώνεις και το τελωνείο

 

Ενδιαφέρον, τι εννοείς δηλαδή οτι μπορώ να του προτείνω χαμηλότερη? Αυτό με τους δασμούς δεν το ήξερα, οι Βρετανοί είναι ακόμη free προς το παρόν ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Βρετανοί είναι ακόμη free προς το παρόν ε?

 

προς το παρόν,με την αυτοκτονικη κινηση που εκαναν βεβαια (brexit) δεν θα ειναι για πολυ ακομα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, τι εννοείς δηλαδή οτι μπορώ να του προτείνω χαμηλότερη?

ναι, πατάς το κουμπάκι make offer και του προτείνεις εσύ μια λογική τιμή και αν τη δεχτεί καλώς. Αλλιώς του ξανακάνεις μια καλύτερη προσφορά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, πατάς το κουμπάκι make offer και του προτείνεις εσύ μια λογική τιμή και αν τη δεχτεί καλώς. Αλλιώς του ξανακάνεις μια καλύτερη προσφορά.

 

Καλώς, αλλά ας υποθέσουμε του το ρίχνω 50 λίρες κάτω και τον συμφέρει, μπορεί να λήξει τη δημοπρασία 2 μέρες νωρίτερα ή μπορεί να σκάσει κάποιος άλλος με καλύτερη προσφορά λίγο πριν τη λήξη?......τες πα καλά όλα αυτά,  το θέμα είναι να βρω ένα δικό μου να τη χτυπήσει καθώς δεν γνωρίζω καθόλου από αυτές τις διαδικασίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, αλλά ας υποθέσουμε του το ρίχνω 50 λίρες κάτω και τον συμφέρει, μπορεί να λήξει τη δημοπρασία 2 μέρες νωρίτερα ή μπορεί να σκάσει κάποιος άλλος με καλύτερη προσφορά λίγο πριν τη λήξη?......τες πα καλά όλα αυτά,  το θέμα είναι να βρω ένα δικό μου να τη χτυπήσει καθώς δεν γνωρίζω καθόλου από αυτές τις διαδικασίες

Τί εννοείς να βρεις δικό σου να τη χτυπήσει;

 

Γενικά, αν κάνεις offer και ο πωλητής δεχτεί, αγόρασες, τέλος.

Δεν περιμένεις. Όπως με το Buy It Now.

https://pages.ebay.com/help/buy/best-offer.html

(ναι, το eBay θέλει αρκετό διάβασμα για να κινείσαι άνετα)

 

 

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς να βρεις δικό σου να τη χτυπήσει;

 

Γενικά, αν κάνεις offer και ο πωλητής δεχτεί, αγόρασες, τέλος.

Δεν περιμένεις. Όπως με το Buy It Now.

https://pages.ebay.com/help/buy/best-offer.html

(ναι, το eBay θέλει αρκετό διάβασμα για να κινείσαι άνετα)

 

Να πάλι κάτι που δεν ξέραμε...με buy now  νόμιζα ότι ξεμπέρδευες....Παναγιώτης Ασχετίδης για καμιά κιλότα από κινέζικο είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάλι κάτι που δεν ξέραμε...με buy now  νόμιζα ότι ξεμπέρδευες....Παναγιώτης Ασχετίδης για καμιά κιλότα από κινέζικο είμαι

 

Sorry τώρα είδα ότι ήταν δύο διαφορετικές προτάσεις...είπα κι εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θα αγόραζε ποτέ του κιθάρα σε "τιμή ευκαιρίας" από το ebay και από ιδιώτη πωλητή που θα είχε βάλει απλώς μια internet εικόνα του οργάνου (όχι από μαγαζί όπου ίσως να δικαιολογούταν),

να σηκώσει το χέρι του.

;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου