Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποιος σας εμποδίζει να επιστρέψετε στην ουσία;

 

Απαντώ : κανείς. Δεν επιστρέφετε διότι δεν υπάρχει κάποια ουσία, υπάρχει απλώς το "γουστάρω" έναντι του "δεν γουστάρω", το οποίο όμως έχετε δυσκολία να αποδεχθείτε.

 

Καμία δυσκολία. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το να μην γουστάρεις κάτι, ειδικά όταν δεν μιλάμε για "τη Λίμνη των Κύκνων" ξέρω γω... σχολίασα το ότι είτε γουστάρεις κάτι, είτε όχι, για μένα (που μιλάω με την ιδιότητα του λάτρη της μουσικής αυτή τη στιγμή, και όχι κάποια άλλη) δεν θα βρεις το δίκιο σου όταν στέκεσαι σε δευτερεύοντα θέματα, και μάλιστα με κάπως ασεβή τρόπο. Είναι σαν να δει κάποιος το παρακάτω, και είτε του αρέσει είτε όχι η Chaka, βγει και πει "καλά τόσα φράγκα που έχει ένα σουτιέν δεν μπορούσε να αγοράσει;" Αυτό για μένα προσωπικά είναι ένα δείγμα ασέβειας προς τον καλλιτέχνη, και θα δικαιολογούταν μόνο αν στη μέση του live έκανε striptease ξέρω γω (δηλ. προκαλούσε η ίδια να σχολιάσεις για κάτι έξω από τη μουσική της).

 

Επίσης, φίλε μου, πρόσεχε όταν μιλάς για ΄μένα έτσι, διότι θα την πατήσεις και μάλιστα κάτσε να σου πω το πως θα την πατήσεις : θα ακούσεις τον Μουρατίδη να γουστάρει Σάττι και τότε θα καταλάβεις ότι έκανες λάθος και ότι εσύ του μοιάζεις και όχι εγώ.

 

Επειδή μάλλον το ξέχασες, να σου θυμήσω ότι δεν μιλάω σαν λάτρης του συγκεκριμένου κομματιού. Όπως προείπα, το θεωρώ απλά όχι του πεταμού... επομένως δεν θα το βάλω να το ακούσω και να το ξανακούσω για οποιονδήποτε λόγο, ούτε βγαίνω και μιλάω σαν υποστηρικτής του. Σε σχέση με τη Μαρίνα, περιμένω κι άλλες καλύτερες προσπάθειες στο μέλλον (που και πάλι αυτές μπορεί να είναι σε μουσικά μονοπάτια όχι από τα αγαπημένα μου), μιας και με τη δουλειά που έχει ρίξει τα προηγούμενα χρόνια, μου έχει δώσει λόγους να την πιστεύω σαν αξία.

 

Όσο για το φινάλε, πρώτα από όλα ούτε εγώ, ούτε εσύ πιθανότατα, γνωρίζεις το Μουρατίδη από πρώτο χέρι (κακώς έκανα το χαρακτηρισμό από ό,τι φαίνεται, δεν ήθελα πάλι να πάω αλλού την κουβέντα), παρά μόνο τη δημόσια περσόνα του σαν κριτή σε τηλεοπτικά προϊόντα. Αντίστοιχα ούτε εμένα γνωρίζεις, ούτε εγώ εσένα, παρά μόνο τα δημόσια προφίλ μας στο νόιζ, και κατ'επέκταση τις περσόνες του καθενός σε ένα φόρουμ με αρκετό μπλα μπλα. Έτσι δεν υφίσταται και ιδιαίτερη ουσία αν το φιλοσοφήσεις, παρά μόνο παιχνίδι εντυπώσεων, από το οποίο και προτιμώ να απέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 10% του μουσικού επιπέδου αυτού του βίντεο να είχε η Σάτι, και  κανείς δεν θα ασχολούνταν με στήθια και μ@λ@κίες.

 

"Σιγά τον σαχλό. Δεν έχει κομμένα νύχια και το μούσι του δεν είναι trimmed. Τα μαλλιά του είναι άλουστα. Αλλά τι να πεις... αν δεν τα ξέρει αυτά ένα άντρα από μόνο του...

Α, και τη μουσική του δεν την άκουσα, γιατί δεν με ενδιαφέρει να δω το βίντεο".

(παράδειγμα σχολίων , σε μουσικό φόρουμ ονόματι Νόιζ, από παρά τρίχα καλλιτέχνες)

 

Πάντως τόσα σχόλια από ακροατές που α) ο ένας δεν είδε το βίντεο ή το είδε με το ζόρι β) του άλλου δεν του άρεσε γ) ο τρίτος βρίσκει ότι δεν γίνεται συζήτηση ουσίας και αυτόν τον χαλάει γιατί εκείνου δεν του αρέσει η καλλιτέχνις... (αλλά διαρκώς απευθύνεται σε αυτήν με σαχλαμαρίτσες ... oh wait

Παίδες, που να σας άρεσε κιόλαζ!

 

Αυτό με τα παπούτσια και το μουρατίδι με προβλημάτισε. Αν γίνει η Σάττι προϊόν, είναι πρόβλημα της Σάττι, όχι κάποιου που του άρεσε ένα τραγούδι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

"Σιγά τον σαχλό. Δεν έχει κομμένα νύχια και το μούσι του δεν είναι trimmed. Τα μαλλιά του είναι άλουστα. Αλλά τι να πεις... αν δεν τα ξέρει αυτά ένα άντρα από μόνο του...

Α, και τη μουσική του δεν την άκουσα, γιατί δεν με ενδιαφέρει να δω το βίντεο".

 

 

AN ίσχυαν όλα αυτά, και τα έλεγες, εμένα δεν θα με χαλούσε,

 

Όμως ο συγκεκριμένος εκτός από ΜΟΥΣΙΚΟΣ, αν και στο σπίτι του, δεν έκανε το video με τις πιτζάμες ;D , αλλά  δίαλεξε ξεχωριστό outfit για κάθε όργανο διαφορετικό, το οποιό μάλιστα ήταν και ωραίο.

 

Και όχι τυχαίο (παρουσίασε τους πνευστούς "κοσμοπολίτες") , τον drummer «κλασσικό»,τον μπασίστα cool, τον κιθαρίστα πιο nerdy κ.ο.κ , δηλαδή ήταν και θεατράλε .

 

Όλα αυτά , με τα οποία φαίνεται να διαφωνείς ή να μην σε ενδιαφέρουν (δικαίωμά σου) , ντύσιμο, στήσιμο, κούρεμα …..κ.λ.π καλλιτεχνίες είναι επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN ίσχυαν όλα αυτά, και τα έλεγες, εμένα δεν θα με χαλούσε,

 

Όμως ο συγκεκριμένος εκτός από ΜΟΥΣΙΚΟΣ, αν και στο σπίτι του, δεν έκανε το video με τις πιτζάμες ;D , αλλά  δίαλεξε ξεχωριστό outfit για κάθε όργανο διαφορετικό, το οποιό μάλιστα ήταν και ωραίο.

 

Και όχι τυχαίο (παρουσίασε τους πνευστούς "κοσμοπολίτες") , τον drummer «κλασσικό»,τον μπασίστα cool, τον κιθαρίστα πιο nerdy κ.ο.κ , δηλαδή ήταν και θεατράλε .

 

Όλα αυτά , με τα οποία φαίνεται να διαφωνείς ή να μην σε ενδιαφέρουν , ντύσιμο, στήσιμο, κούρεμα …..κ.λ.π καλλιτεχνίες είναι επίσης.

 

Καλημέρα Λάκη

Τι να σου πω φίλε μ.... ό,τι μπορούσε έκανε ο καημένος. Είναι ντυμένος σα μπαχαλος, ντάξει τώρα. Για μένα αποτελεί καλλιτεχνική επιλογή το να βάλεις κάποιον να σου κάνει styling και grooming να μη βγαίνεις σα λεχρίτης. Τέτοια βίντεο σου γυρνάω με το Samsung μου όσα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλημέρα Λάκη

Τι να σου πω φίλε μ.... ό,τι μπορούσε έκανε ο καημένος. Είναι ντυμένος σα μπαχαλος, ντάξει τώρα. Για μένα αποτελεί καλλιτεχνική επιλογή το να βάλεις κάποιον να σου κάνει styling και grooming να μη βγαίνεις σα λεχρίτης. Τέτοια βίντεο σου γρυνάω με το Samsung μου όσα θες.

 

Συμφωνώ. για το  styling και grooming

Και αυτός με ερασιτεχνικά μέσα το γυρισε.\Με μια canon.

Όντως ό,τι μπορούσε ...έκανε ;D.

 

 

Δηλαδή αν παρουσίαζε κάπου ΑΥΤΟ το video, και κάποιος φωτογράφος του έλεγε (γιατί όντως ισχυει) ΔΕΝ έχεις καλό φωτισμό ή κάποια πλάνα σου έχουν θόρυβο.....κ.λ.π.  κακό θα ήταν;

Edit:

Και θα σου πω γιατί ό,τι μπορούσε ....έκανε (επειδή τον παρακολουθούσα).

 

Σιγά σιγα, πήρε καλλιτερη κάμερα.....μετά φώτιζε καλλίτερα (στα επόμενα videos) κ.ο.κ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και για να μην υπάρχουν παράπονα, ότι μιλάμε εδώ, μιας και με αφορμή αυτό το video, ξέφυγε η συζήτηση, αλλα προέκυψαν πολλά άλλα ενδιαφέροντα θέματα, θα ανοίξω νέο θέμα, για να συζητήσουμε αυτά που λέμε εδώ, αλλά σε σχετικό νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. για το  styling και grooming

Και αυτός με ερασιτεχνικά μέσα το γυρισε.\Με μια canon.

Όντως ό,τι μπορούσε ...έκανε ;D.

 

 

Δηλαδή αν παρουσίαζε κάπου ΑΥΤΟ το video, και κάποιος φωτογράφος του έλεγε (γιατί όντως ισχυει) ΔΕΝ έχεις καλό φωτισμό ή κάποια πλάνα σου έχουν θόρυβο.....κ.λ.π.  κακό θα ήταν;

Edit:

Και θα σου πω γιατί ό,τι μπορούσε ....έκανε (επειδή τον παρακολουθούσα).

 

Σιγά σιγα, πήρε καλλιτερη κάμερα.....μετά φώτιζε καλλίτερα (στα επόμενα videos) κ.ο.κ.

 

Κανονικά δεν θα πρεπε να μας ενδιαφέρουν οι προθέσεις του ή η μουσική του. Εγώ βλέποντας ένα βίντεο θεωρώ πως ό,τι εμφανίζεται εκεί, το έχει επιλέξει.

Από τα παπούτσια του μέχρι τα μαλλιά και από τα φίλτρα στην κάμερα μέχρι τα πλάνα. Άπαξ και δεν μ αρέσει, σιγά μην καθίσω να ασχοληθώ με τη μουσική του. Εκεί με έχασε.

Αν το είχε θα είχε γίνει διάσημος δε, σε αυτή την ηλικία.

 

Σόρι αν ακούγομαι σκληρός, αλλά βγαίνουν τόσα πολλά αξιόλογα κάθε μέρα στο youtube, που δεν υπάρχει χρόνος (ούτε λόγος) να ασχοληθεί κανείς δυο φορές με το ίδιο πράγμα αν κάτι δεν του κάνει κλικ με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κανονικά δεν θα πρεπε να μας ενδιαφέρουν οι προθέσεις του ή η μουσική του. Εγώ βλέποντας ένα βίντεο θεωρώ πως ό,τι εμφανίζεται εκεί, το έχει επιλέξει.

Από τα παπούτσια του μέχρι τα μαλλιά και από τα φίλτρα στην κάμερα μέχρι τα πλάνα. Άπαξ και δεν μ αρέσει, σιγά μην καθίσω να ασχοληθώ με τη μουσική του. Εκεί με έχασε.

Αν το είχε θα είχε γίνει διάσημος δε, σε αυτή την ηλικία.

 

Tam tam, sorry Δεν σε πρόλαβα.

Τωρα ανοίγω ένα θέμα,σχετικό, ας τα γράψουμε αυτά εκεί, μην τα λέμε σε αυτό το νήμα, γιατί είναι άσχετο  ;)

 

edit:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=212286.msg921952;topicseen#new

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου